Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TOREZ    35

Panowie mam takie pytanie .Czym zwalczyć owies głuchy w pszenżycie ozimym?

Zwalczanie samego owsa głuchego to iloxan, grasp, puma.

 

Pospolity atlantis załatwi sprawę jeśli nie wykonałeś zabiegu na jedno-dwu liścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Ok. Dzięki panowie,potraktowałem go pumą nie byłem w 100% pewny co do stosowania go w pszenżycie .Te nowe opakowania śor.są tak okrojone w informacje że w sklepach nawet niechętnie doradzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

wiecie od czego fioletowe przebarwienia takie paskowane trochę na łodydze od pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj byłem w polu i się załamałem w ubiegły czwartek 12. 05 pryskałem pszenżyto od grzyba przed opryskiem było bardzo ładne

a dziś poszedłem i ten pierwszy liść co jest na dole zrobił się cały żółty i zaczyna odpadać czy tak ma być czy to jakaś choroba go bierze

 

byłem u sąsiada kilka pół dalej i jest podobnie

 

pomóżcie

z chęcią bym wstawił zdjęcie od próbuje już od tygodnia ale bez rezultatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenris    0

witam

Byłem dzisiaj na polu i w pszenżycie rośnie sporo chabru. Na jesieni było pryskane gleanem, myslalem ze moze to wystarczy i chwastów bedzie malo ale jednak tego chabru jest sporo. Zastanawiam sie czy pryskac to jeszcze chwastoxem, bo zostalo mi sporo z zeszlego roku. To juz praktycznie faza kłoszenia, bedzie mial ten oprysk ujemny wpływ na plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ja niestety tylko na jednym kawałku nie musiałem robić powtórki z herbicydami. W sobotę zakończyłem opryski na oziminach. Jeśli masz sporo tego chabru, to zagłuszy zboże i zje to co było wysiane do karmienia pszenżyta. Pryskałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Napisano (edytowany)

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/290092-pszenzyto-choroba/

 

Panowie spójrzcie na to proszę. Czy to choroba? Nie było pryskane niczym na grzyba. Na chwasta pryskane wczesną wiosną z dodatkiem mikro i siarczanu magnezu. Mrozy... hmmm zrobiło mi się to dopiero teraz, grzyb - ale jaki? Ktoś coś tu rozpoznaje? W każdym razie dziś idzie na to fungicyd.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Czemu nie pryskac od chabru chwastoxem?

Mam takie,jeszcze jedno pytanie,czy po tym jak wykłosiło się pszenżyto,zasianie saletry da jakiś wymierny efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

wiecie od czego fioletowe przebarwienia takie paskowane trochę na łodydze od pszenżyta.

Ta odmiana tak już ma.

U mnie leontino, magnat, alekto łodyga zielona.

Borwo lekko fioletowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6
Panowie spójrzcie na to proszę. Czy to choroba? Nie było pryskane niczym na grzyba. Na chwasta pryskane wczesną wiosną z dodatkiem mikro i siarczanu magnezu. Mrozy... hmmm zrobiło mi się to dopiero teraz, grzyb - ale jaki? Ktoś coś tu rozpoznaje? W każdym razie dziś idzie na to fungicyd.

 

 

To nie jest grzyb.

 

Jak chcesz pytać to na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6
Zwalczanie samego owsa głuchego to iloxan, grasp, puma.

 

Grasp jest OK, ale nie lubi się z sulfonomocznikami, a te stosowane są dosyć często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

U mnie w tym roku pszenżyto tragedia. Miejscami jest, a miejscami nie. Już pewnie nic się nie zdziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie pszenzyto pokazowe na jednym polu , opryskane było bumperem ale juz na kłos nie bede chyba pryskał , na drugim polu nie wiele gorsze , a wygladały na obu polach strasznie , poszło 200 kg/h saletry 15 marca i wydaje mi sie ze to je uratowało.normalnie tak sie rozkrzewiło ze były widoczne ,,krzaki'' , bardzo gesty łan i duzo pędów z kłosami.5 maja sypałem jeszcze 110 kg mocznika/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian80    0

Witam kolegów z Agro-Foto :lol: Mam problem z pszenżytem ozimym, to znaczy robaczek w pianie na kłosie. Czy ten owad może być bardzo szkodliwy, ponieważ jest go dosyć dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a co może byc przyczyną że kłosy w pszenżycie ozimym nie moga wyjść do końca z pochwy lisciowej tylko się wykabłęczaja. Dodam że około 1/3 kłosów tak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenżyto nie było pryskane żadnym antywylegaczem, a jedynie ekosolem z dodatkiem siarczanem magnezu

w fazie pełni strzelania w źdżbło. Troszkę je przypaliłem. To znaczy kłos wyszedł z pochwy, ale ości coś trzyma w środku i kłos jest skręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ekosolem przypaliłeś?

Dziwne, na rosę jechałeś czy jak?

Ale to nie przez nawóz.

 

Prawdopodobnie niezmiarka paskowana.

Jak na źdźbło pryskasz dolej na insekty, będziesz miał po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Prayskałem na chwasty Chizelem, opryskiwacz nie wytwarzał odpowiedniego cisnienia. Środek wytepił wszystkie chwasty jednak przytulia odbiła. Czym ja wytepic ? Pszenżyto juz sie wyklosiło...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Panowie wie ktoś ile lat można na jednej działce uprawiać ten sam gatunek zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Prayskałem na chwasty Chizelem, opryskiwacz nie wytwarzał odpowiedniego cisnienia. Środek wytepił wszystkie chwasty jednak przytulia odbiła. Czym ja wytepic ? Pszenżyto juz sie wyklosiło...

 

Teraz to już chyba tylko glifosat przed zbiorem, chociaż wielkiej ulgi nie będzie, prawdopodobnie przytulia jest już spora więc nadal mogą być problemy przy zbiorze ale oby nie ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No nie zagłusza zboza ale juz zaczyna go przerastac...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj