Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

BASF    19

@M4t3usz Ja sądzę, że trzeba mieć bardzo duże doświadczenie aby samemu skąponować skuteczną mieszanine. Kiedy mieszasz środki w niepełnych dawkach, żadna z substancji aktywnych nie ma szans zadziałać w prawidłowy sposób. Po za tym musisz używać środka nie tylko na te choroby, które są widoczne (czyli interwencyjnie) ale również na te które potencjalnie w najbliższym czasie mogą wystąpić(zapobiegawczo). Na T2 Duett nie powinien zawieść :)


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co radzicie na T2 mialem pryskac za tydzien czy dwa ale dzis byłem i mączniak zaczyna wkraczac w pszenżyto niby pryskałem wirtuozem 3 tygodnie temu ale chyba przez tą pogode grzyby przybrały na mocy. Co powiecie o duett ultra poradzi sobie z mączniakiem i ile zostosować cieczy na ha 300L ?? pszenzyto jest w początkowej fazie kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Robiac zabieg na klos wazniejsze sa choroby klosa i tu duett sprawdzi się bardzo dobrze, z maczniakem też powinien sobie poradzic, dawka zdecydowanie 0,6l i nie schodzilbym z iloscia wody, w tej fazie trzeba ciecza robocza pokryc b.duza powierzchnie roslin.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31
Napisano (edytowany)

KARGO mamy te same spostrzeżenia :) Mączniak atakuje dolną część rosliny ;) Jutro wjeżdzam z Duett'em.

 

Jeszcze tak przy okazji pytanie do przedstawiciela ;p . Czy duett można stosować w życie i jęczmieniu, bo na etykiecie nie ma . ;)

Edytowano przez M4t3usz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja dzis zajrzałem do pszenic i pszenzyt i na dnaich trzeba jechac z fungi bo pojawia sie septorioza na podflagowym i maczniak atakuje a o mszycach to nie wspomne :) Mam tez działke pszenzyta nie prytana na t1 i tam maczniak to normalnie kosmos do połowyt wyskosci to całą łodyga obklejona grzybnia :) Jak myslicie w takiej sytuacji ochrona cos jescze pomoze bo planowałme pojechac falconem na lisc flagowy czyli na dniach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

bialy, czym pryskasz od mszyc? U mnie sa na pojedynczych lisciach, ale pewnie jak sie zrobi wiecej to trzeba bedzie prysnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem na kilka ha bi 58 a reszte cyperkilem. U mnie to juz masa tego była na jednej działce na innych różnie ale mnij dziwne to w ogóle bo jedna działka juz mocno grzyb ruszył do akcji a na innych działkach jakby nigdy nic ledwo mozna znalesc oznaki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

KARGO mamy te same spostrzeżenia :) Mączniak atakuje dolną część rosliny ;) Jutro wjeżdzam z Duett'em.

 

Jeszcze tak przy okazji pytanie do przedstawiciela ;p . Czy duett można stosować w życie i jęczmieniu, bo na etykiecie nie ma . ;)

 

Niestety nie mamy rejestracji w Polsce, natomiast w innych krajach jest zarejestrowany w tych uprawach;)

  • Like 1

BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Mam pszenżyto jare które wykłosiło się jakieś 4-5 dni temu i chciałbym je opryskać od mszyc bi 58 ale nie wiem czy już kwitnie? Po czym poznać kiedy kwitnie pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Na kłosach podczas kwitnienia widoczne są pylniki i pyłek, który wygląda jak puder


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

witam forumowiczów..pytanie szczególnie do specjalisty firmy Basf...na T1 przelecialem pszenice i pszenżyta Cpalo w dawce 1,4l/ha..zabieg doskonale zabezpieczył rośliny i poskromił nawet mączniaka który na jednej plantacji był w zaawansowanej fazie...pszenżyto jakiś tydzień temu przekwitło a pszenica właśnie zaczyna kwitnąć..czy na Duet Ultra jako zabieg zabezpieczający kłosa nie jest już za późno?na ulotce pisze ze stosuje się do fazy kłoszenia..proszę o radę i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

mam pytanko chce prysnąć falkonem pszenżyto na kłos a min temp 12 stopni. tyle że mączniak się rozprzestrzenia i jakby za bardzo czekać nie mogę. czy w niskiej temp choroby za bardzo się nie rozwiną jak jeszcze poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

u mnie tez falcon czeka ale maczniak jest straszny :( Tam gdzie nie było T1 to wogóle koszmar. mysle pryskac jak przejdzie fala deszczy p[iatek sobota wiec po niedzili bede pryskał. pszenzyta sie kłosza wiec juz w miare pora na oprysk.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

niby na falkonie vel sokole, pisze że działa w trudnych warunkach poniżej 12 i też powinien działać już sam nie wiem co robić zadzwonie chyba do doradcy bayera, elegancko to by było prysnąc po przekwitnięciu na fuzarioze ale w tym roku tak nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

witam forumowiczów..pytanie szczególnie do specjalisty firmy Basf...na T1 przelecialem pszenice i pszenżyta Cpalo w dawce 1,4l/ha..zabieg doskonale zabezpieczył rośliny i poskromił nawet mączniaka który na jednej plantacji był w zaawansowanej fazie...pszenżyto jakiś tydzień temu przekwitło a pszenica właśnie zaczyna kwitnąć..czy na Duet Ultra jako zabieg zabezpieczający kłosa nie jest już za późno?na ulotce pisze ze stosuje się do fazy kłoszenia..proszę o radę i pozdrawiam

 

Na początek dzięki za potwierdzenie skuteczności Capalo:) Jeśli chodzi o Duett to w technologii dwuzabiegowej przeznaczony jest do ochrony kłosa i nie jest za późno aby go zastosować.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Witajcie,pszenżyto kłosi sie juz,czy rosianie salerty wapniowej ma jaki kolwiek sens,popedzi je troche jeszcze w góre?Czy moze lepiej zastosowac dolistne dokarmienie jakas odzywka z mocznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomato0    0

Witam! Jaki środek polecacie na mszyce i szkrzypionke w pszenżycie ozimym? Czy można zmieszac środek owadobójczy z odżywką? Czy jeden dzień bez deszczu wystarczy aby oprysk zadziałał?

Edytowano przez Tomato0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Pszynzyto hybrydowe. Siał ktoś z was? istnieje wogóle takie coś? jak tak to gdzie można zdobyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

A kto niby mial siac Borowika jak go nie ma jeszcze w sprzedazy dzwonilem do strzelec i w tym roku tez chyba nie beda miec sam bym chcial te pszenzyto dostac masz moze mozliwesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Panowie czym teraz można zwalczyc miotłe zbozową w pszenżycie zimowym?? Proszę o szybką odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obawiam się, że niczym :mellow: Też mam w tym roku ten problem, ja stosowałem tylko jesienny oprysk i chyba było zbyt sucho, bo środek nie zadziałał w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam panowie jakie polecicie pszenżyto jare lub zimowe na gleby 4a lub 5 kl ? chodzi tutaj głównie o choroby i plonowanie jestem z łódzkiego nie mam podmokłych terenów raczej sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj