Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25606

Podejrzewam,  że marudzisz bo na styk 6t z ha prognozujesz I w kategorii porażki to ujmujesz😉

Ja nie powiem, miałem w tym roku apetyt na plony. Było pięknie w polu. Był azot, mikro, fungi i herbicydy na czas. Ale zapomnieli wody dowieźć. Na 3 klasie nadal na 6t liczę, choć w planach było 8t.

Na 4b 5 i 6 na dziś jeszcze na 4-5t wygląda ale deszczu było chyba 15mm przez ostatnie 2 tyg i w prognozach zero więc będzie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Podejrzewam,  że marudzisz bo na styk 6t z ha prognozujesz I w kategorii porażki to ujmujesz😉

Ja nie powiem, miałem w tym roku apetyt na plony. Było pięknie w polu. Był azot, mikro, fungi i herbicydy na czas. Ale zapomnieli wody dowieźć. Na 3 klasie nadal na 6t liczę, choć w planach było 8t.

Na 4b 5 i 6 na dziś jeszcze na 4-5t wygląda ale deszczu było chyba 15mm przez ostatnie 2 tyg i w prognozach zero więc będzie gorzej

Niestety mówię serio , nie chcę mi się nawet zdjęć robić , tylko pszenica ostroga wygląda spoko, i na nią postawie w następnych latach bo widzę że zdrowa ,niska i sztywna , ziarno też zawsze grube 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Dopóki nie ma pylnikow to można robić zabieg fungi? Jak to w końcu jest? 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1760
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Podejrzewam,  że marudzisz bo na styk 6t z ha prognozujesz I w kategorii porażki to ujmujesz😉

Ja nie powiem, miałem w tym roku apetyt na plony. Było pięknie w polu. Był azot, mikro, fungi i herbicydy na czas. Ale zapomnieli wody dowieźć. Na 3 klasie nadal na 6t liczę, choć w planach było 8t.

Na 4b 5 i 6 na dziś jeszcze na 4-5t wygląda ale deszczu było chyba 15mm przez ostatnie 2 tyg i w prognozach zero więc będzie gorzej

A w żniwa będzie że słabo sypało bo tylko 7t średnio 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Trzymam cię za słowo. Jak będzie mniej dopłacisz ze swojego.

Miałem w ubiegłym roku 7,1t ale na mocnej 3a. Wyglądało na 10.

Ale część ubiegłorocznego plonu będę miał w tym roku w pszenicy. Kombajnista trochę po bandzie pojechał. Gdy do czasu zasypania pierwszej przyczepy chodziłem za kombajnem to było ok.

Co na reszcie potem wzeszło to ser e się kroiło, a teraz rośnie mieszanka z pszenicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agrest co za kombajn ? 

Oczywiście nie śmieje się z tego , tylko z dopłacania 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)
46 minut temu, Agrest napisał:

Miałem w ubiegłym roku 7,1t ale na mocnej 3a. Wyglądało na 10.

a jaka srednia przenzyta z gospodarstwa ? a jak to jest ze sprzedażą przenżyta jak ma z 5 % żyta , obcinają cene  ?

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Był tylko ten kawałek na 3a, więc 7,1t.

44 minuty temu, Dziad932 napisał:

@Agrest co za kombajn ? 

Oczywiście nie śmieje się z tego , tylko z dopłacania 😊

Najnowszy class tucano 430. 

Z panelu operatora można robić sobie z ustawieniami co się chce. 

Widocznie chciał szybko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
5 godzin temu, jarecki napisał:

a jaka srednia przenzyta z gospodarstwa ? a jak to jest ze sprzedażą przenżyta jak ma z 5 % żyta , obcinają cene  ?

Norma jest do 4 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Dziś zrobione t2. Dopiero kłosy zaczynają wychodzić. 0.8priaxor 0.5ambrossio i 2.5l makropolnu czy coś takiego. Odmiana carmello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
7 godzin temu, Dziad932 napisał:

Niestety mówię serio , nie chcę mi się nawet zdjęć robić , tylko pszenica ostroga wygląda spoko, i na nią postawie w następnych latach bo widzę że zdrowa ,niska i sztywna , ziarno też zawsze grube 

Ostroga bez skracania nie niską raczej i nie sztywna, sieję drugi rok tę odmianę, w tym roku coś nowego przetestuję po kukurydzy może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

W tamtym roku nie skróciłem testowy kawałek z 10m wyłączyłem sekcje w opryskiwaczu, jak przyszły deszcze położyła się do samej ziemi w tym miejscu i miała około 100cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@GRZES1545 ale azotu pewnie nawaliłeś 😉, ja mam czwarty rok i jakoś stała po modusie 

W tym roku bez ale tylko dwie dawki azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Po modusie i u mnie stała, ale bez to była by tragedia, dałem  tylko 300kg saletry i pole po grochu było. W tym roku 200kg zaksanu i po grochu też ładna ciemna ale widzę że jesienny oprysk puścił trochę chabra i miotły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordzio14    0

Witam. 9 dni temu wykonałem T2 na pszenżyto borowik (azoksystrobina 0,6 l + 0,7 l tebukonazol).  Dziś przeszedłem się po polu i wszystkie liście gdzie sięgał opryskiwacz mają białe kropki jak widać na zdjęciu.  Oprysk był wykonany pod wieczór, po 19. W nocy temperatura ok 6 st. 

To przypalenia po zabiegu czy coś innego? 

IMG_20220601_165743.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Tadeus pełnia kwitnienia. Stanowisko 3a, dziś 4,5mm deszczu. Po deszczu piękny zapach kwitnącego łanu.

20220602_120904.jpg

Rotondo na dołku 4a,po łubinie też zaczyna kwitnąć. Górki wypalone. Ogólnie mocno zredukowało liczbę pędów.

20220601_092840.jpg

20220601_093425.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

Widzę, że u Ciebie @Agrest, też w Rotondo są żółte końcówki liścia flagowego, brak wody, czy coś innego. U mnie, oktawio, tadeus zielone, a w rotondo sporo żółtych końcówek liścia flagowego, to samo nawożenie, ta sama ochrona, tylko rotondo na pierwszą dawkę dostało saletrę a pozostałę saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

U mnie rotondo też to samo, a znojomy posiał i nie robił żadnych oprysków fungicydem i też poprzypalene ja już myślę że to pewien okres suszy jakiś stres temperaturowy noce zimne upał w dzień. W innych odmianach Porto troszeczkę ale mniej dużo, a Salto czysto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Wiem z 4 lata sieje. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Rotondo t2 miało w okresie największej suszy. Trochę fito wyszło. Ogólnie nie ma tragedii, bardziej trafiają się rośliny z całkowicie pasiasto żółtym liściem wśród pozostałych zdrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

O takie coś i to po t1 rotondo 

IMG_20220527_170617.jpg

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj