Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

EmilPlayP    58

Tutaj tadeus wysiany w terminie tzn 25.09, 300 szt wyszło 145 kg po jęczmieniu ozimym zenek. Na jesieni 200 kg npk 7-20-30 i ochrona quelex, luty kizeryt 100 kg/ha, wiosna 2x w marcu azot w formie saletrzaku, łącznie >500 kg/ha canvil, wiosną dwa tyg temu t1 duet na start i 0,3 moddus + Mangan, cynk i inne pierdoły. Czy na T2 150 g tebu styknie w połączeniu do 1L priaxora? U nas na Mazowszu licho z deszczem bo od końca lutego grube 32mm spadło i mimo wszystko widać że ten azot robi różnicę, somsiad zero granuli tylko jakieś wynalazki w płynie w drugiej połowie kwietnia dał i widać to bo po obu stronach ma zboże. 

20220506_183149_HDR.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, EmilPlayP napisał:

Tutaj tadeus wysiany w terminie tzn 25.09, 300 szt wyszło 145 kg po jęczmieniu ozimym zenek. Na jesieni 200 kg npk 7-20-30 i ochrona quelex, luty kizeryt 100 kg/ha, wiosna 2x w marcu azot w formie saletrzaku, łącznie >500 kg/ha canvil, wiosną dwa tyg temu t1 duet na start i 0,3 moddus + Mangan, cynk i inne pierdoły. Czy na T2 150 g tebu styknie w połączeniu do 1L priaxora? U nas na Mazowszu licho z deszczem bo od końca lutego grube 32mm spadło i mimo wszystko widać że ten azot robi różnicę, somsiad zero granuli tylko jakieś wynalazki w płynie w drugiej połowie kwietnia dał i widać to bo po obu stronach ma zboże. 

20220506_183149_HDR.jpg

I u mnie Tadeus najładniej wygląda względem innych pszenżyt , na zdjęci Meloman po lewo Tadeus na prawo zdjęcia z dzisiaj 😁😁😁 przypuszczam że najlepiej znosi  brak wilgoci i kto go ma w tym roku tak czy siak coś wygra !!!

IMG_20220507_190009.jpg

IMG_20220507_185944.jpg

Edytowano przez k16mk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john1    3

Witam pierwszy raz zasiałem pszenżyto ozime po kukurydzy chciałem się zapytać kiedy pryskać od chwastów i kiedy odżywkami chciałem wstawić zdjęcia ale wyskakuje mi błąd -200 z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Słaby internet i zbyt długi czas ładowania zdjęcia.

Już dawno powinno być opryskane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
58 minut temu, Agrest napisał:

Już dawno powinno być opryskane

Zależy co ta  się dzieje u niego na polu. Przejdę się może dziś na pole, to wrzucę zdjęcie jak miejscami ziemia wygląda - zero jakiegokolwiek zielska, ziemia popękana, zasklepiona. Takze, pomimo że pryskalem w tamtym tygodniu, to tak arbitralnie bym nie stwierdzał, że już dawno powinno być opryskane. U mnie, gdzie zawsze jest wszystko opóźnione względem reszty kraju, to w tym roku jeszcze miesiąc opóźnienia wyszedł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3608
EmilPlayP napisał:

Czy na T2 150 g tebu styknie w połączeniu do 1L priaxora?

będzie dobrze, a nawet aż nadto💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja planuje dać 0.65l priaxora bo tak z opakowań wychodzi i 250gr tebu myślę ze też powinno byc ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie od czego te przebarwienia ? 

Pryskane w poprzednią sobotę axial komplett pak w zalecanej dawce to od niego ? 

 

IMG_20220509_100517_774.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Właśnie od axiala. Minimum 2 tyg a nawet i 3 będziesz na to patrzył. W okolicy widać kto axial pakiem odchwaszczał.

Ja tylko z lanc wypryskałem na pszenżyto I nadal blado przebarwione. Po sąsiedzku pszenica zrobiona 2 tyg temu i blado żółt z daleka.

Fatalny środek i ja go nie kupię właśnie z tego względu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Podobno się nie odbije to na plonie ale zobaczymy

A czy w takim stanie mogę zrobić T2 orius extra  +siarczan magnezu i mocznik ? 

Po 2-3 tygodniach wróci do normy ?

13 minut temu, Agrest napisał:

Właśnie od axiala. Minimum 2 tyg a nawet i 3 będziesz na to patrzył. W okolicy widać kto axial pakiem odchwaszczał.

Ja tylko z lanc wypryskałem na pszenżyto I nadal blado przebarwione. Po sąsiedzku pszenica zrobiona 2 tyg temu i blado żółt z daleka.

Fatalny środek i ja go nie kupię właśnie z tego względu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john1    3

Udało mi się wstawić zdjęcie. Czy na odchwaszczenie dobry będzie chwastox na

IMG_20220509_073047.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Musisz wiedzieć jakie masz chwasty na polu. Chwastoxów jest kilka.

Extra to kompot i prawie nic solo nie bierze.

Kilka lat temu w jarym po turbo miałem poprawkę.

Masz do wyboru np fluroksypyr, tribenuron czy 3 substancje w mustang forte lub 306. Na jednoliścienne żaden z nich.

Można dodać Pumę np do mustanga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

Podobno się nie odbije to na plonie ale zobaczymy

A czy w takim stanie mogę zrobić T2 orius extra  +siarczan magnezu i mocznik ? 

Po 2-3 tygodniach wróci do normy ?

 

Myślę że można. Roślina osłabiona jest bardziej podatna na patogeny więc jak jest zagrożenie to nie ma na co czekać. Kwestia ile czasu od t1.

 

Niby ma nie wpłynąć na plon. Tylko na logikę jak może być obojętne skoro brak chlorofilu więc i słaba fotosynteza?

Takie gadanie, pisanie producenta, bo nie uschnie.

Ja na tym opryskanym kawałku widzę że jest wyraźnie słabsze. 3tyg chyba minęło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Nie kupuj tego, ja stosowałem trio w max dawce i musze zrobić poprawkę. Co był opryskane sekatorem to już nawet śladu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
3 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

i ile dasz na hektar tej cudownej odżywki?

Lepiej priaxor  solo 1l czy 0,8l plus 125g tebu?

Może inne proporcje? Wieczorem chcę zrobić ostatni zabieg w jęczmieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

U mnie będzie cztery tygodnie w czwartek jak pryskałem żyto Axialem w dawce 0,7 litra na hektar. Żyto dopiero dochodzi do siebie. Przed pryskaniem było pięknie ciemno zielone. Po zabiegu zjaśniało dość mocno. No i tak jeden liść na niektórych roślinach padł. Jak na moje to jakiś spadek plonu będzie. Nie tego się spodziewalem po środku z tej półki cenowej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
40 minut temu, Agrest napisał:

Myślę że można. Roślina osłabiona jest bardziej podatna na patogeny więc jak jest zagrożenie to nie ma na co czekać. Kwestia ile czasu od t1.

 

Niby ma nie wpłynąć na plon. Tylko na logikę jak może być obojętne skoro brak chlorofilu więc i słaba fotosynteza?

Takie gadanie, pisanie producenta, bo nie uschnie.

Ja na tym opryskanym kawałku widzę że jest wyraźnie słabsze. 3tyg chyba minęło.

 

No mnie nie pocieszyłes mam nadzieję że wróci do normy to sporo czasu jak 3 tygodnie u Ciebie 

Jak możesz wrzuć fotkę jak u ciebie to wygląda 

No wiem że oni wszystko powiedzą aby było jeśli coś to wina rolnika albo pogody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

i ile dasz na hektar tej cudownej odżywki?

Teraz na pierwszy chce dać 5l i jeszcze później z dwa razy po 4l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
1 godzinę temu, michaszko napisał:

U mnie będzie cztery tygodnie w czwartek jak pryskałem żyto Axialem w dawce 0,7 litra na hektar. Żyto dopiero dochodzi do siebie. Przed pryskaniem było pięknie ciemno zielone. Po zabiegu zjaśniało dość mocno. No i tak jeden liść na niektórych roślinach padł. Jak na moje to jakiś spadek plonu będzie. Nie tego się spodziewalem po środku z tej półki cenowej. 

ale samym czystym axialem pryskales? czy tym z dodatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3608
Agrest napisał:

Lepiej priaxor  solo 1l czy 0,8l plus 125g tebu? Może inne proporcje? Wieczorem chcę zrobić ostatni zabieg w jęczmieniu.

0.8 Priaxor + 150 tebu 👍💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
1 godzinę temu, logan3512 napisał:

Pryskał ktoś rubinem 50sc weżnie on chabra i miotłe

chabra tak,  ale miltla o tej porze to za bardzo wyrsosnieta, wiec marne szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
9 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

0.8 Priaxor + 150 tebu 👍💪

Dzięki,  już po zabiegu 0,85 plus 128g tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj