Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

koks85    2
1 minutę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

0,6

spróbuję następnym razem ;)

daron64    4280
2 godziny temu, Gimmeshelter napisał:

Dokładnie, gdzie ciężka glina której nie idzie rozbić to śmiało miotła na wiosnę potrafi z niej wyjsc 

Tu się akurat nie zgodzę. Na wiosnę jedyne z czym mam problem to od kilku lat stokłosa i troszeczkę chabra - ale to raczej pierdoła. Akurat z miotla nie miałem nigdy większych problemow

Gimmeshelter    89

No tak ja też zazwyczaj staram się na jesieni pryskać i wtedy tylko na dwuliścienne muszę poprawić w połowie maja wydatek gdzieś 30 zł/ha, ale tamtej jesieni były na polu takie grudy których nie szło w żaden sposób rozbić, wschody tam też były bardzo słabe to sobie odpuściłem, a znajomy nie odpuścił i teraz będzie musiał od miotły też poprawiać i wtedy już trzeba poprawkę za 150 zł robić albo i więcej jeszcze nie kupowałem nic na ten rok to nie wiem

damianos95    436
7 godzin temu, misio3p napisał:

Nie jest.

Według mnie dwa tygodnie za późno.

A jaka jest minimalna żeby podziałał oprysk ? I czy jak wystąpi przymrozek wiadomo jak to z prognozami pogody to popalić zboże czy nie podziała ? 

PatrykAgro    3

panowie ile dni czekać między zwalczaniem chwastów, N2 i regulacją? Mogę pojechać chwast i na następny dzień N2 a za jakiś tydzień regulacja? Zależy mi na czasie

damianos95    436
Przed chwilą, PatrykAgro napisał:

panowie ile dni czekać między zwalczaniem chwastów, N2 i regulacją? Mogę pojechać chwast i na następny dzień N2 a za jakiś tydzień regulacja? Zależy mi na czasie

Czym będziesz odchwaszczać ? 

Raczej azot możesz podać nawet tego samego dnia bo to raczej nie koliduje a regulacja pewnie że 3 dni

adamos012    18

Panowie mam pytanie. można dolać RSm 32 do zabiegu T1 + mikro i siarczan magnezu ? W pszenżycie ozimym ? jeśli tak to ile kilo można dolać .

krilan06    2476
Napisano (edytowany)

Pszenżyto ozime, odmiana mi nieznana

20240410_190650.jpg

Oczywiście nie moje

56 minut temu, damianos95 napisał:

A jaka jest minimalna żeby podziałał oprysk ? I czy jak wystąpi przymrozek wiadomo jak to z prognozami pogody to popalić zboże czy nie podziała ? 

Zależy jaki środek 

26 minut temu, PatrykAgro napisał:

Zwalczanie chwastów i n2 możesz tego samego dnia, regulacja 3 dni później. Mnie tylko zastanawia skoro chcesz zrobić regulację to masz gęste pszenżyto a skoro gęste to jak ten oprysk na chwasty na dolecieć do dołu?

Edytowano przez krilan06

soltys48    19862
26 minut temu, adamos012 napisał:

Panowie mam pytanie. można dolać RSm 32 do zabiegu T1 + mikro i siarczan magnezu ? W pszenżycie ozimym ? jeśli tak to ile kilo można dolać .

Z tego co mi radzono to ok 12l/ha 

Gimmeshelter    89
18 minut temu, krilan06 napisał:

Zwalczanie chwastów i n2 możesz tego samego dnia, regulacja 3 dni później. Mnie tylko zastanawia skoro chcesz zrobić regulację to masz gęste pszenżyto a skoro gęste to jak ten oprysk na chwasty na dolecieć do dołu?

Co roku tutaj taka sama gadka😀 normalnie doleci i zadziała u nas zazwyczaj pryska się w maju i jakoś jest czysto do żniw 

damianos95    436
24 minuty temu, krilan06 napisał:

Pszenżyto ozime, odmiana mi nieznana

20240410_190650.jpg

Oczywiście nie moje

Zależy jaki środek 

Axial komplet pak tym mam zamiar pryskać w dzien 15 i pochmurno w nocy 6 po weekendzie możliwe przymrozki opady deszczu w dzień 8-10 pryskać czekać ?

jacor73    1179
23 minuty temu, Gimmeshelter napisał:

Co roku tutaj taka sama gadka😀 normalnie doleci i zadziała u nas zazwyczaj pryska się w maju i jakoś jest czysto do żniw 

W tym roku na większości plantacjach, to w maju będzie dobrze rozwinięty flagowy, a może nawet zacznie się już kłos pokazywać.

• Like 2

krilan06    2476
26 minut temu, damianos95 napisał:

Axial komplet pak tym mam zamiar pryskać w dzien 15 i pochmurno w nocy 6 po weekendzie możliwe przymrozki opady deszczu w dzień 8-10 pryskać czekać ?

Ja już bym nie czekał, ten tydzień jeszcze ciepło to nic złego nie powinno się stać 

Gimmeshelter    89
28 minut temu, jacor73 napisał:

W tym roku na większości plantacjach, to w maju będzie dobrze rozwinięty flagowy, a może nawet zacznie się już kłos pokazywać.

Zgoda, ciężko sobie przypomnieć żeby tak wszystko było już rozwinięte o tej porze, ale ostatnie lata to wszystko się robiło w okolicach 10 maja 

KacperDemczuk    314
9 godzin temu, Gimmeshelter napisał:

No tak ja też zazwyczaj staram się na jesieni pryskać i wtedy tylko na dwuliścienne muszę poprawić w połowie maja wydatek gdzieś 30 zł/ha, ale tamtej jesieni były na polu takie grudy których nie szło w żaden sposób rozbić, wschody tam też były bardzo słabe to sobie odpuściłem, a znajomy nie odpuścił i teraz będzie musiał od miotły też poprawiać i wtedy już trzeba poprawkę za 150 zł robić albo i więcej jeszcze nie kupowałem nic na ten rok to nie wiem

Czym poprawiasz dwuliścienne? 

Gimmeshelter    89

Galaper, staranne, dragon. Jak poprawka to tylko od chabra i przytulii nic innego raczej nie wyskakuje. 

ZYLA    757

Przyjdzie zimno i wszystko się unormuje.

Tak jak ze żniwami. Jakie warunki by nie były to i tak żniwa wychodzą na przełomie lipca i sierpnia. Także nie wyglądajcie tych kłosów za szybko😉

• Like 2

PatrykAgro    3

Tak wygląda moje w tym roku jeszcze żadnych zabiegów, poszło tylko N1 na początku marca 200 kg saletry. Odmiana nieznana

Screenshot_2024-04-10-20-03-57-67_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

GRZES1545    9049
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, ZYLA napisał:

Przyjdzie zimno i wszystko się unormuje.

Tak jak ze żniwami. Jakie warunki by nie były to i tak żniwa wychodzą na przełomie lipca i sierpnia. Także nie wyglądajcie tych kłosów za szybko😉

Niektóre rzepaki już kwitną, j tu juz raczej żniwa wcześniej będą, a zboża to różnie, zależy od odmiany i kto kiedy azot podał też.  Mam 3 pszenicę i każda ma inną fazę rozwoju siane i podane wszystko w jednym terminie. Ale skracanie jedna musiała mieć ponad tydzień wcześniej.  Gak samo pszenżyto tadeus też ostro idzie w górę. 

Edytowano przez GRZES1545

michal_19    190
55 minut temu, Krisis napisał:

Co mu może dolegać?

IMG_20240411_060232.jpg

IMG_20240411_060249.jpg

IMG_20240411_060304.jpg

Liście dopiero zaczyna brać ale podstawa źdźbła to już mocno zaatakowana. T1 nie robione?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj