Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

mat22889    48

W sobotę mam zamiar pryskać pszenżyto mikro+mocznik, a tydzień później dać II dawkę saletry i zastanawiam się czy te dwa nawozy sobie nie przeszkodzą bo razem nie można ich mieszać i nie wiem czy tydzień przerwy to nie za krótko?

 

już będziesz pryskał mocznikiem i mikro?? nie za szybko?? listki jeszcze małe i chyba za zimno jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz130    13

Na opryski odżywkami za szybko

 

A ja mam pytanie, pierwszą dawkę azotu, mocznika siałem 10 marca, to z drugą za 25 dni czy jak to liczyć ?

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

tu masz małą podpowiedz to chyba ze strony intermagu ( nie pamietam z czego wiec ... ) kiedyś sam szukałem co i jak  to zapisałem sobie. Ogólnie 2 dawka zanim - tuż przed strzelaniem w źdźbło a w miedzyczasie opryski mocznikiem i mikro według obrazka.

post-69633-0-37675700-1426533689_thumb.jpg

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidoo1    1

ale u mnie średnio wygląda zboże dostało 9 marca 200 kg saletry i teraz chciałem je podratować siarką i mocznikiem(21 marca) bo w dzień powyżej 10 stopni to już robi się normą drugą dawkę planuje 28 marca kolejne 200 saletry i może coś z tego wyrośnie jeżeli źle myślę to coś doradźcie bo nie mam dużego doświadczenia dostałem wolną rękę od ojca i eksperymentuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

a ruszyła Ci juz wegetacja ? ciepło masz ? trzeba patrzeć aż samo zboże zacznie ruszać ( nie sztuka rozsiać saletry i nic nie da tylko po kieszeni), zwracać uwagę na prognozy pogody ja nie rzucam nigdy saletry przed deszczem patrze żeby z 3 dni opadów nie było bo po deszczu to saletra znika i działa z opóźnieniem i nie mowie o jakichś deszczach ulewnych najlepiej jak sama sie wchłania w glebe i pobierana przez rosliny systematycznie ( nie mowie jak susza). To jest moja opinia,zawsze każdy mówi o dobrze jak deszcz spadnie po rozsianiu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na zachodzie wegetacje ruszyła miesiąc temu niemalże. Tyle że obecnie w sumie temperatury są takie że wegetacja idzie powoli dlatego nie ma wyraźnych oznak działania nawozów. Ale zwlekanie z wysiewem nawozów to już wielkie ryzyko. Nie ma deszczu, gleba dość szybko obsycha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adadio    1

tydzien temu posialem pszenzyto pod korzen poszlo 200 kg polifoski 6 moje pytanie kiedy posiac saletre z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pojawiło się już pytanie o CCC i Moddusa ale w pszenżycie Borwo jest napisane żeby nie stosować CCC tylko Moddus. Pytanie czy na dokrzewienie np. jutro mogę dać właśnie CCC?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hasandar1    0

Witam

Zamierzam przeprowadzić jeden zabieg fungicydami w swoim pszenżycie ozimym i stąd moje prośba, mógł by mi ktoś polecić co dać by był efekt i kiedy najlepiej go wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam a ja mam takie pytanie.Zasiałem pszenżyto jare już powoli mi szpilkować zaczyna i widzę że perz też zaczyna wyrastać,siałem po ugorze ciepło jest więc szybko będzie wschodzić nawozu jeszcze nic nie dostało czy da się jakimś środkiem na jare pszenżyto przyhamować ten perz i resztę chwastów i kiedy ewentualnie ten oprysk wykonać?Za info dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Koledzy moje pytanie jest następujące. Na jednym kawałku mam posiane pszenżyto które jest słabo rozkrzewione wysiałem (06.03.2015) 230 kg\ha saletry i coś słabo rusza. Zastanawiam się nad dokrzewieniem w postaci 0,8 ccc + 0,2 modussa + 0,2 tytanitu + 0,3 kg octanu cynku. Chciałem prysnąć jutro ,ale nie wiem czy rośliny nie są zbyt małe i czy prawidłowo pobiorą oprysk.? Dodam ,że w dzień temperatura oscyluje w granicach 10-13 stopni natomiast w nocy spada do okolic zera. Proszę o wasze porady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam napewno w pszenżycie ozimym i pszenicy jarej jest APYROS ale czy ma rejestracje n apszenżyto jare to nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Czyli Apyros zastosuję jak ma rejestrację na pszenżyto jare i można go stosować.A kiedy tak mniej więcej bo pomału szpilkować zaczyna z ziemi.A nawozu narazie nie sypałem bo planuje po 3 liściach sypnąć mocznik lub saletrę,chyba że najpierw z chwastami się uporać,jak myślicie?

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pogłównie lepsza saletra moim zdaniem, bo szybciej działa i nie ma takich strat jak po zastosowaniu mocznika na powierzchni gleby. Mocznik dobrze jest wymieszać z ziemią, wtedy nie ma strat azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Koledzy moje pytanie jest następujące. Na jednym kawałku mam posiane pszenżyto które jest słabo rozkrzewione wysiałem (06.03.2015) 230 kg\ha saletry i coś słabo rusza. Zastanawiam się nad dokrzewieniem w postaci 0,8 ccc + 0,2 modussa + 0,2 tytanitu + 0,3 kg octanu cynku. Chciałem prysnąć jutro ,ale nie wiem czy rośliny nie są zbyt małe i czy prawidłowo pobiorą oprysk.? Dodam ,że w dzień temperatura oscyluje w granicach 10-13 stopni natomiast w nocy spada do okolic zera. Proszę o wasze porady. Pozdrawiam

 

a to ten srodek ccc plus moddus to jest na skracanie czy na dokrzewianie w koncu bo u nas dopiero zaczynamy gospodarzyc intensywniej i dlatego tu pytam ludzi doswiadczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

jak myslicie kiedy mozna zacząć oprysk na chwasty ? na jkesieni nie pryskałem zachwaszczenie spore po jednaj dawce saletry juz dwa tygodnie prawie mija ? centralna polska łódzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ccc i moddus ma dwojakie zastosowanie. Jego działanie jest warunkowane terminem w jakim zastanie przeprowadzony zabieg. Jeśli wykonasz oprysk podczas krzewienia wtedy ma właściwości dokrzewiające. Jeśli opryskasz w fazie 1 kolanka wtedy środki te mają właściowości skracające. Odnośnie nie stosowania ccc w odmianie borwo. Borwo jest odmianą krótkosłomą odmiany krótkosłome są genetycznie skrócone tzn mają nieco mniejszy system korzeniowy oraz mniejszy wigor jesienny. Z tych względów nie jest zalecane stosowania ccc ponieważ jak każdy wie ccc ma właściowości odpowiadające za skracanie systemu korzeniowego szczególnie w okresie suszy. W praktyce w tamtym roku podczas skracania grenado, które nie wiem czy nie jest najniższym krótkosłomym pszenzytem, do moddusa dodawałem ccc jednak były to nie wielkie dawki które w żaden sposób nie zaszkodziły roślinie. A wiec jeśli chce ktoś używać ccc do odmian krótkosłomych to moim zdanie tylko w mieszance z moddusem i tylko przy intensywnym nawożeniu. Solo bym nie zalecał szczególnie pełnej dawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

o ile sie nie myle to ccc nie zabardzo na rozkrzewienie za niskie temperatury i ccc dziala w korzeniach wiec teraz lepiej zwykly antywylegacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

To prawda nie wiem sam co robić prysnąć dziś czy jeszcze poczekać bo od soboty ma być tylko 4 stopnie a nawet mniej może po tym ochłodzeniu dopiero ruszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

zeby dobrze zadzialalo to musi dobrze ruszyc i miec liscie zeby wciaglo wiec ja bym czekal i czekam :) no i zwylkym anty tani koszt i napewno podziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Kolego a może dokrzewiałeś w zeszłym roku? Właśnie o to chodzi że może słabo pobrać bo rośliny są małe sucha jesień słabe wschody późno siane a jeszcze te temperatury niskie trzeba czekać jeszcze z tydzień.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

o ile sie nie myle to ccc nie zabardzo na rozkrzewienie za niskie temperatury i ccc dziala w korzeniach wiec teraz lepiej zwykly antywylegacz

 

A ja o ile się nie mylę, to ccc i antywylegacz, oraz stabilan to to samo-chlorek chloromekwatu.  Więc ta porada chyba nie jest zbyt trafiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Koczas, nie mylisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj