Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

nojsze    59

Kolega dobrze radzi ale dokładnie:

 

Na początku marca mają być jeszcze spore przymrozki. 

Zastosuj saletrę amonową w dawce ok 200 kg /ha najlepiej 60 kg czystego N.

 

Jak ruszy wegetacja i będziesz miał mozliwośc wjechania w pole opryskiwaczem zastosuj 0,8l CCC plus siarczan magnezu i z 25 kg mocznika na ha , plus Tytanit 0,25l.Warunke aby w nocy nie było przymrozków gdyz |CCC nie zadziała naj;lepiej pow 5st w nocy i 12 w zwyż w dzień.

 

Taka mieszanka spowoduje zatrzymanie wybujałości pędów głównych i silne rozkrzewienie bocznych , pamietaj w ten sposób możesz zapobiec powstawaniu pędów płonnych pod warunkiem że roslina otrzyma dalej kopa Azotowego czyli jeszcze raz pod koniec marca 200kg saletry , jak chronisz na grzyba dodaj mocznik i siarczan magnezu i jeszcze raz tytanit na klasie IV do śc zasobnej powinieneś celować w plon w zalezności od odmiany i warunków pogodowych 5-7 ton.

 

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

u mnie grenado tez szału nie zrobiło.Tytanit powaznie podniesie troche plon?Nigdy nie stosowałem go a mysle nad dawka 2x 0.2l plus odzywki

Kolego ja stosowałem tytanit w tamtym sezonie w rzepaku, pszenżycie i pszenicy w dawce 2x 0,3 l plus siarczan, mocznik, odżywki i fungicyd tj. T1 i T2. Z moich obserwacji wyszło, że nie było zwyżki plonu w porównaniu z kontrolą. Fakt, że ubiegły rok miał idealny przebieg pogody przynajmniej u mnie wiec może dlatego, w tym roku też spróbuje go dać. Ponoć w suche lata widać różnice po jego zastosowaniu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Tytanit w moim przypadku podnosi MTZ 7-15% kontrola w latach suchych 15% masz rację , generalnie pełna ochrona i nawożenie 

T-1 i T-2 konieczne czasami T3 ale to zależy od roku.

 

Zaprawianie + nawóz donasienny jest róznica

itp.

 

Pierwszy raz na IIIb wycelowałem z plon 7,5 t grenado za rok odpuściłem sobie grzybówkę bo ładnie się zapowodało i do zbiornika leciały pewy tyle z moich oszczędności 200 zł na ha a plon spadł ze średniej 5t na 2,5-3t/ha.

 

Na kawałku gdzie w grenado zastosowałem resztki Wirtuoza i bodajże Falconu plon oscylował w granicach 5,5 tony to było 2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

witam.Panowie zabieg T2 przy ochronie 2 zabiegowej pszenzyta mam zastosowac na lisc flagowy czy wczensiej lub pozniej?Zazwyczaj robbiłem jednego grzybka i zastanawiam sie nad 2 zabiegowa ochrona..gdzie na t2 soligor mysle zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

jak nie ma chorob to kłoszeniu i z głowy ale z reguły t2 na flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam ! panowie posiadam przedatowany tilt  turbo zachował sie gdzieś 1 l przedatowany o rok czy może zaszkodzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

witam ! panowie posiadam przedatowany tilt  turbo zachował sie gdzieś 1 l przedatowany o rok czy może zaszkodzić ? 

 

Witam ja na jesień stosowałem expert met z 2009 roku wywalił wszystko co trzeba a kosztował tylko 30 zł na 2 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

witam ! panowie posiadam przedatowany tilt  turbo zachował sie gdzieś 1 l przedatowany o rok czy może zaszkodzić ? 

Witam kolego nic nie szkodzi ze jest przeterminowany dodaj do niego mondataku i zniszcze grzybka jak trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Tulus:

 

Azot I dawka 200kg saletry amonowej 68N

 II dawka 200 Kg saletry 68N

Mocznik 3 dolistnie 2x fungi i raz na robala 3x11,5N 

 

To wszystko

 

Skracanie .

I kolanko 0,8 CCC +0,25 Moddus

II 0,3 Moddus

 

Miejscami na uwrociach gdzie dawki azotu były wyższe ulękło :(

 

Skracanie dokłosia nie ma sensu.

Nie do końca sie z toba zgodze co do kwesti skracania dokłosia.Przy bardzo wysokim nawożeniu i nie sprzyjajacych warunkach może sie okazac iż przeniesienia środka ciężkości blizej stabilnej i pogrubionej rurki bedzie bardzo istotnym czynnkiem w kwesti utrzymania plantacji w pionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Witam! Na jesieni zakupiłem herbicyd lentipur na pszenżyto. Jednak w moim rejonie panowała susza i nie pryskałem. Chce to zrobić teraz, wczesną wiosną. Moje pytanie co i wjakiej dawce dodać do tego środka aby lepiej podziałał na dwuliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dziś oglądałem plantację i Fredro 4-5 pędy boczne ( 280 nasion/m2) , Borwo 6-8 pedów bocznych (300-350 n/m2) , planuje na Fredro dać 250 kg Saletry 34 N czyli 85 kg N i na Borwo 200 kg tej samej saletry czyli  78 kg N  planowałem wjeżdzać w pod koniec lutego czyli 27-28 luty , co o tym sądzicie? województwo swietokrzyskie powiat opatów , każdy straszy ż przymrozki mają być. 

Edytowano przez Kamilo1888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Przy Borwo ograniczyłbym N do zera albo trochę więcej, masz docelowo 1800szt(jeżeli liczyć najniższe wartości) źdźbeł(docelowo kłosów) których ziemia i system korzeniowy nie będą mogły wykarmić. Jak przygłodzisz je trochę to szybko się zredukuje obsada i nie będziesz musiał żywić pędów które będą zredukowane(brak wody, składników) w późniejszym czasie. Wczesny azot jest dla plantacji słabych, a u Cb jest  wzorowo. Pszenżyto najlepiej plonuje przy obsadzie 500-600kłosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Też sie zastanawiam,właśnie byłem dzisiaj to max na 10cm rozmarzniete,i rankiem bym wjechał jutro bo jak puści całkowicie,to bedzie problem,a jeszcze coś o deszczu mówią,a platacja dość osłabiona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam! Na jesieni zakupiłem herbicyd lentipur na pszenżyto. Jednak w moim rejonie panowała susza i nie pryskałem. Chce to zrobić teraz, wczesną wiosną. Moje pytanie co i wjakiej dawce dodać do tego środka aby lepiej podziałał na dwuliścienne?

W ciemno ciężko cokolwiek powiedzieć, jeżeli masz przetaczniki, przytulię, fiołki(nie w nadmiarze) to dodaj Platforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszła część pierwszej dawki 200kg saletrosanu a za kilka dni rzucę 75kg saletry(pszenżyto siane w późnym terminie po ziemniakach),nie chcę siać od razu bo jest jeszcze mokro na polu i straszne koleiny się porobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ta ale jak dwa razy przejedziesz zamiast raz to sie nie porobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz130    13

Ja jak zdążę z naprawą ciągnika, to pod koniec tygodnia wjeżdzam z nawozem, nie ma na co czekać mamy wiosnę ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo że się większe koleiny porobią dlatego  poczekam kilka dni aż trochę obeschnie.Nie siałem razem saletrosanu i saletry bo każdy z tych nawozów ma inną granulacje a po drugie to był mój pierwszy siew "nowym rozsiewaczem" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

 

na podlasiu na razie nic nie ruszyło, wiec nawozy czekają ;)

 

 

Czym prysnąć na wiosnę ozimine ? - na jesień nie pryskane było niczym. Jaki środek polecicie około 100zł bez szaleństw- co to miotle i inne załatwi, nie ma żadnej silnej presji ziela

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

na podlasiu na razie nic nie ruszyło, wiec nawozy czekają ;)

 

 

Czym prysnąć na wiosnę ozimine ? - na jesień nie pryskane było niczym. Jaki środek polecicie około 100zł bez szaleństw- co to miotle i inne załatwi, nie ma żadnej silnej presji ziela

 

witam jest taki pakiet handlowy TOTO IZOFARM GALAPER około 330  zł na 3 h czyli 110 na h i fajnie działa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

1490 też to oglądałem był już taki pakiet w zeszłym roku że wiesz cena rozsądna jednak też zastanawiam się co dokupić na dwuliścienne mam chabra a mam zapas Torulexa miotłe załatwi ,myślałem nad Tomiganem albo sprawdzonym chwastox turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nawóz pierwsza dawka wysiana pogoda ładna a zboże sie budzi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

1490 też to oglądałem był już taki pakiet w zeszłym roku że wiesz cena rozsądna jednak też zastanawiam się co dokupić na dwuliścienne mam chabra a mam zapas Torulexa miotłe załatwi ,myślałem nad Tomiganem albo sprawdzonym chwastox turbo

 

Witam jeżeli haber to mustang załatwi tylko nie za dużo wody z mustangiem masz fajne mieszaniny np mustang +izoproturon   miotła wywalona napewno habry przytulje i inne zioła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj