Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

galan99    7579
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Ani zaprawa ani nawożenie sztuczne ani obornik nic nie znaczy jak nie ma wody

IMG_20220629_161104.jpg

IMG_20220629_161108.jpg

O kurna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Ani zaprawa ani nawożenie sztuczne ani obornik nic nie znaczy jak nie ma wody

IMG_20220629_161104.jpg

IMG_20220629_161108.jpg

nie jest dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Ty masz coś z głową. Wiesz co to jest karencja?

Przeznaczenie pasza, więc wg ulotki jest dobrze . Poza tym u nas żniwa dopiero za dobry miesiąc więc nie wiem o co Ci  chodzi.

IMG_20220629_223605.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
5 godzin temu, Dziad932 napisał:

Panie wielki , to u Ciebie 🤔

Obawiam się że to już  musztarda po obiedzie

Tak u mnie

5 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

@soltys48 kiedyś mówiłeś że zrobiłeś jakąś eksperymentalną mocną grzybówke, weź no powiec co dałeś i jak efekt

Efekt fajny, później wstawię fotkę i opiszę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
6 godzin temu, drobny napisał:

piasek+ 35 stopni= wypalenisko.W pszenicy mam kilka takich miejsc :/

 O Panie, ja w pszenicy to mam jedno miejsce,  gdzie jeszcze nieco zielono. I to nie na piasku. Nawożenie na 5 ton, no i będzie piątka... przy 1 z przecinkiem. Zarobili na tym tylko producenci nawozów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
14 godzin temu, forestrider18 napisał:

Panowie co właśnie sądzicie o pszenżycie po pszenżycie? Mam dwie działki, jedną w tym roku na której jest strasznie słabe a druga będzie łączona z inną i też byłoby pszenżyto.

Sąsiad od 15stu lat sieje pszenżyto w monokulturze. Jedyną przerwą było wymarznięcie, raz czy dwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
3 godziny temu, soltys48 napisał:

@tytanowyJanusz

T1. fenpropidyna 500g+procholaz 400g+cyflufenamid 7.5g

T2. Priaxor 1l+ tebu 250g

 

flaga do tej pory czysta

 

IMG_20220630_080104.jpg

Pięknie wygląda a dasz więcej szczegółów jaka ziemia, po czym o najważniejsze ile sypało ? Żeby mieć obraz kosztów do zarobków. Oczywiście o ile chcesz się podzielić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Nie mam nic do ukrycia.

Gleba IVa ,stanowisko po kukurydzy na kiszonkę sianej po oborniku i poplonie z żyta i wyki również na oborniku(żyto wypasłem mamkami). Pod korzeń poszło po 250kg ultry 8. Wiosną 150kg siarczanu magnezu i ok 220kg ZAKSAnu,N2 ok 170kg mocznika. Żadnych odżywek w tym roku nie dawałem. Chwasty zwalczone jesienią,expert+dff+fluroksypyr do tego cypermetyna. Wiosną skracanie 0.45l modulo.

Więcej grzechów nie pamiętam 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3601

@soltys48 dzięki🍻

Czyli było by prawdą że fenpropidyna w wysokiej dawce coś tam jednak działa zapobiegawczo na septorioze i rdze. Co do T2 to słyszałem nawet o 1.6L/ha Priaxora 🔥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Powiem Ci że mam działkę gdzie poszło zamiast priaxora 0.7 azoksy i jest nic nie gorsze. Na korzyść (chyba) priaxora to to że liście są tak jakby nawoskowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Mała presja chorób w tym roku. U mnie poszło na t2t3  0,5 azoksystrobiny +2 triazole i też w miarę zdrowe. Zdj Rotondo w Orinoko zdrowotność podobna przy tych samych fungi tylko wody brakuje... Na piasku wszystko już zdycha a opady  moją okolicę mijają...

 

IMG_20220630_110521.jpg

IMG_20220630_110450.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
3 godziny temu, Xion napisał:

Mała presja chorób w tym roku. U mnie poszło na t2t3  0,5 azoksystrobiny +2 triazole i też w miarę zdrowe. Zdj Rotondo w Orinoko zdrowotność podobna przy tych samych fungi tylko wody brakuje... Na piasku wszystko już zdycha a opady  moją okolicę mijają...

 

IMG_20220630_110521.jpg

IMG_20220630_110450.jpg

Widać, że od kwietnia nie padało 😉 po roślinach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
11 godzin temu, Dawid727 napisał:

Sąsiad od 15stu lat sieje pszenżyto w monokulturze. Jedyną przerwą było wymarznięcie, raz czy dwa. 

ja sieję od 25 lat pszenżyto bez płodozmianu , tylko z musu unijnego najgorsze piachy łubinem przesiewam , zresztą nasz kochany minister też teraz przyznał  że bez płodozmianu to jednak się więcej urodzi !

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Pierwsze słyszę, że monokultura zwiększa plony. xD Oj razem z ministrem i alfą stworzylibyście potężny kołchoz z bajecznymi obrotami.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

a przy okazji , wiadomo nawozy to dawno kupione , ale środki na sezon jesień-wiosna już kupujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
27 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Pierwsze słyszę, że monokultura zwiększa plony. xD Oj razem z ministrem i alfą stworzylibyście potężny kołchoz z bajecznymi obrotami.

Na szybko mały dowodzik trochę się plączą ale jednak przyznają że plony się zwiększą!

Pod wpływem masowej perswazji Janusz Wojciechowski obiecał, że spróbuje przekonać Komisję do wprowadzenia ustępstw w przyszłym roku. Ministrom zależało szczególnie na obniżeniu wymagań dotyczących obowiązku utrzymania reżimu płodozmiennego i odłogowania 4% gruntów ornych. Komisarz przyznał ze zrozumieniem, że wobec sytuacji, jaka nastała od lutego br., zaplanowane wcześniej obostrzenia nie powinny być stosowane przynajmniej do żniw w 2023 r.

niemiecki minister rolnictwa Cem Özdemir, który znany jest ze swoich proekologicznych przekonań. Ku zaskoczeniu zaproponował nawet, żeby przez ograniczony czas umożliwić uprawę pszenicy po pszenicy, aby odciążyć napięty rynek światowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
5 minut temu, k16mk napisał:

Na szybko mały dowodzik trochę się plączą ale jednak przyznają że plony się zwiększą!

Pod wpływem masowej perswazji Janusz Wojciechowski obiecał, że spróbuje przekonać Komisję do wprowadzenia ustępstw w przyszłym roku. Ministrom zależało szczególnie na obniżeniu wymagań dotyczących obowiązku utrzymania reżimu płodozmiennego i odłogowania 4% gruntów ornych. Komisarz przyznał ze zrozumieniem, że wobec sytuacji, jaka nastała od lutego br., zaplanowane wcześniej obostrzenia nie powinny być stosowane przynajmniej do żniw w 2023 r.

niemiecki minister rolnictwa Cem Özdemir, który znany jest ze swoich proekologicznych przekonań. Ku zaskoczeniu zaproponował nawet, żeby przez ograniczony czas umożliwić uprawę pszenicy po pszenicy, aby odciążyć napięty rynek światowy.

  Jak będzie więcej hektarów obsiane pszenicą to chyba logiczne, że będzie jej na rynku więcej. :D  Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że wydajność z hektara się zwiększy...

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

A właśnie mnie cały czas wychodzi że jak obsieje wszystko pszenżytem to mam większy plon i więcej kasy jak z płodozmianem np 10 ha łubinu !

a ile mniej takiej głupiej roboty, wszystko razem koszone , do jednego silosu i na sprzedaż jeden samochód .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj