Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmerss34    42

u mnie Lombardo  5-6 t/ha  ,słomy opór , ale zastanawiam się czy siać  dalej pszenżyto bo co roku , problem z jakością jak nie  porośnie to gęstość do d*py 

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursus932    1734

U mnie to samo niby ilość spora Ale gestość tylko 69 . to żyto dańkowskie rubin ma więcej

Kobek    88

Jaką odmianę możecie polecić na 4 - 5 klasę stanowisko po rzepaku, dodam, że na słomie mi nie zależy, a nawet lepiej jakby było jej mniej. 

slay6    8
Dnia 30.07.2019 o 14:25, slay6 napisał:

Ja po skoszeniu pszenzyta 15 h. mile zaskoczzony. Miałem nowe Orinoko ok. 1.70 i resztę gringo. To z wymiany sypało 7.8 a reszta 7. Przy cenie 600za tone. 

Orinoko sporo wyższe to i słomy więcej. Gęstość od 73 do 77.

W tym roku sieje tylko Orinoko chodź na słabszym stanowisku.

Jak zobaczyli mój plon to już pół wioski zamówiło to pszenżyto do siewu 😏

Belaruss820    61

Ja planuję też wziąć teraz Orinoko,ale pierwszy rok po centrali od gościa co brałem Rotondo i zadowolony jestem z plonu,chociaż na moim 5-6 piasku nie wiem jak to będzie rosło

robi57362    771
Kobek napisał:

Jaką odmianę możecie polecić na 4 - 5 klasę stanowisko po rzepaku, dodam, że na słomie mi nie zależy, a nawet lepiej jakby było jej mniej. 

rotondo fajne sztywne slomy za wiele nie ma

jesli pomoglem kliknij fajne

KlimekPL    340

Borowik jest sztywny, słoma fajna sprężysta, przy plonie 5 ton stał bez skracania. 

damian007    153
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Borowik jest sztywny, słoma fajna sprężysta, przy plonie 5 ton stał bez skracania. 

Borowik tak sztywny aż mi prasę popsuł😳 fajna odmiana. Jaki plon udało się wam z niego maks. wycisnąć? 

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Szron88    11

W tym roku na 5kl dobre 4-4.5t dał borowik ale susza zrobiła swoje. Słomy multum. Koles zabierał słome belował sipma to średnio 30bel z ha wychodziło.

Gość   
Gość

Mi też się wydaje ze niema nic lepszego na 5 i 6 klasy niż borowik, zamiast żyta i owsa.

Oj miało się trochę odmian.

Edytowano przez Gość

Szron88    11

Ma jednej działce dane było 120N i ustało. Tylko niewielkie placyki po dołkach gdzie wiecej wody było padły. Na drugiej działce 4kl 140N. 0.5l moddusa poszło i stało jak struna.

• Thanks 1

slay6    8
13 godzin temu, Ursus932 napisał:

@slay6 możesz zapisać agrotechnike tego orinoko

Ziemia od 4 do 4b dobra ciężka w uprawie gliniasta. Stanowisko po jęczmieniu jarym. 2 tony wapna (kreda) bez npk. N1 250kg/h saletra zaksan. N2 130 mocznik. T1 i T2(opóźnione  aż po przekwitnieniu). regulator w pełnej dawce ale podzielone na dwa razy. I przy każdym zabiegu dosypuwane mikro.

• Thanks 1

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kobek napisał:

A co myślicie o odmianie Borwo na tą 4 - 5 klasę po rzepaku? 

Borwo to bardzo wymagająca odmiana do intensywnej uprawy.Bizonem słabo się omłaca,

Ursus932    1734

Borwo rekordowym plonem nie powala , poprostu dobra średnia odmiana

Jednynie ma ładny długi kłos

Edytowano przez Ursus932

Gość   
Gość

Ja siałem je z 5 lat na doprawione stanowiska,ale lepsze jest lombardo,gringo,jeśli chodzi na gorsze stanowiska trismart,grenado,moderato.

Na ugory 6 klasowe,najlepszy borowik, możne być fredro.

Dobrymi odmianami są też leontino i rotondo ale na piachach nie próbowałem.Wszystkie odmiany są podobne, jedynie ten borowik to urośnie nawet na żwirowni jak grzyb i gdzie inne pszenżyta się nie utrzymają to borowik da z 3 tony.

Edytowano przez Gość

KlimekPL    340

No nie zgodziłbym się, że Borowik urośnie na piochu. Ja w zeszłym roku miałem go IVb i tam właśnie wydał te 5 ton ale na piachu to już masakra, można było chodzić slalomem między kłosami. Co prawda była potężna susza jak pamiętamy, nie wiem, jak by sobie poradził w mokrym roku.

Ursus932    1734
26 minut temu, KlimekPL napisał:

No nie zgodziłbym się, że Borowik urośnie na piochu. 

No na piochu nie Ale na piachu urośnie 😀 . a tak na poważnie to takie ziemie nie dla pszenżyta ale jak niema wyjścia to i tam się sieje w mokrym roku potrafi sypnąć

kamils    5

Dwa lata temu miałem Twingo ale szału nie było i zmieniłem na gringo które jest całkiem dobre ale zastanawiam się nad melomanem ma ktoś porównanie tych odmian  ?? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj