Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Kamilmkm    17

attribut można bez problemu w pszenżycie jarym, z tym że na perz stosuje się chyba nieco wyższą dawkę 80-100g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Mam pytanie odnośnie antywylegacza. W tym tygodniu sieję drugą dawkę N ile czasu muszę odczekać żeby zastosować antywylwgacz i za ile po zastosowaniu będę mógł dać odżywkę + siarczan + mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja daje to wszystko razem z cc chyba że u ciebie jeszcze za wcześnie na cc? w tamtym roku tak zrobiłem i nie było widać uszkodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor9244    1

Witam. Ja zamierzam w sobotę jak pogoda dopisze rozsiać drugą dawkę azotu a na wieczór popryskać linturem. Mogę tak zrobić??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

pszenżyto Grenado dostało 250 kg saletry na start i 150 kg mocznika na drugą dawkę. Łącznie 154 N. Wytrzyma bez antywylegacza? Przedsiwnie było 200kg NPK 8-19-29

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jaka obsada? W każdym razie wg mnie cud utrzyma te pszenżyto w pionie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

pszenżyto jest gęste. Obsada jest w normie. przedplon pszenica mewa kl. 4a. Żeby było śmiesznie pszenica Bogatka dostała 220 kg saletry i 100 kg mocznika czyli mniejsze nawożenie.

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

nie położy, grenado ciężko położy na 4 klasie ;-)

i tu się kolego stanowczo mylisz, obsada przed zimą 340szt m2 ochrona fungi przedplon zimniaki pas kontrolny (bez CCC) plon 7,2t/ha N 130kg i niestety wylega, z CCC się trzymie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Panowie czy to prawda że pszenżyta nie powinno się bronować wiosną co by się krzewiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomfarm    1

Witam

Jakie fungicydy polecacie na T1 w pszenżycie? Jakieś w rozsądnej cenie i szerokim spectrum działania. Moze jakas mieszanina? Na dniach będe leciał z opryskiem na zielsko (mustang+axial) i czy mógłbym dodać do tego fungicyd.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

Jaki środek grzybobójczy z miarę tani polecacie na pszenżyto ozime ? i czy można mieszać z tym nawozy dolistne? ile czasu należy odczekać po pierwszej dawce azotu, żeby móc zastosować nawozy dolistne w pszenżycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy jeżeli byście wiedzieli na jakie grzyby są wasze uprawy podatne to pytanie na forum byłoby zbędne. A jeżeli sami nie wiecie jakie grzyby się wam dobierają to przecież nie będzie wiedzieć osoba która mieszka kilkadziesiąt dalej i nic o Twojej uprawie nie wie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ja mam pytanie czy siał ktoś na wiosne pszenżyto Nagano? U mnie wsiane 29 marca dopiero sie pokazuje i to bardzo rzadko. Siane 200kg/ha. Materiał selekcyjny, siła kiełkowania rzekomo 96% :/ Doszukałem sie opakowań by sprawdzić datę i na etykiecie jest tyko 'data zabezpieczenia - 02.2011'. Czyli nasiona wyprodukowane w sezonie 2010. Już robić szum czy poczekać może wzejdzie więcej ?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

Pytanie czy można mieszać ze sobą środek Granstar + Syrius ( lub Bumper ) + mocznik z siarczanem i odżywką plonvit ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czy pszenżyto można prysnąć mocznikiem + siarczan+insol+ dullet ultra? Jeśli tak to w jakiej ilości sypać mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomfarm    1

Poradźcie szybko jakis dobry fungicyd na steperioze lisci i mączniak . Jutro zamierzam pryskać. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mam zeszłoroczne borwo czyste troszke porosniete ale nim siałem i jest oki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

koledzy jaki mieliście koszty fungicydów na septorioze? U mnie 150zł/l falconu czyi wychodzi ponad 100zl/ha. U mnie tak drogo czy u was też?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Właśnie, jaki stosujecie dobry fungicyd w pszenżycie? Chciałem zastosować Tilt, ale widziałem że nie ma rejestracji pszenżycie więc co innego proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Duett Ultra - bardzo dobry, troszkę droższy - nie pamiętam ceny. Jak chcesz coś tańszego to Bumper 94zł za 1l ewentualnie chyba najtańszy Tebu 57zł za 1l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj