Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Dawid727    153

W moich okolicach pszenżyto jare jest bardzo popularne, gleby u nas są słabe klasy IV-VI i jak na te gleby plonuje bardzo dobrze. U nas w gosp. stanowi jakieś 60-70% zasiewów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

a probowal z Was ktos LANCET??? oczywiscie na wiosne...ostatnio wymiotlo wszystkie pola... nawet miotla a u reszty pelno badyla :rolleyes:

Polecem miotła poskładana, rumianowate. przytulia, chaber poszły..

Stosowałem w marcu na wiosnę też zastosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Również w tym roku pierwszy raz stosowałem Lanceta i efekt naprawde rewelacyjny, potwierdzam to co kolega wyżej. W jednym miejscu miałem wręcz gąszcz miotły już dość wyrośniętej i jakiś czas się opierała ale wkońcu poległa i gleba była czyściutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

Chcialbym opryskac pszenzyto odzywka i siarczanem magnezu, jednak na worku pisze aby stosowac go w fazie poczatku krzewienia. pszenzyto ma juz 3 listki a niektore nawet juz chyba zaczyna sie powoli krzewic, czy jak oprsykam w tej fazie to nic mu sie nie stanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaki oprysk zastosować na jesień na miotłę zbożową, habry i przytulie , pszenzyto ma już dwa listki i w polu susza a wiosną to może być różnie, bo może nie bedzie można wiechać więc wole pryskać na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

a jaki oprysk zastosować na jesień na miotłę zbożową, habry i przytulie , pszenzyto ma już dwa listki i w polu susza a wiosną to może być różnie, bo może nie bedzie można wiechać więc wole pryskać na jesień

 

Ja w tym roku polecę maratonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

farmer juz ci opowiadam;) pole jest bardzo malo zasobne w magnez wtym roku widzialem niedobory tego skladnika wiec dmucham na zimne. A odzywke tak profilaktycznie chce dac. I jak bede mogl zastosowac ten 5% roztowr siarczanu magnezu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no więc tak, jak pole ubogie to wapno magnezowe, jak nie poszło to przed wschodami trzeba było zlać pole roztworem siarczanu magnezu, czyli roztopić ile się tylko da siarczanu w opryskiwaczu i zlac pole tym roztworem to powinno pomóc przeboleć rok, ale to tylko pomoże w krótkiej perspektywie. Wapno pomoże na dłużej i to nie koniecznie w pierwszym roku po zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

[pszenżyto ozime (trimister)zasiane 15 września jeszcze nie zeszło było zaprawione zaprawą gizmo z setką nawozu dolistnego insol na ziemi 4-ej i 5-tej klasy po jęczmieniu ozimym międzplonem była gorczyca wapnowanie a pod kożeń 200kg superfosfatu. Czy jest szansa że powschodzi jak popada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ponad 2 tygodnie i nie zeszło to cos nie tak. U mnie pszenica siana 25-26 juz ma kiełki w ziemi a jest sucho. Duze rosy daja troche wilgoci. Patrzyłes czy wogóle kiełkuje i ukorzenia sie ? czy ten nawóz to zwykłą jakas odzywka dolistna ? Robiłes próbe kiłkowanai przed siewem takiego zboza ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

[pszenżyto ozime (trimister)zasiane 15 września jeszcze nie zeszło było zaprawione zaprawą gizmo z setką nawozu dolistnego insol na ziemi 4-ej i 5-tej klasy po jęczmieniu ozimym międzplonem była gorczyca wapnowanie a pod kożeń 200kg superfosfatu. Czy jest szansa że powschodzi jak popada?

Pocieszę cie że u mnie z 5 września jeszcze pszenica nie zeszła na glinie. Leży se tak samo jak w magazynie i czeka od miesiąca na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

to pszenżyto dostałem od dyrektora ODR-u. W donicy na 100 zeszło 80 ,więc wysiałem 210kg na hektar.Co do odżywki to stosowałem ją w ten sposób pierwszy raz,ale to z zaleceń odeerowców.Jęczmień ozimy zaprawiłem identycznie i po 5-ęciu dniach było znać lejki a teraz majuż dwa piękne ciemne liście

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja też stosowałe nawóz donasienny insol razem z zaprawa i pszenżyto siałem 17 września i jest juz zielono lecz zboża wołają o deszcz ale jescze nie pryskałem bo za sucho i nie wiem czym a w wiekszości pól występuje miotła i chaber bławateko oraz częściowo przytulia czepna. stosował ktoś śroedk pelican Plus ?

http://www.cheminova.pl/po/produkty/pelican_plus_550_sc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no na glinie to inna sprawa. ja tez mam kilka nizin z glina i specjalnie to powałowałem ale czy to cos da ?? Podobno we wtorek ma cos popadac :) oby nie pokropiło tylko mocniej popadało bo jest ciezka sytuacja :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

na gliniastej ziemi pszenżyto ładnie poschodziło było bronowzne lekką broną po siewie.Zwięzliejsze ziemie lepiej trzymają wilgoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a probowal z Was ktos LANCET??? oczywiscie na wiosne...ostatnio wymiotlo wszystkie pola... nawet miotla a u reszty pelno badyla :rolleyes:

W tym roku na wiosnę pryskaliśmy nim i chwasty wszystkie padły. Jedynie przed żniwami w przerzedzonym po zimie życie trochę chwasty odbiły. W pszenżycie praktycznie nie było chwastów w czasie zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Można siać pszenżyto jak kłosy od nadmiaru deszczu porastały ??? teraz widać takie ususzone kiełki wystające z ziaren ?? dałoby coś zaprawianie tych ziaren ??? albo co innego można by zrobic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ziarno dwa razy nie wschodzi, więc bym tego nie siał.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejm335    0

chcę zastosować na jesienne odchwaszczanie pszenżyta: protugan 500 sc 1.2L +pendigan 330 ec 2L + golden triben 750 wg 10 g/ha jak myślicie będzie po tym czyściutko na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można siać pszenżyto jak kłosy od nadmiaru deszczu porastały ??? teraz widać takie ususzone kiełki wystające z ziaren ?? dałoby coś zaprawianie tych ziaren ??? albo co innego można by zrobic ???

 

Siałem taki pszenżytem które zaczęło już się jakby otwierać do kiełkowania. Gdzieniegdzie trafiało się z zalążkiem kiełka. Większa norma wysiewu i powschodziło elegancko.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

By nie siać na pałę zrobiłem próby kiełkowania i najlepiej wypadło zeszłoroczne(niemal 100%), następne było zeszłoroczne jare(podobnie), które zasieję jako przewódkę. Tegoroczne, z 2 różnych pól, kiełkowało dużo słabiej i z każdego pola inaczej , więc posiałem te z ubiegłorocznych zbiorów. Czasami dobrze jest zostawić taki nasienny bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

W ubiegłym roku z powodu braku środków w listopadzie kupiłem alister grande i nie żałuje bo po skoszeniu ściernisko wyglądało jak po randapie natomiast snajper zastosowany w pażdzierniku niezupełnie zniszczył chabra i musiałem poprawić wiosną mustangiem,więc w tym roku popryskam alisterem 0,9l/ha chociaż drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj