Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

damianos95    432
5 godzin temu, k16mk napisał:

No właśnie jakby ciut więcej chyba miało być 500 a mi wychodzi 513 

Nie wiesz jak to liczyli? Miałeś decyzję bo mój ARiMR twierdzi że kasa będzie decyzji nie bo decyzja jest wydawana na żądanie tylko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Miał ktoś Orinoko?? To normalne o tej porze że jest takie zielone?? Czy z fungicydami przedobrzyłem???  W Rotondo już liście dosychają a Orinoko zielone do samej ziemi...

IMG_20220714_111547.jpg

IMG_20220714_111721.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
6 godzin temu, Xion napisał:

Miał ktoś Orinoko?? To normalne o tej porze że jest takie zielone?? Czy z fungicydami przedobrzyłem???  W Rotondo już liście dosychają a Orinoko zielone do samej ziemi...

IMG_20220714_111547.jpg

IMG_20220714_111721.jpg

Mam pierwszy rok, u mnie również jest zielone. 

U mnie dzisiaj zaczęli kosić rzepak i pszenicę. 

Edytowano przez Gromi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    3
Dnia 10.07.2022 o 17:57, Xion napisał:

Każdy chce wydoić chłopa ile się da ale ja bym paniki nie robił i masowo nie wykupował  wszystkiego jak leci bo to jeszcze gorzej nakręca sprzedawców. Rotondo ładnie się u mnie w tym roku prezentuje ale za to Orinoko zdrowsze zieleńsza. 

Zdj. Rotondo

IMG_20220710_122413.jpg

IMG_20220710_122425.jpg

Orinoko 

IMG_20220709_130114.jpg

IMG_20220709_130106.jpg

Super wyglądają jak na tą porę. Jaka ziemia, agrotechnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Na zdj. Ziemia 4a,4b ale mam je na najróżniejszych stanowiskach do 6klasy gdzie suszy przypaliła je ładnie ale jest. Uprawa orkowa jesień część działek 250kg npk8-19-29 część 40t obornika. Na wiosnę początek marca 130kg siarczanu magnezu z Siarkopolu 200kg zaksan 32n drugi strzał 250kg jak strzelało w źdźbło. Fungicydy na bogato T1 125g tebu125g protio 40g proquinazid. T2/3 zaraz po wykłoszeniu 125g azoksy 125/40propi/cypr. Regulacja słabo wyszła bo razem pszenicę robiłem i dawka na pszenicę poszła 1lccc i 0,3moddusa tylko wolniejszym biegiem. Poszły jeszcze mikro siarczan+ mocznika przy t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

W końcu trochę ciepła przyszło. Ale jak kosiłem dziś niedojady i poszedłem w zboże, to już takimi żniwami czuć w powietrzu. To ciepło już nie takie czerwcowe/lipcowe, tylko sierpniowe, żeby nie powiedzieć jesienne. Tylko gdzieś tam w oddali ryku bizona brakowało.

A zboże - słoma już miejscami ostro zżółkła, ziarno w borwo takie jeszcze lekko płynne, gringo już się ścięło, ale mięciutkie.

 

IMG_20220719_152902_copy_2000x1125.jpg

IMG_20220719_153448_copy_2000x1125.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 12.07.2022 o 04:44, damianos95 napisał:

Nie wiesz jak to liczyli? Miałeś decyzję bo mój ARiMR twierdzi że kasa będzie decyzji nie bo decyzja jest wydawana na żądanie tylko 

Też Bełchatów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@daron64 aż mnie się łez w oku zakręciła.

Już tego ryku Bizona nie usłyszymy.

Fakt!... kurz w oddali i z niego (choć w rzepaku) Lexiony się wyłaniają.Moja wieś też się zmienia.

Liczę na kuzyna-mam nadzieję,że swoim Z050 rozpocznie 49 sezon żniwny na 60ha.

Pszenżyto Tadeusz gotowe do zbioru, Belcanto ciastowate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223
5 minut temu, Pawlak81 napisał:

Już tego ryku Bizona nie usłyszymy

U nas biedne tereny, także jeszcze przez dłuższy czas będzie je słychać w koło. Aż muszę swojego iść obudzić, choć najchętniej bym usługę najął, bo w tym roku chyba sam będę, to jak nie będzie pogody to średnio te koszenie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

A nie masz jak nająć jakiegoś do wożenia? Chyba tańsza usługa. Ewentualnie może pod skleyjest fachowiec jakiś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

zbiory w UA chyba będą mniejsze  niż przewidywania....

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223
1 godzinę temu, Janeczko napisał:

A nie masz jak nająć jakiegoś do wożenia? Chyba tańsza usługa. Ewentualnie może pod skleyjest fachowiec jakiś 

Do tej pory kolega kosił kombajnem, a ja woziłem. W tym roku się przeprowadził i nie bardzo będzie nam pasowało się zgrać. Do koszenia nie ma ludzi na bizona, do wożenia też bo mam bardzo wąskie wjazdy. A co do fachowców spod sklepu, to u mnie powoli ta epoka mija - te pokolenie powoli już odchodzi, a młodzi do roboty niespecjalnie, jeszcze do tego ciężkiej. Jeszcze będę gadał z tym kolegą i miałem z kuzynem pomówić - w tamtym roku kupił większy kombajn, a odeszły mu dzierżawy i został z 20 paroma hektarami, to jakby mu się nie psuł nadmiernie, to śmiechem by to opierniczyl. Tylko, z ron z tymi swoimi sprzętami ma się chyba nawet bardziej niż ja. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3605
2 godziny temu, Janeczko napisał:

A nie masz jak nająć jakiegoś do wożenia? Chyba tańsza usługa. Ewentualnie może pod skleyjest fachowiec jakiś 

Takiemu fachowcowi z pod sklepu to bym nawet wożą nie dał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
20 godzin temu, Dziad932 napisał:

Też Bełchatów ?

Tak 

Dostałeś kasę ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@daron64 kobietę wsadź na traktor.Przecież nic nie zdemoluje, najwyżej zającowi na uszy najedzie :).

Coś niemrawo się do żniw okolica garnie.Myślałem, że do godziny "W" będzie pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Na porzeczkę za gorąco to na szybko zorganizowany kombajn do Tadeusa.

Plon będzie zadowalający. 7 przerzuci na pewno

20220721_180149.jpg

20220721_180315.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
2 godziny temu, Agrest napisał:

Na porzeczkę za gorąco to na szybko zorganizowany kombajn do Tadeusa.

Plon będzie zadowalający. 7 przerzuci na pewno

20220721_180149.jpg

20220721_180315.jpg

Gęste rośnie. Kombajn słabo tak rozdrabnia słomę?czy tylko tak na zdjęciu wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Roczny kombajn to jeszcze noże dobre. Słoma jeszcze bardzo mocna, no i gruba i jest jej dywan.

Roczny kombajn to jeszcze noże dobre. Słoma jeszcze bardzo mocna, no i gruba i jest jej dywan.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
1 godzinę temu, Agrest napisał:

U mnie wilg. 11,5%

Pobrałem próbkę w jednym miejscu też ok 11 a 50m dalej 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Dziś i u mnie żniwa na piachach rozpoczęte suche jak pieprz  , Tadeus jednak nie zawiódł i coś do zbiornika leci 😉

IMG_20220721_125325.jpg

IMG_20220721_125858.jpg

IMG_20220721_134034.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj