Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

0,6l to raczej przy 2 skracaniach, które są konieczne przy odmianach wysokich, wrażliwych na wyleganie i wysokim nawożeniu azotem.

Na 1 skracanie 0,3l moddus i 1l CCC. To taka duża dawka, przy odmianach mniej podatnych na wyleganie i niższym nawożeniu 0,2l moddusa w tej mieszance wystarczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Sam moddus przy Grando, przecież odmiana bardzo niska. Chyba że agrotechnika zawalona totalnie do tej pory tj obsada czy zagospodarowanie resztek pożniwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Canwill (saletrzak z magnezem) bym proponował na I dawkę.

200 kg/ha tj. 54 kg/N/ha.

Taka dawka w zupełności wystarczy. Nie pobudzi do nadmiernego krzewienia a pobudzi rośliny do wegetacji zregeneruje je. Wysiej początkiem marca na przymarzniętą glebę (przymrozek ponad 5 stopni)

Mocznik na II dawkę.

180 kg/ha tj. 83 kg/N/ha.

Wysiej 2-3 tygodnie po pierwszej dawce.

Najważniejsza kwestia to regulator wzrostu oraz ochrona grzybowa.

Moddus wraz z CCC (nie dawaj samego CCC bo grenada to odmiana półkarłowa i słabo reaguje na sam chlorek).

Przy tej gęstości wysiewu musisz zainwestować w zabiegi fungi.

Dzięki kolego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

0,6l to raczej przy 2 skracaniach, które są konieczne przy odmianach wysokich, wrażliwych na wyleganie i wysokim nawożeniu azotem.

Na 1 skracanie 0,3l moddus i 1l CCC. To taka duża dawka, przy odmianach mniej podatnych na wyleganie i niższym nawożeniu 0,2l moddusa w tej mieszance wystarczy.

dzieki za odp pszenzyto to borwo raczej z niskich a keidy stosowac te srodki od 1 kolanka co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

witam.

u mnie rowniez pszenzyto slabo sie rozkrzewilo i jest obsiane na zakwaszonej ziemi (dzierzawa pierwszy rok)

jaki nawoz byscie polecili na wiosne i w jakich dawkach?

Edytowano przez kazik8888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Saletra amonowa a może i wapniowa będzie ok. Ale Cię nie pocieszę, na zakwaszonej glebie krzewienie jest słabe...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

witam.

u mnie pszenzyto slabo sie rozkrzewilo i jest obsiane na zakwaszonej ziemi (dzierzawa pierwszy rok)

jaki nawoz byscie polecili na wiosne i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dzieki za odp pszenzyto to borwo raczej z niskich a keidy stosowac te srodki od 1 kolanka co nie ?

Zdecydowanie od 1 kolanka, chociaż mała ilość CCC a większa moddusa, który głównie usztywnia, powoduje że ewentualne opóźnienia nie są bardzo szkodliwe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

Saletra amonowa a może i wapniowa będzie ok. Ale Cię nie pocieszę, na zakwaszonej glebie krzewienie jest słabe...

 

ok dzieki. pojdzie saletra i pozniej jakies odzywki..(może coś pomogą ;)

.

Edytowano przez kazik8888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Canwill (saletrzak z magnezem) bym proponował na I dawkę.

200 kg/ha tj. 54 kg/N/ha.

Taka dawka w zupełności wystarczy. Nie pobudzi do nadmiernego krzewienia a pobudzi rośliny do wegetacji zregeneruje je. Wysiej początkiem marca na przymarzniętą glebę (przymrozek ponad 5 stopni)

Mocznik na II dawkę.

180 kg/ha tj. 83 kg/N/ha.

Wysiej 2-3 tygodnie po pierwszej dawce.

Najważniejsza kwestia to regulator wzrostu oraz ochrona grzybowa.

Moddus wraz z CCC (nie dawaj samego CCC bo grenada to odmiana półkarłowa i słabo reaguje na sam chlorek).

Przy tej gęstości wysiewu musisz zainwestować w zabiegi fungi.

Grenado nisko-pienne,moddus 0,2l+ccc0,8l taka dawka wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a pod pszenzyto zeby uzyskac dobry plon to lepeij stosowac saletre czy saletrzak bo planuje dac 300 kg saletrzaka i na 2 dawki dobrze by było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

kiedy jest najlepszy termin na wysianie wiosną soli potasowej i siarczanu amonu na pszenżyto ozime? myślę o końcu lutego na zamarzniętą glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z tym terminem to tak się wstrzymaj. Generalnie to na zmarzniętą glebę, po zejściu śniegu, przed wznowieniem wegetacji.

a pod pszenzyto zeby uzyskac dobry plon to lepeij stosowac saletre czy saletrzak bo planuje dac 300 kg saletrzaka i na 2 dawki dobrze by było ?

Przy odpowiednich opadach będzie ok. Trochę mało N ale niech będzie. 200kg na start, resztę w fazie 1-3 kolanka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

Witam panowie podłącze się pod temat. Jesienią pod przenżyto pod korzeń sypnołem 100kg polifoski 6 i 100kg kizeretu na hektar teraz z wiosny jak będzie tak daleko na pierwszą dawkę planuje dać 200kg saletry kędzierzyńskiej i 50kg/100kg dolokornu na hektar i pod pszenicę tak samo Dodam że ostatnio wapnowane było 7 lat temu bo takjakoś wyszło a gleba jest kwaśna co o tym myślicie ? Da to coś czy d*pa będzie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

na zakwaszone gleby to chyba najlepiej jest dać jakiś nawóz z dodatkiem wapnia jest jakaś saletra z dodatkiem wapnia, albo saletrzak z Anwilu tkz. Canwil zawiera dodatkowo wapń i magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

witam. Mam pytanie- teraz w nocy jest około -10 stopni C a w dzień około -6 i tak jest od kilku dni. W czwartek nadają u nas w nocy nawet -28 stopni, i pytanie czy pszenżyto może ucierpieć na takiej temperaturze ?

dodam że śniegu trochę jest zdjęcie niżej:

 

http://zapodaj.net/fdf661deb794f.jpg.html

 

śniegu jeszcze trochę dopadało niż na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

odmiany mam: Fredro, Baltiko a trzeciej nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u ciebie nie jest tak źle, bo u mnie wszystko pod warstwą lodu, i jak idzie się po zbożu to się kruszy jak szkło i pewnie jak tak długo będzie to zboże się udusi z braku tlenu, a tym bardziej, że wegetacja jeszcze nie była całkiem zatrzymana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

U mnie podobnie, wszystko w lodzie. Wystarczy palcem dotknąć i się łamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

może być nie za wesoło z ozimymi w tym roku,podobno teraz tydzień mrozów i odwilż,ale w lutym mrozy do -35

niewiadomo czy to prawda,ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj