Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

galan99    7769
1 godzinę temu, krzysiek1979 napisał:

Na pobliskich skupach albo nie biorą pszenżyta albo z łaską po 650 brutto. 

To nazywasz łaską to za***ista cena .

Tomasz0611    5716
Dnia 31.07.2023 o 07:42, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Co byś polecił zamiast borowika ?

Tadeusa, mam Probusa i Tadeusa, to Probus ledwo 7t/ha łapie, a Tadeus prawie 8 złapał, dokładnie 7,85t/ha. A od 18 maja do 15 lipca nie było deszczu większego niż 4mm, a w sumie przez te 2 miesiące spadło z 15-20mm. Żeby Tadeus dostał coś wody na ziarko, to na pewno by było 8,5t/ha. Gleby IVa/IVb.

Edytowano przez Tomasz0611

GRZES1545    9122
4 minuty temu, galan99 napisał:

To nazywasz łaską to za***ista cena .

Chwalą się zbiorami po 11t pszenicy I narzekają co?🙆‍♂️

• Like 1

Strongman    3332

Bo jednak w tym roku sypie lepiej niz rok temui ja zapełnię magazyny i się nie pomiescze bendę musiał sprzedać.

Uszek1988    109

Pszenżyto całe na polu jak skosimy to będziemy się martwic cena ale na ten moment cała okolica stoi łącznie z resztkami rzepaku u kolegi i czekamy na kilka dni pogody

• Like 1

cotamjaktam    56

W tym roku liborius u mnie na nowej dzierżawie 5 klasa - 6,1 t/ha ph około 4,5 i pole pierwszy raz obornik od 50 lat chyba widziało.

A na polu z klasą 4a - 50%, 5 - 20%, 6 - 30%, ph 5,8 obornik regularnie co 2 lata 5,5 t/ha

I bądź tu teraz mądry jak lepiej rośnie po rolniku co sypał 100 kg saletrzaku w kwietniu przez wiele lat i nic więcej, a ja tu dbam o wszystko i jeszcze gorzej

Gość   
Gość
2 godziny temu, Strongman napisał:

Bo jednak w tym roku sypie lepiej niz rok temui ja zapełnię magazyny i się nie pomiescze bendę musiał sprzedać.

Ja też musiałem część sprzedać , A jeszcze mam żyto nie ruszone na pniu i do tego wszystkie jare

Strongman    3332

Ja tez co nie zmieszczę to sprzedam, niby gdzieś bym tam upchał ale jak bym wiedział ze na 200% będzie jakaś określona kwota jak przetrzymam do września ,prostu nie widzę sensu dla ciut drożej  a kto wie może i nie będzie drożej.

daron64    4310
13 godzin temu, cotamjaktam napisał:

na nowej dzierżawie 5 klasa - 6,1 t/ha ph około 4,5 i pole pierwszy raz obornik od 50 lat chyba widziało.

Zaczęło się...

• Haha 1

daron64    4310
14 godzin temu, Janeczko napisał:

prędko nie skosze pszenżyta oby nie poroslo

U nas znajomy mówił, że dla jego wujka zaczęło porastac. Mozliwe to, jak np u mnie jeszcze ziarno nie jest nawet twarde dobrze?

Pogoda rewelacja - dwa dni względnego słońca, a potem deszcz i temperatura max 19st 🤨😐

Byłem dziś w polu koło pszenżyta, to mokro jak diabli. Gdzie glina, to miejscami talerzowke musiałem podnosić, bo nie szło jechać. Ja się martwiłem cena, martwiłem się że będzie wilgotne, a tu chyba trzeba się martwić w ogóle wjazdem w pole 🤦

@krilan06 niewiem która klasa ale najgorsza chyba 🤣

Miałem wjeżdżać z modusem + tarcza lan ale rosliny byly bardzo zdrowe i uznalem ze szkoda gniesc zboza ciagnikiem. A wiadomo każdy tnie koszty

A poza tym zboża nie sprzedaje na skup więc parametry mi obojętne. Byle dużo bylo

Tomasz0611    5716

U mnie był Modus, duet na start, 90kg N w nawozach, do tego 10t/ha kurzaka i już ładuje ostatnia przyczepę w tym roku do silosa ;) nie musiałem czekać do września.

Edytowano przez Tomasz0611

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj