Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

WitekNowak    1
post-45952-0-26812700-1330523393_thumb.jpgU mnie pszenżyto tak wyglądało 25.02.2012 Powiat Sieradzki bez śniegu a mróz poniżej 20.post-45952-0-34305900-1330523149_thumb.jpg Edytowano przez WitekNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

na tym drugim zdjęciu wygląda jakby troszkę żyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

u mnie wygląda podobnie ja już sypnołem saletry i czekam,wcześniej wyrwałem kilka roślin i wsadziłem do doniczki i po paru dnich wypuściło więc chyba będzie o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Witam Mam posiane pszenżyto trigold, jak na razie ma się bardzo dobrze siane było 22 września w ilości ok. 165kg/ha na IV klasie gleby, dostało na jesień 200kg polifoski 6 wapno po zbiorach 2010r (wrzesień) w ilości 4,5t przedplonem był jęczmień jary i tu moje pytanie - ile dać saletry w I i II dawce myślałem dać 200 potem 150 tylko w jakim odstępie? do tego ochrona od grzyba (wolał bym w jednym zabiegu a dobrym środkiem -kiedy najlepiej). W tamtym roku skracałem cc przy I (trafionym :) ) kolanku i skutek było widać (dostało 140kg N/ha) plon był jednak średni :unsure: w przedziale 4 - 5,1 t/ha w zależności od kawałka ponieważ w fazie kłoszenia wzięły go jakieś grzyby :( (z tym nie mam doświadczenia) Proszę o poradę jak by to zrobić w tym roku by tyło lepiej??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekNowak    1

Generalnie to po większości widać, że węzeł chyba jest zdrowy bo widać na każdym świeżą zieleń:) Ale jeśli chodzi o nawożenie to na razie jeszcze nic nie posiałem z dwóch powodów. Mokro, że ciężko iść a co dopiero jechać a po drugie to wstrzymam się jeszcze z tydzień żeby przeszły nocne przymrozki i wtedy postaram się posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

@WitekNowak u mnie pow łaski pszenżyto wygląda tak samo a z resztą nie tylko u mnie bo u wszystkich w okolicy, na polu przy ziemi było troszkę zielonego lecz jak przyniosłem do domu wraz z ziemią i zasiliłem saletrą w doniczce i już miną tydzień i o dziwo nic nie wypuściło tylko to co było zielone zrobiło się żółte i wg mnie nie ma szansy aby odbiło, i już szykuję jęczmień jary bo coś mi się wydaje, że bezie do zaorania lecz poczekam jeszcze trochę rolnikowi zawsze wiatr w oczy i wszystko przez to, że jak zboże było tania to ludzie palili nim w piecu i teraz ,,Góra'' wszystkich każe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

@marcin2057 co z tego że palili to mieli oddać za darmo? A za co węgla by kupili? Przynajmniej ciepło mieli a jak idzie na przerób i robią z tego % to jest dobrze?

U mnie pszenżyto przymroziło tylko na wzniesieniach a w dołkach zielone więc mam takie pole w paski. Trzeba będzie zrobić test ciekawe jak będzie odbijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Panowie jaką dawkę saletry zaplikować pod pszenżyto w najbliższym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

ja planuje we wtorek od rana jechać z pierwszą dawdką saletry na pszenżyto, muszę rozsiać na 25 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

Przesyłam foty z 3 marca i widać delikatną poprawę. Nadal bez nawozu.

moje pszenżyto wyglądało podobnie ale pare dni w miare ciepłe pogody i wygląda przyzwoicie wczoraj skończyłem sypać pierwszą dawke azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

jednak fachmany z ODR-u mieli rację ze straciło tylko liście a węzeł krzewienia jest ok. to dobry znak ja jeszcze poczekam z saletrą nadają jeszcze do -7 st. w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Panowie czy w Waszych okolicach też jest ciężko dostać nasiona pszenżyta jarego ? Ledo co dostałem 10ton nasion, wszystkie firmy mają pustki, centrale nasienne również nie mają nic na zbyciu. Udało się dorwać odmiane nagano-dobre i to ale nie wiem czy ta odmiana nadaje sie na moje lekkie gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Mam takie pytanie, ponieważ niestety posiadam taką nie inną dzierżawę jestem skazany tylko i wyłącznie na zboża jare. Jako że chciałbym trochę urozmaicić paszę dla moich krów i oprócz owsa który u mnie dominuje oraz jęczmienia dodać jeszcze pszenżyto jare. Kiedy powinno się takowe pszenżyto zasiać? Jest to ziemia w przeważającej części klasy III oraz IVa dodam że nawet jak rok jest suchy to wilgoci tam nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Siej kiedy będzie możliwość siewu, radził bym zdążyć do końca marca.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Jeśli zasieję później to może nie dojrzeć? Ciekaw jestem czy dam radę wejść. Mam zamiar zasiać odmianę Dublet z firmy Granum.

Edytowano przez Lee001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dojrzeeje ale plon będzie nieciekawy. Pszenżyto jare jest takie jak owies lubi wilgoć na wiosnę i ogólnie. Po prostu szybko zasiejesz, więcej zbierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Dziś byłem na polu i nie jest źle może uda się w sobotę albo na początku przyszłego tygodnia zasiać. Jaki polecacie na pszenżyto jare regulator wzrostu i jeśli mogli byście to podać mniej więcej jego cenę. Stosowaliście może kiedyś nawóz donasienny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Za kwalifikat Dubleta dalem 170 zl netto za 100 kg a kolega @Lee001 po ile?

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś byłem na polu i nie jest źle może uda się w sobotę albo na początku przyszłego tygodnia zasiać. Jaki polecacie na pszenżyto jare regulator wzrostu i jeśli mogli byście to podać mniej więcej jego cenę. Stosowaliście może kiedyś nawóz donasienny?

Jak siejesz za gęsto, dajesz dużo N to może wywalić, poza tym stosowanie jest nieuzasadnione. A tych regulatorów jest od groma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

@wiesko jutro jadę dopiero kupić bo dzisiaj nie posiadał zdecyduję się chyba na odmianę Dublet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

koledzy na jesieni sucho rośliny miały 2-3 liście, dlatego wyjątkowo poczekałem do wiosny, zielaska sporo czym to potraktować skutecznie i relatywnie koszty niskie. zależy mi na zwalczeniu miotły (skubana duża jest 6-7 liści) przytuli czepnej i fiołka. Oprócz huzara co byście doradzili (mam tez 2 ha jęczmienia ozimego nmie odchwaszczonego przydałoby się za jednym zamachem). Jakie konfiguracje mogę zastosować ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

tolurex+mustang forte

protugan+mustang forte

ewentualnie lintur, przy tak dużej miotle lepszy będzie jednak chyba tolurex, huzara na Twoim miejscu bym nie stosował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj