Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojcik1989    2

Mam pytanie, co robic w przypadku gdy ziemia była sucha i wschody są nie równe miejscami ładnie wschodzi miejscami jakby wcale, troche juz popadalo ale 2 tygodnie od posiania dalej sa puste miejsca. Dosiewac to czy jeszcze jest szansa ze pszenzyto wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

przeciez jak jest sucho i dosiejesz to i tak te dosiane ziarno nie wzejdzie. Czekać, dostanie wody to wyjdzie. Chyba ze tam piasek i zasiane zbyt głęboko?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
33 minuty temu, wojcik1989 napisał:

Mam pytanie, co robic w przypadku gdy ziemia była sucha i wschody są nie równe miejscami ładnie wschodzi miejscami jakby wcale, troche juz popadalo ale 2 tygodnie od posiania dalej sa puste miejsca. Dosiewac to czy jeszcze jest szansa ze pszenzyto wyjdzie?

w pustych miejscach zboże kiełki puścilo także powinno być ok,trzeba czasu. Na zdjęciu zboże 1,5tyg po siewie.

P_20180927_181207.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, wojcik1989 napisał:

Mam pytanie, co robic w przypadku gdy ziemia była sucha i wschody są nie równe miejscami ładnie wschodzi miejscami jakby wcale, troche juz popadalo ale 2 tygodnie od posiania dalej sa puste miejsca. Dosiewac to czy jeszcze jest szansa ze pszenzyto wyjdzie?

Idź na pole i pogrzeb w ziemi. Zobacz czy ziarno kielkuje i czy ma wilgoć. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Pszenżyto ozima Trapero. Wychodzi 2 liść. Czekam z tydzień do półtora i jedziemy z chwastami. Flufancet 120g i 100g dff na hektar.

20180929_154810.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam wczoraj opryskałem pszenżyto Expert Met +Legato+Glean no  i w nocy był przymrozek jest problem czy coś zadziała oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
16 godzin temu, rolnik31 napisał:

Pszenżyto ozima Trapero. Wychodzi 2 liść. Czekam z tydzień do półtora i jedziemy z chwastami. Flufancet 120g i 100g dff na hektar.

20180929_154810.jpg

Ile ci wyszlo na hektar kilogramów robiles próbe czy na oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Kilogramów 180 ale obsada poszła 320 roślin. Myślę że za dużo ale  niestety materiał był skiełkowany. Miałem swój materiał, na próbie niby wyszło 98% ale wiadomo jak to jest w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moglby ktoś coś podpowiedziec odnosnie nawożenia pszenzyta ozimego  bo najlepszy plon jaki mialem to 4,5-5 ton nie moge przekroczyc 5ton/ha, ph niby odsc niskie bo w oklicach 5 ale czy można wyciagnac wiekszy plon przy takim ph na IV klasie, jak nawozić żeby uzskać wyzszy plon , narazie przedsiewnie na wszystkie działki poszło po 200 kg polifoski przedsiewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
1 godzinę temu, Michal673 napisał:

Trapero ma mocny wigor jesienny w porównaniu np. do melomana który rośnie z wielkim bólem. 

 

Ale chyba przezimuje i z wiosny jak dostanie 200 saletry na start to sie zagęści i ruszy z kopyta jakie masz doświadczenia z tą odmianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja czekam za deszczem o którym niby mówią w centrum Polski. Popada i temperatura ok to jedziemy. Ale kwestia tygodnia to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

mam zamiar opryskać w sobotę pszenżyto i żyto na chwasty środkiem expret- met, z tym że pojawia się 4 liść, a w etykiecie jest że do 3, czy jak wykonam oprysk, to czy środek może zaszkodzić zbożu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
12 minut temu, mid7 napisał:

mam zamiar opryskać w sobotę pszenżyto i żyto na chwasty środkiem expret- met, z tym że pojawia się 4 liść, a w etykiecie jest że do 3, czy jak wykonam oprysk, to czy środek może zaszkodzić zbożu?

nie zaszkodzi pryskaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Ja moze dopiero za miesiąc jak pogoda pozwoli to opryskam. Glean aczkolwiek nie wiem czy zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Witam. Planuje w najblizszych dniach prysnąć pszenzyto siarczanem magnezu jednowodnym. Pytanie jakich koncowek uzyć drobno czy średniokroplistych? Dosypac kilka kg mocznika? Pszenzyto wyglada dosc mizernie takie chude cienkie i jasne ma juz 3 liscie. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
Dnia 1.10.2018 o 20:17, Szczerbatek902 napisał:

moglby ktoś coś podpowiedziec odnosnie nawożenia pszenzyta ozimego  bo najlepszy plon jaki mialem to 4,5-5 ton nie moge przekroczyc 5ton/ha, ph niby odsc niskie bo w oklicach 5 ale czy można wyciagnac wiekszy plon przy takim ph na IV klasie, jak nawozić żeby uzskać wyzszy plon , narazie przedsiewnie na wszystkie działki poszło po 200 kg polifoski przedsiewnie.

ładuj jak na pszenice ja tak jade i dawaj wcześnie azot na wiosne bo pszenżyto wcześniej startuje mój wynik na 4 miejscami 5 klasa 6 t po rzepaku na lepszych ziemiach prawie 7 , dostało 2 razy azot,2 razy grzyba,i dolistnie 3razy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Szron88 napisał:

Witam. Planuje w najblizszych dniach prysnąć pszenzyto siarczanem magnezu jednowodnym. Pytanie jakich koncowek uzyć drobno czy średniokroplistych? Dosypac kilka kg mocznika? Pszenzyto wyglada dosc mizernie takie chude cienkie i jasne ma juz 3 liscie. Co radzicie?

drobnokropliste do tego najlepsze jakbym ja mial ratowac swoje takie pszezyto to sypnol bym 7 kg siarczanu jakis nawoz dolistny np plonvit i gorna dawke saletry wapniowej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jarecki7745 napisał:

Dnia 1.10.2018 o 20:17, Szczerbatek902 napisał:

moglby ktoś coś podpowiedziec odnosnie nawożenia pszenzyta ozimego  bo najlepszy plon jaki mialem to 4,5-5 ton nie moge przekroczyc 5ton/ha, ph niby odsc niskie bo w oklicach 5 ale czy można wyciagnac wiekszy plon przy takim ph na IV klasie, jak nawozić żeby uzskać wyzszy plon , narazie przedsiewnie na wszystkie działki poszło po 200 kg polifoski przedsiewnie.

ładuj jak na pszenice ja tak jade i dawaj wcześnie azot na wiosne bo pszenżyto wcześniej startuje mój wynik na 4 miejscami 5 klasa 6 t po rzepaku na lepszych ziemiach prawie 7 , dostało 2 razy azot,2 razy grzyba,i dolistnie 3razy ,

dzieki za rady,a moglbys konkretnie napisac ile N dajesz i w jakiej formie oraz jakie fungi i czym dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj