Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime?

sumek666    5084

pszczoły wracając do ula pachną ŚOR i tam się dzieje rzeź pachnącej pszczoły.

 

mam obok rzepak właśnie. 

 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
4 minuty temu, sumek666 napisał:

pszczoły wracając do ula pachną ŚOR i tam się dzieje rzeź pachnącej pszczoły.

 

mam obok rzepak właśnie. 

 

 

Przed chwilą, Adampaczk23 napisał:

 

No jak rzepak gdzieś blisko to tak ale jak w pobliżu nie ma rzepaku to raczej pszczołom nic się nie stanie bo nawet jak lecą to o wiele wyżej jak się pryska chyba że fest wiatr jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie trochę innej kategorii, co ma istotne znaczenie na MTZ? Pod kątem agrotechniki oczywiście. W zeszłym roku objętościowo plon bardzo ładny natomiast na wadze pszenżyto miało niska gęstość, w porównaniu do pszenicy jakieś 15% mniej. Jak prowadzić łan aby mtz była jak największa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Ja w tamtym roku miałem takie doświadczenie że na jednej działce miałem dwie odmiany pszenżyta a fredro miałem  sporo cięższe ok.20% od tego drugiego, nawożenie było takie samo, myślę że odmiana też gra dużą rolę jesli chodzi o gęstość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
15 godzin temu, mid7 napisał:

mam zamiar na dniach pryskać t1 i odżywkę i zaplanowałem taką mieszaninę na 1 ha 200l: siarczan mg 10kg, faster 0,2l, proaqua 0,2l, moddus 0,3l, tilt turbo 0,7l, mirage 0,7l, tytanit 0,25l, plonvit zboże 1,5l i mam pytanie ze względu na brak czasu chciałem jechać to wszystko na raz ale się zastanawiam czy taka mieszanina nie wpłynie negatywnie na pszenżyto? może jednak oddzielić odżywkę osobno i t1 z moddusem kolejny przejazd, tylko pytanie czy odstęp 1 dnia wystarczy czy dłuższy ?

Ja jechałem podobna mieszanina w tamtym roku i nic mi się nie za dzieło tylko ja pryskałem akurat 300l na hektar cieczy i dodałem do tego mocznik jeszcze ale leciałem około 16 przy nie aż tak intensywnym słońcu. Lepiej nie robić nakładki na takim zabiegu i zboże musi być w dobrej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Ja z mocznikiem i siarczanem magnezu poczekalbym az popada bo obecnie jest za sucho i mozna przypalic zboze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki a można mieszać chwastox turbo i pumę razem z mocznikiem i  siarczanem?  I ile dać mocznika i siarczanu na ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jesienią pryskalem pszenżyto , ale teraz widzę że jest trochę habra jak by , go nie opryskal to bardzo odbije się na plononie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Chłopaki a można mieszać chwastox turbo i pumę razem z mocznikiem i  siarczanem?  I ile dać mocznika i siarczanu na ha? 

Herbicydów nie miesza sie z nawozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

 A guzik tam prawda .

Nikt nie broni, ale jak chcesz sobie zniszczyć uprawe to probuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Thorod napisał:

 

3 minuty temu, Thorod napisał:

Nikt nie broni, ale jak chcesz sobie zniszczyć uprawe to probuj

Nie próbuję . Od lat tak robię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Pryskać jeszcze T1 kolanko 4cm nad węzłem, nie ma wielkiego parcia chorób po dzisiejszej lustracji poszła tez druga dawka saletry 150kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

U mnie tez 2 dawka 120kg poszla, ale z t1 na niektore pola trzeba jutro wiechac.

Mozna stosowac t1 z antywylegaczem moddus?

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawożenie azotowe zamknięte Na N2 poszło 170 kg saletry. Możer jeszcze na T@ dożuce mocznik dolistnie. Licże że popada w nocy bo zboża lekko dostają po d**ie na górkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
3 godziny temu, ukaszProcho napisał:

Będzie dobrze 0,7 duet star i 0,8 prochloraz? 

no może być chociaż było by luksus jak byś tego Duetu dał 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie na górkach zboża pięknie się przerzedziły, poodrzucały pędów od groma, jeszcze dwa tygodnie temu było po 5-10 pędów a teraz 2-3... mówię o tych najgorszych piaskach. Dobrze, że zaczęło padać znowu bo by tragedia była, jeśli już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj