Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silny84    4
5 godzin temu, Bartoszek_xd napisał:

borowik, MTZ 47g brak zdolności kiełkowania na etykiecie, zaprawione Maxim 025fs, centrala nasienna Kielce, jaka obsada dla tej odmiany i jaką dawkę wysiewu ustalić?

Miałem podobny przypadek z owsem w tym roku. Po telefonie do przedstawiciela  Saten Union dowiedziałem się by do nich zadzwonić poprosić o sile kielkowania, gdyż każda partia musi być szczegółowo opisana a na koniec podziękować i porządnie zje**ć. 

w tym sklepie mają też odmianę PANTEON MTZ 38g, ktoś ma doświadczenia tym zbożem? na słabe gleby będzie odpowiednie czy jednak borowik będzie lepszym wyborem

damian007    30

Avokado 36 gram 96 wschody borowik 47 gram. 93 wschody po 1820 brutto.

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Wiadomość z agroFakt.pl

Zbyszkos    9

Ja AVOKADO mam 27g i siła kiełkowania 92%  z 200kg przy obsadzie max zalecanej 350szt obsieje 2ha. Jeszcze nie siałem 100kg/ha

Edytowano przez Zbyszkos

Karol06    136
4 godziny temu, Bartoszek_xd napisał:

w tym sklepie mają też odmianę PANTEON MTZ 38g, ktoś ma doświadczenia tym zbożem? na słabe gleby będzie odpowiednie czy jednak borowik będzie lepszym wyborem

Miałem Panteona w tym roku na IVb/V pH 5,5 120N dwa razy fungi, oddało około 5t/ha. 

W tym roku również je sieje. 

Pedro    8

Avokado MTZ 44,6 g ZK 91% przy obsadzie 300 szt wychodzi 145 kg czyli w normie

luki08    6
3 godziny temu, Karol06 napisał:

Miałem Panteona w tym roku na IVb/V pH 5,5 120N dwa razy fungi, oddało około 5t/ha. 

W tym roku również je sieje. 

u mnie podobnie wypadł lepiej niz meloman

Karol06    136

Jak tu siać jeśli w sumie od miesiąca spadło klika litrów ze dwa tygodnie temu, a do końca września nie prognozują opadów? Sucho jest jak skurwesyn  

Karol06    136
3 godziny temu, kopin napisał:

nie klnij na forum bo Ci Bozia język /palce upier...li

Jak by ta bozia trochę warunkami atmosferycznymi dopomogła to bym nie klął :d 

• Haha 1

damianos95    66
10 godzin temu, Ursus932 napisał:

Wczoraj przyjechało gringo z top farms mtz 38,4 g

20190912_085004.jpg

Czekam jeszcze na borowika

Jak kojarze jestes z lodzkiego kiedy zaczynasz siewy ? Bo u mnie ledwo zaczynaja orki mimo ze mam pola przygotowane to nie wiem czy siac czy czekac 

Fugeo    42

Pszenżyto Trapero (kwalifikat)

MTN - 35,64 g

Zdolność kiełkowania - 94%

Jaką obsadę polecicie? Na polu sucho i deszcze pewnie szybko nie będzie...

Ursus932    719
2 godziny temu, damianos95 napisał:

Jak kojarze jestes z lodzkiego kiedy zaczynasz siewy ? Bo u mnie ledwo zaczynaja orki mimo ze mam pola przygotowane to nie wiem czy siac czy czekac 

Dobrze kojarzysz . ja zawsze zaczynam po 25 września i tak do 10 października staram się posiać , A orke też wczoraj zacząłem bo wcześniej nie dało rady 

soltys48    3920
Dnia 10.09.2019 o 16:44, Bartoszek_xd napisał:

borowik, MTZ 47g brak zdolności kiełkowania na etykiecie, zaprawione Maxim 025fs, centrala nasienna Kielce, jaka obsada dla tej odmiany i jaką dawkę wysiewu ustalić?

O dziwo przyjechało z tej samej centrali i zdolność jest

marcinffff    90
Dnia 11.09.2019 o 22:00, schabomił42 napisał:

Już? Jaki rejon Pl? Suwałki?

PI 

ze 2 tygodnie poleży... posiane po orce , skały i pytel że nic nie widac :/  pod żyto bezorkowo, posiane odpuściłem orkę i wam polecam nie orać, glifosat, nawozy i agregaty i siew

Belaruss820    37

Octavio Probus czy Rotondo na 5 klasę piaszczystą?

Edytowano przez Belaruss820
Dodanie tekstu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez andrewk
      Witam, wszystkich znających się na rzeczy W poprzednich latach zwalczałem chwasty w ozimych na wiosnę. Ze względu, że ostatni rok był naprawdę suchy w tym roku chciałbym uporać się z nimi już jesienią aby zaoszczędzić wodę + składniki pokarmowe i zapewnić ładny start dla pszenżyta. Wybrałem dwa środki z tytułu tematu. Zaplanowałem :

4l maratonu + 4-5g gleanu /h

Moje pytanie czy lepiej zabieg wykonać w fazie1-2 listki czy bezpośrednio po siewie ( obie możliwości są ok według etykiety, ale tu raczej trzeba doświadczenia, którego w tym temacie nie posiadam )

Jak wy to robicie ?

Drugie pytanie dotyczy zakupu przez Internet ( w okolicy takie oczy robią na nazwę produktów :blink: im tylko chwastoksy w glowie ) może  ktoś polecić jakieś pewne miejsce ? Są dostępne np. bańki 5l czy tylko 10l ?

Z góry dzięki za pomoc B)

• Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj