Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

MartineZ    14

a jak z opadami? bo z tego co niektórzy piszą to na północy sucho. trzeba zadać sobie pytanie czy podany azot w ogóle już działa bo jeśli się nie rozpuścił albo nie przemieścił się w strefę korzeniową to efektu nie będzie...jeśli jest mokro i masz pewność, że azot już działa a mimo to pszenżyto się nie zbiera w tych temperaturach(zeszły tydzień) to ciężko z nim będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No właśnie z opadami to jest krucho :( bo u mnie od początku stycznia spadło 38mm także jest strasznie sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój wujek który miał Aveo przesiał, bo nic z tego nie było. A i ja zastanawiam się czy nie przesiewać mojego Trisola bo jak było w lutym tak jest i teraz nic nie rusza, dostało do tej pory dostało mirko+siarczan magnezu+mocznik+CCC i łącznie 175 kg N (pierwsza dawka 180kg saletry 2 dawka 250kg mocznika) i nic nie rusza. Myślicie że aż tak mocno w zimę dostało po piź**ie że do tej pory nie może się pozbierać??

 

No nie poważny jesteś 175 N pod pszenżyto? :blink:  myślę że CCC tu zaszkodziło w przemazniętm zbożu dawać Ccc to nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Poprzesz jakimiś dowodami swoje stwierdzenie o CCC na przemarznięte zboże????Czy to tylko Twoje wymysły???

Jeśli nie CCC to w jaki sposób dokrzewić jakie przetrzebione zborze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

i odezwał się pierwszy tylko nie zapominaj że pracujesz z substancjami trującymi a to jak palenie papierosów skraca życie

Jesteś trzeźwa? Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poprzesz jakimiś dowodami swoje stwierdzenie o CCC na przemarznięte zboże????Czy to tylko Twoje wymysły???

Jeśli nie CCC to w jaki sposób dokrzewić jakie przetrzebione zborze???

 

O ile coś przemarzło to system korzeniowy a CCC skraca więc jak masz za rzadkie to przesiej bo dokrzewć to słaby pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co polecacie na T1? Póki co żadnych objawów, pszenżyto ładne i zdrowe. W fazie kolanka 0,6-0,8 poszło 2l CCC plus 5kg siarczanu. Odmiana Fredro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

na wiosnę chcesz dokrzewiać pszenżyto ? chyba żartujesz

A co w wiosennym dokrzewianiu pszenżyta takiego niesamowitego? Nie myślałeś przypadkiem o życie pisząc ten post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie a ja mam inny dylemat, dzisiaj poszła druga dawka na pszenzyto, odmiana Dinaro, razem 100kg N (50+50). Bede robił zabieg korekcyjny na chwasty, nie ma tego wiele bo na jesieni wiekszosc zwalczył Snajper, jednak poprawke trzeba zrobic i stad moje pytanie czy mogę połączyć Mustang forte ze stabilanem? Bo już nadaje się do skracania... według etykiety można, a jak wy to widzicie? Rok temu stosowałem w pszenicy Chwastox Trio+ Stabilan 1,5 l/ha i skutków ubocznych nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co w wiosennym dokrzewianiu pszenżyta takiego niesamowitego? Nie myślałeś przypadkiem o życie pisząc ten post?

 

W dokrzewianiu nic tyle że nie uszkodzonego przez mróz a już na pewno nie CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

Jak sądzicie która wersja będzie lepsza: Wirtuoz czy Tilt Turbo. Różnica w cenie około 30 zł na korzyść Tilt. Nie ma jakoś specjalnej presji chorób, ale żeby znowu nie zmarnować bo szkoda, a planuje tylko 2 zabiegi fungi. Tilt by wystarczył czy jednak dołożyć i walnąć wirtuozem (jedna substancja więcej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

N a pierwsza wczesną dawkę posiałem mocznik na drugą planuję dać rsm w jakiej fazie go zastosować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

najlepiej kup tilta i dorzuc prochloraz bo wirtuoz przepuszcza macznika testowane :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a czy jest jeszcze sens dokrzewiac pszezyto CCC jak kolanko na pedzie głownym gdzie niegdzie oderwalo sie od wezla krzewienia jakies 1-2mm?

a drugie pytanie czy nie za pozno na mocznik na druga dawke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Wirtuoz czy Tilt Turbo hm o to jest pytanie ja sieje około 50 ha pszenżyta i opisze ci zabiegi;

wiosna -do 1 marca od 150 do 200 kg saletry zależy od rozwoju rośliny.

-do 15 kwietnia 200 kg monolith46 

-oprysk na jedno i dwuliściene ..Lintur 70wg albo gold 450ec < działa szybko efekt już po 24 godz> i Axial 

-grzyb;tilt turbo 

-Skracanie ;modus 

- na kłosa  nie więcej 100 kg saletry 

- jak mamy ładne kłosie praktycznie do 3 tyg przed zbiorem czyli twardnieje ziarno pryskamy na grzyba Wirtuoz

Plony zadowalające tego roku pomimo suszu koło 8 ton z ha nie na każdym polu ... pozdrawiam powodzenia  

Edytowano przez And2ej1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Jakie odmiany głownie siejesz? Z tego co napisałes to stosujesz prawie 200kg N w czystym składniku... Dużo jak na pszenżyto. A klasa gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

W dokrzewianiu nic tyle że nie uszkodzonego przez mróz a już na pewno nie CCC

 

pszenżyto krzewi się jesienią

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Mnie to bardziej zastanawia po co ten wirtuoz przed zbiorem. Fuzarioza do czasu zabiegu swoje zrobi a tak późny zabieg nic nie da. Wirtuoz niby ma prochloraz i tebukonazol substancje stosowane w zwalczaniu fuzarjozy ale proqinazid na co? Drogawe T3... 

 

I wszystko pięknie ślicznie rozpisane ale dawek żadnych nie ma. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenżyto remiko kolanko ma na wysokości 0.5 cm sa też roślinki gdzie kolanko jest 0.2 cm nad wezłem krzewiennym dzisiaj jest okienko w pogodzie skracać czy jeszcze czekać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Koledzy ile max kg azotu sypiecie na pszenzyto po lubinie? 15 marca dałem 200 kg saletry i się zastanawiam co dalej? Jeszcze 200 saletry to będzie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

mam pytanie czy mogę tego samego dnia rozsiać 100kg saletry i wykonać oprysk duet star 1l + mondatak 1l + modus 0,3l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

U mnie Borwo też jest bardzo nie równe kolanko jest w zależności 12-5 mm i nie wiem czy już pryskać, a zamierzam 0,8 ccc + 0,2 moddus + wirtuoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Koledzy ile max kg azotu sypiecie na pszenzyto po lubinie? 15 marca dałem 200 kg saletry i się zastanawiam co dalej? Jeszcze 200 saletry to będzie za dużo?

Według mnie te 400 saletry to już jest sporo, przedplon robi swoje.

mam pytanie czy mogę tego samego dnia rozsiać 100kg saletry i wykonać oprysk duet star 1l + mondatak 1l + modus 0,3l ?

Możesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj