Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

ZELKOW    1295

Nie wiem jak w tym roku, bo dopiero będę robił gdzie nie gdzie poprawkę axialem ale w zeszłym roku czy pszenica czy pszenżyto było ok żadnych negatywnych skutków po zastosowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
4 godziny temu, damianos95 napisał:

Panowie od czego te przebarwienia ? 

Pryskane w poprzednią sobotę axial komplett pak w zalecanej dawce to od niego ? 

 

IMG_20220509_100517_774.jpg

Jak rozmawiałem z Tobą to Ci o tym mówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14
1 godzinę temu, ahten napisał:

ale samym czystym axialem pryskales? czy tym z dodatkiem?

Samym Axialem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Jak rozmawiałem z Tobą to Ci o tym mówiłem

Ale tutaj akurat było wszystko jak zalecane nie było 2 kolanka zabieg wykonywany w warunkach jak zalecane więc nwm czy tak się dzieje ale jak czytam to u wielu osób tak jest 

A jak u twojego znajomego to żyto się poprawiło ?

Muszę się do Ciebie odezwać na jesieni po jakaś dobra miksturę na skuteczne odchwaszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

Cześć mam pytanko,pryskacie już pszenżyto jare.Wysokie już na 25 cm,ładnie rozkrzewione.mam kupiony axial.Pytam bo już długo zboża nie miałem.A chwastów mało powschodziło.Może poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
6 godzin temu, Agrest napisał:

Właśnie od axiala. Minimum 2 tyg a nawet i 3 będziesz na to patrzył. W okolicy widać kto axial pakiem odchwaszczał.

Ja tylko z lanc wypryskałem na pszenżyto I nadal blado przebarwione. Po sąsiedzku pszenica zrobiona 2 tyg temu i blado żółt z daleka.

Fatalny środek i ja go nie kupię właśnie z tego względu

Ja pryskalem komplett pakiem jedną działkę jęczmienia i pszenżyta  żadnych przebarwień nie ma, ale na skraju pola gdzie przyplątało się parę źdźbeł żyta to liście białe się zrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Moje pszenżyto po axialu komplet identyko jak na fotkach co wstawiacie .Białe przebarwienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
7 godzin temu, Agrest napisał:

Właśnie od axiala. Minimum 2 tyg a nawet i 3 będziesz na to patrzył. W okolicy widać kto axial pakiem odchwaszczał.

Ja tylko z lanc wypryskałem na pszenżyto I nadal blado przebarwione. Po sąsiedzku pszenica zrobiona 2 tyg temu i blado żółt z daleka.

Fatalny środek i ja go nie kupię właśnie z tego względu

Kilka razy używałem axiala i zawsze robił robotę. W tym roku poszło avoxy (też ma pinoksaden) i kurcze zboże wydaje mi się bledsze niż było przed zabiegiem.

6 godzin temu, TheraRolnik napisał:

Można dożywiać pszenżyto

IMG_20220509_115713.jpg

Jednak nie wytrzymałes. Ile masz ha do pryskania?

4 godziny temu, michaszko napisał:

U mnie będzie cztery tygodnie w czwartek jak pryskałem żyto Axialem w dawce 0,7 litra na hektar. Żyto dopiero dochodzi do siebie. Przed pryskaniem było pięknie ciemno zielone. Po zabiegu zjaśniało dość mocno. 

No to u mnie po avoxy podobnie pszenżyto zbladło. A ja jeszcze dowalilem w max dawce, ehh. Zobaczymy co to będzie.

 

 

A moja bieda z nędza w najlepszych miejscach (no i oczywiście zdjęcie robione "ze słońcem") wygląda tak.Jak wygląda w najgorszych możecie sobie dopowiedzieć. Ja z litości dla samego siebie nie wstawię z tamtych kawałków zdjęć. Prysnalem te słabsze dziś herbicydem, a te lepsze resztkami mocznika/siarczanu, a jutro rano te słabsze jeszcze polecę. Co prawda pewnie jak kadzidło zmarłemu pomoże, ale trochę jak therarolnik - uspokoiłem sumienie. Jedna lekcja z tego roku przyszła - albo robić wszystko od a do z, bez oszczędzania, bez wahania, albo lepiej w ogóle sobie d*py nie zawracać.

IMG_20220509_193747_copy_521x1057.jpg

IMG_20220509_193829_copy_744x1125.jpg

IMG_20220509_193629_copy_1871x1125.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Teraz pryskam agrest. Po sąsiedzku pszenica blada z białymi przebarwienianiami. 1,5tyg po oprysku. Oczywiście zdjęcie nie ukaże, ale musicie uwierzyć.

 

A na drugim zdjęciu pszenżyto pryskane co najmniej 2 tyg temu

20220509_203425.jpg

20220509_143150.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

@Agrest to po axialu zółknie

Po grzybowym to co dałem opryskiwacz dawkę 2 krotną nie róźni się niczym od tego co kończyłem normalną a jeden kawałek pola.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580
19 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

musi hektar, bo hektarowy Lancet leży 😛

@Agrest Twój Florovit to ten: https://m.florovit.pl/pro/produkty/florovit-agro-bionawoz 

Czy ten: https://m.florovit.pl/pro/produkty/uniwersalny

 

Ten drugi z mikro.

Zastępuje jednocześnie adiuwant i zakwasza roztwór.

Tylko dawałem po 8-10l.

Poszło już 850l, a myślałem że zostanie🤭

A jeszcze porzeczek nie zacząłem opryskiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@mikcom20

Może jak pojadę jutro na te słabsze to strzelę zdejcie jakiegos najgorszego całkiem kawalka. Najsłabsze jest na górkach gliniastych. Tam to masakra - gola ziemia praktycznie a zboże co wzeszło to jak spalone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

A ty gnoju rolnik używasz ze ci żółknie.Padało wczoraj u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 minutę temu, Strongman napisał:

A ty gnoju rolnik 

Czemu ty mnie wyzywasz 🤔

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580
5 minut temu, soltys48 napisał:

Panie miało być na 200ha🤣

I byłoby gdybym zaleceń się trzymał 🤣

Ale mauzer zostanie na rsm🤭

Jak nie zdrożeje to chyba kupię i za rok

7 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

@Agrest zobacz tutaj gość opowiada o tym drugim co ma 70g/kg aminokwasów 

 

Mają sporo produktów. Zobacz ofertę dla profesjonalistów.

Ten florovit uniwersalny ponoć pod Opatowem od lat stosują i w dawce startowej 20l plus 20kg mocznika zaraz po zimie.

Pszenice tam mają przednie.

 

Też młotkiem otwierałem🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
1 godzinę temu, mikcom20 napisał:

@daron64 nie przejmuj się, twoje pszenżyto wygląda świetnie w porównaniu do mojego 

IMG_20220509_184418.jpg

Susza czy oprysk ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj