Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Miodek11500    7
4 minuty temu, Agrest napisał:

W jęczmieniu daję standardowo po 10kg do każdego oprysku.

15kg na 200l wody nie zaszkodzi.

Jak za wcześnie na t1 to jedź solo. Efekt powinien być szybki. Do t1 ponownie dodasz tylko np 10kg

Ok, będę działał, temp w okolicy zera raczej nie ma wpływu na takie odżywianie?

Agrest    25840

Może nie będzie aż tak nisko.

Nie powinno zaszkodzić

Miodek11500    7
7 minut temu, Agrest napisał:

Może nie będzie aż tak nisko.

Nie powinno zaszkodzić

Dzięki wielkie

stage1994    0

Kupilem na T1 Strobe 250SC dawka 0.8L/ha , ile moge dolać do tego regulatora MODDUS 250EC i ile kg rozpuścić siarczanu magnezu? I pytanko czy jeszcze czy mocznik albo jakies odżywki tez dysypywac? Czy juz za duzo bedzie? 

6 minut temu, stage1994 napisał:

Kupilem na T1 Strobe 250SC dawka 0.8L/ha , ile moge dolać do tego regulatora MODDUS 250EC i ile kg rozpuścić siarczanu magnezu? I pytanko czy jeszcze czy mocznik albo jakies odżywki tez dysypywac? Czy juz za duzo bedzie? 

Akurat ta azoksystrobina pasuje na T2 a nie na T1. 

Ja pytanko mam do reszty. Jak podchodzicie do ochrony w tym roku? Bo szczerze powiedziawszy głowię się i nie wiem jak do tego podejść. Pszenżyto w monokulturze. Około 130kg N. Do T1 planuje dodać 0.4 trineksapaku etylu. 

• Like 1

soltys48    19861

Kto Cię na ten środek namówił?

13 minut temu, stage1994 napisał:

stage1994    0
23 minuty temu, soltys48 napisał:

Kto Cię na ten środek namówił?

A jaki kupic najlepiej? 

soltys48    19861

Najlepiej..... pojęcie względne

Bez lustracji plantacji i określenia potencjału ciężko coś doradzić 

EmilPlayP    58
33 minuty temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Akurat ta azoksystrobina pasuje na T2 a nie na T1. 

Ja pytanko mam do reszty. Jak podchodzicie do ochrony w tym roku? Bo szczerze powiedziawszy głowię się i nie wiem jak do tego podejść. Pszenżyto w monokulturze. Około 130kg N. Do T1 planuje dodać 0.4 trineksapaku etylu. 

To wszystko zależy ile chcesz wydać kasy i na jaki plon liczysz. W monokulturze dobrze by było zrobić mieszaninę na bazie unix 0,6kg + 100-150g triazola np protiokonazol i dołożyć fenpropidyna 0,4L i wtedy masz porządna grzybowke, ja sam w tym roku pryskam duet na start + tebukonazol 150g, a na najlepsze działki idzie ze starych zapasów delaro 1L/ha (zwykle nie forte) + fenpropidyna 0,4 + tebukonazol 120-150g. Można też zrobić samym duet na start tylko powiększyć o te 20% dawkę i też jest ok, wychodzi wtedy ok 150-160 zl/ha. 

stage1994    0
17 minut temu, soltys48 napisał:

Najlepiej..... pojęcie względne

Bez lustracji plantacji i określenia potencjału ciężko coś doradzić 

Ogólnie u mnie nawozenie nie jest zbyt intensywne, ok. 60kg/N na hektar, stanowisko po łubinie,  i jak bedzie 4-5,ton z hektara to będzie dobrze,  na dzien dzisiejszym widze tylko brunatną plamistosc lisci, 

I teraz co myslisz oddac ten srodek? I kupic inny? Czy juz zostawić i co bedzie? 

Tak wyglada, dobrze rozkrzewione 

20240403_152007.jpg

Tadeus 

20240403_152054.jpg

35 minut temu, EmilPlayP napisał:

To wszystko zależy ile chcesz wydać kasy i na jaki plon liczysz. W monokulturze dobrze by było zrobić mieszaninę na bazie unix 0,6kg + 100-150g triazola np protiokonazol i dołożyć fenpropidyna 0,4L i wtedy masz porządna grzybowke, ja sam w tym roku pryskam duet na start + tebukonazol 150g, a na najlepsze działki idzie ze starych zapasów delaro 1L/ha (zwykle nie forte) + fenpropidyna 0,4 + tebukonazol 120-150g. Można też zrobić samym duet na start tylko powiększyć o te 20% dawkę i też jest ok, wychodzi wtedy ok 150-160 zl/ha. 

U mnie dużo zależy od wody, bo ziemie w większości podłoże mają przepuszczalne. W tamtym roku udało się 7,5 tony osiągnąć a był potencjał na więcej. Ale okreslam się tak w granicy 6,5 - 7,5 tony. Ogólnie chciałem się właśnie zmieścić do tych około 160 zł. Mniej więcej. Duetu z paku mi nie starczy więc i tak będzie porównanie z innym środkiem. Delaro (jak masz kupione po starych cenach to żal nie korzystać) zwykłe teraz kosztuje ponad 200 zł za litr także odpada. 

k16mk    94

Panowie pewnie komuś się przyda info , w moich stronach nawozy dziś staniały warto było czekać 😉,  więc targować się mocno.

20240403_183454.jpg

Agrest    25840
4 godziny temu, stage1994 napisał:

Ogólnie u mnie nawozenie nie jest zbyt intensywne, ok. 60kg/N na hektar, stanowisko po łubinie,  i jak bedzie 4-5,ton z hektara to będzie dobrze,  na dzien dzisiejszym widze tylko brunatną plamistosc lisci, 

I teraz co myslisz oddac ten srodek? I kupic inny? Czy juz zostawić i co bedzie? 

20240403_152007.jpg

Tadeus 

20240403_152054.jpg

Zapomnij o skracaniu przy takim nawożeniu.

Z gotowców możesz polecieć duet na start, Turbo pak

krilan06    2465
6 godzin temu, stage1994 napisał:

20240403_152007.jpg

Tadeus 

20240403_152054.jpg

Tutaj nie ma czego skracać 

daron64    4275

ok. 60kg/N

5,ton

Ależ Wy tam musicie mieć zasobności 🙆

Gimmeshelter    88

No nie mów że przy dobrym roku jak 200 saletry nie sypniesz to 5 ton nie zbierzesz? Zazwyczaj koło 4 ton wychodzi przy takim nawożeniu ale jak opady pomogły to i więcej niż 5 wychodzilo

tytanowyJanusz    3689
7 godzin temu, Gimmeshelter napisał:

No nie mów że przy dobrym roku jak 200 saletry nie sypniesz to 5 ton nie zbierzesz? Zazwyczaj koło 4 ton wychodzi przy takim nawożeniu ale jak opady pomogły to i więcej niż 5 wychodzilo

U mnie w naprawę pomyślnym roku, przy 70kgN na raz 4 tony to baardzo dobry wynik. Z oprysków tylko herbicyd 

michal_19    189

Pryskać regulatorem (medax , moddus) dziś bezpośrednio po przymrozku -2 przy gruncie? Faza ucieka w następnych dniach bez warunków do oprysku 

ZYLA    739

Mam ten sam dylemat, ale myślę że lepiej poczekać 

• Like 1

Młody1997    49
11 godzin temu, k16mk napisał:

Panowie pewnie komuś się przyda info , w moich stronach nawozy dziś staniały warto było czekać 😉,  więc targować się mocno.

20240403_183454.jpg

Jakie ceny?

krilan06    2465
2 godziny temu, michal_19 napisał:

Pryskać regulatorem (medax , moddus) dziś bezpośrednio po przymrozku -2 przy gruncie? Faza ucieka w następnych dniach bez warunków do oprysku 

A jutro albo pojutrze?

daron64    4275
9 godzin temu, Gimmeshelter napisał:

No to właśnie mówię, że przy dobrym roku i 200kg saletry nie ma szans na 5t. 

2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

U mnie w naprawę pomyślnym roku, przy 70kgN na raz 4 tony to baardzo dobry wynik. Z oprysków tylko herbicyd 

Jak czytam forum, to powaznie podejrzewam, że muszą mnie konkretnie  walić na skupie na wadze.. U mnie przy 200kg na strzał i to wszystko, to w ogóle szkoda swojej roboty. No chyba, że pogadasz z tymi, co to im zawsze najlepiej sypie.

👇 5t, ~300kg saletry, chyba jeden zabieg na grzyba (już nie pamiętam dobrze), ziemia 3b, pH ~6, zasobności średnie/wysokie, co roku obornik/gnojowka + npk przedsiewnie.

IMG_20220509_193829_copy_744x1125.jpg

IMG_20220730_174932_copy_1000x562.jpg

michal_19    189
25 minut temu, krilan06 napisał:

A jutro albo pojutrze?

Jutro wiatr, później nie będę miał czasu a w poniedziałek to już będzie naprawdę za późno, lecę dziś od południa zacznę w nocy jakiś deszczyk może będzie dobrze, przymrozek trwał z 2h.

Turok    82
daron64 napisał:

9 godzin temu, Gimmeshelter napisał:

No to właśnie mówię, że przy dobrym roku i 200kg saletry nie ma szans na 5t. 

2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Jak czytam forum, to powaznie podejrzewam, że muszą mnie konkretnie  walić na skupie na wadze.. U mnie przy 200kg na strzał i to wszystko, to w ogóle szkoda swojej roboty. No chyba, że pogadasz z tymi, co to im zawsze najlepiej sypie.

👇 5t, ~300kg saletry, chyba jeden zabieg na grzyba (już nie pamiętam dobrze), ziemia 3b, pH ~6, zasobności średnie/wysokie, co roku obornik/gnojowka + npk przedsiewnie.

IMG_20220509_193829_copy_744x1125.jpg

IMG_20220730_174932_copy_1000x562.jpg

czasami ludzie twierdzą że mają 2ha w kawałku a jak zaczniesz mierzyć kawałków a to wychodzi 2.5ha i to plon mniejszy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj