Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
peterek88    0

Witam. Dostałem w tym roku w dzierżawe pszenżyto 2 ha. Na wiosnę dałem 250 kg saletry. Moje pytanie brzmi czy warto inwestować w nawożenie azotowe na poziomie 180 kg N jeśli z tego co wiem to pole ostatnio nawozy potasowe czy fosforowe widziało jakieś 8 lat temu. Jedyne co 2 lata temu dostało wapno magnezowe a osoba , która je wcześniej użytkowała zbierała zboża z tego pola max 3 tony i nawożenie azotem też nie było na jakimś rewelacyjnym poziomie. Chciałbym dowiedzieć się od was czy warto ładować w kolejnych dawkach azot w takiej ilości żeby uzyskać jakieś te 6 ton czy przy prawdopodobnie niskiej zawartości P i K jest to niemożliwe i lepiej nie inwestować i dać 120 kg N a na jesień dać nawozy jak się należy. Dodam, że badanie gleby zrobiłem i wyniki będe miał dopiero w przyszłym tyg. Proszę o jakieś klarowne wskazówki gdyż gospodarzę dopiero 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj CCC z adiuwantem i będziesz miał podobny efekt.

 

jaką dawke 675 sl pod pszenżyto dajecie bo ogólnie nie jest zalecany do pszenżyta i jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

mam pszeżyto i chcę się zapytać jak apyros radzi sobie z owsem głuchym i rumianami? W tamtym roku miałem sporadycznie owsik i chcę żeby go więcej nie było, a apyros wychodzi tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

witam Panowie a mie w tym roku wywiało z pola podczas wichury połowę pszenżyta jarego, nie zdążylo sie ukorzenić w d..pa. będzie trzeba posiać jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Koledzy, kiedy ruszacie z drugą dawką azotu na pszenzyto? czy juz by mozna jechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

mam pszeżyto i chcę się zapytać jak apyros radzi sobie z owsem głuchym i rumianami? W tamtym roku miałem sporadycznie owsik i chcę żeby go więcej nie było, a apyros wychodzi tanio

Stosowany powtórnie na tym samym polu wcale sobie z nimi nie poradzi.

Zastosuj jodosulfuron najlepiej z mustangiem albo esteronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy, kiedy ruszacie z drugą dawką azotu na pszenzyto? czy juz by mozna jechac?

 

Jak pojawiło się I kolanko to jak najbardziej możesz siać. U mnie ok tyg na niektórych roślinkach pojawiło się kolanko ale jakoś stoi w miejscu, i jeszcze trochę się wstrzymam. Np żyto w ciągu ost tyg sporo podrosło a pszenżyto stoi i poczekam może do weekendu majowego. Zresztą obecnie wysokie temp i słońce i brak wilgoci nie zachęcają do wysiewu nawozu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Co proponujecie na zdugi zabieg fungicydowy w pszenżycie ozimym? Na choroby podstawy źdźbła zastosowałem TOPSIN M 500 sc i zastanawiam się czego użyć w drugim oprysku.Może ARTEA?Póki co Leontino wygląda pięknie, zostało skrócone, dostało druga dawke azotu i tylko prosić aby co jakiś czas spadł deszcz. Czekam na podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ja jutro skończę opryski, dałem Mustang 306 SE + Apyros 75 WG :rolleyes:

Druga dawka na pszenżyto już dana :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja dzis pojechałem pszenice Input + mustang + ccc+ modus + odzywka a pszenzyta czesciowo jutro a reszta musi poczekac z tydzien :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

może przedobrzyłeś opryskiem od zielska? u mnie tam gdzie przejechałem 2 razy trochę poskręcało liście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo pryskałem na jesień od chwastu i wszystko było ok, wczoraj opryskałem go Bumperem i Insol zobaczymy co z tego będzie ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

ja dzisiaj opryskałem pszenżyto cerone 480 sl.Przy zabiegu zauwazylem,ze na jednej polowie jest trochę słabsze zboże i tak się zastanawiam czy jeszcze jest sens podsiać jakiś nawóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

A czy jesienny oprysk zadziała wiosną? tzn. tata kupił tani oprysk na pszenżyto ale na podwórku po rozrobieniu okazało się że było tam napisane coś w stylu "do stosowania jesiennego" czy jakoś tak. I tak było nim opryskane. Zadziała to czy nie za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co to za oprysk ? bo moze ni byc ani chwastów ani zboza :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

to tylko na jesienalbo wiosna w czasie krzewienia a nie teraz

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja juz z tydzien temu i czesciowow pszenzyta a reszte na dniach bo teraz zimno i nie ma sensu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

ups, pomyliłem tematy. co ja tu z pszenica wyskakuje w temacie o pszenżycie:)ale dzięki za odpowiedź. Stosowałeś antywylegacz przed druga dawka nawozów, czy przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj