Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

daron64    4224
2 godziny temu, daron64 napisał:

Wczoraj pryskalem, tam gdzie większe zboże od chwastów

Kurcze miało byc, że pryskalem od chwastów tam, gdzie większe zboże.  Tak jakoś głupio brzmi jak to przeczytałem. Tam gdzie słabsze, to gola ziemia. Po weekendzie się przejdę i zobaczę czy w ogóle jest co pryskać. Z tego co wczoraj pryskalem to też się wahałem - kawałek już można było, ale ze dwa hektary to mógłbym odpuścić, tyle że górki/dołki i górki lysawe, a w rolkach jednak coś troszkę zielska jest.

U mnie ostatni opad był chyba w pierwszym tygodniu kwietnia - coś śnieg spadł, ale to tak też symbolicznie. 

Teraz miało padać w niedzielę, potem we wtorek, potem w czwartek. Efekt tych zapowiadanych deszczy taki, że to co mi troszkę  saletry pod garażem z rozsiewacza spadło na piasek - to tak sobie leży od tygodnia i się nie rozpuściła. W zbożu z rosa zniknęła po dwóch dobach, ale bez deszczu nie wiem ile się w glebie ten azot przemieści.

Pal licho już moje nędzne zboże, ale jak jezdze sobie po terenie, to widzę, że już i takie co było bardzo ładne, wszystko dane na czas itd to pojawiają się żółte przepaly i stoi w miejscu.

@krilan06

Właśnie dlatego ja bym już nie zrezygnował z roboty poza gospodarka. Tutaj jednak kasa jest na koncie co miesiąc - mam za co utrzymać rodzinę i nie muszę się przejmowac susza, nadmiernymi opadami itd. W najgorszym wypadku robi się z gospodarki pracochłonne hobby. Wiadomo, że fajnie na swoim, robisz co chcesz, kiedy chcesz, wszystko jest lepiej dopilnowane, nikt ci nie wymyśla jakichs głupot itd, ale z drugiej strony fajnie tez nie musieć się przejmowac, że przyjdzie ci susza w kwietniu/maju, a w sierpniu opady i będziesz się pocił nad kalkulatorem na koniec sezonu. Albo, że nie możesz wyjechac nigdzie nawet na dzień, bo nie ma kto bydła dopilnować itd 

 

4 minuty temu, TheraRolnik napisał:

A ten dalej swoje. Siadles choć na chwilę z kalkulatorem? Liczyłeś ile musiałbyś dać mocznika na swoje hektary licząc stężenie paręnaście procent? Widzisz ile wychodzi ten mocznik? 

Jak patrzysz za mocznikiem na necie, to i siarczan można z netu zamówić. Tylko nie zapominaj, że dziś czwartek, zanim zamówisz piątek, zanim przyjdzie to już po weekendzie.

A z ta odżywka to chyba jednak nie siadles, nie policzyłes ile czego dostarczasz z nią dla roślin i nie zastanowiłeś się, czy ma to sens.

Nie żebym miał jakieś rozwiązanie na Twój problem, ale chyba chcesz żeby ktoś Ci po prostu przytaknął, żebyś kupował te odżywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

I tak już późno więc dużej różnicy nie ma czy prysne jutro czy w przyszłym tygodniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
12 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Lepiej spójrz w prognozy pogody i odpowiedz sobie na pytanie czy warto kupować odżywki. ;)  Jak się sprawdzi to piachy lada moment będą upalone. :( 

U mnie od 22 lutego spadło 21mm wody. Te opady co teraz mają być pewnie mnie ominą. Na VI klasie żyto jest już ugotowane. Pszenżyto jest na V klasie, zimnej glebie dopiero pod koniec kwietnia kolanko dostało. W większości zbóż miałem jeszcze wiele zabiegów zrobić ale w obecnych warunkach bardziej może im zaszkodzić niż pomóc...

Dobrze ze przynajmniej te nawozy co wysypałem to kupione w starej cenie a nie obecnej...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a to dzis da sie kupic nawóz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12251

A z jakim nawozem jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37
3 minuty temu, yacenty napisał:

a to dzis da sie kupic nawóz?

w chemirolu w osięcinach można kupić każdą ilość saletry tylko nie wiem jaka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
4 minuty temu, yacenty napisał:

a to dzis da sie kupic nawóz?

Spokojnie. Znajomy dziś kupował saletrę i od razu mu ją rozsiewałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
1 minutę temu, 6465 napisał:

A z jakim nawozem jest problem?

u nas NPKów zero, azotów zero na 2 składach. dziś ostatnie 8ton polifoski kupiłem, tzn kupiłem 10 dni temu a dziś przywiezione, niby mógł leżeć na punkcie ale wolałem zabrać do domu, bo już kiedyś na innym punkcie mój nawóz przepadł


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12251

W sobotę byłem u nas na składzie po fv. To mocznika i saletrzaku opór. Nie chodziłem co tam jeszcze ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
5 minut temu, yacenty napisał:

a to dzis da sie kupic nawóz?

Jak pytam kolegów co w różnych większych firmach pracują to mówią że jakieś niewielkie ilości da się wyłapać ale to dosłownie łapanka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3607

Dobry tydzień temu kupowałem mocznik do oprysku to w magazynie wszystkie nawozy były. Może nie ilosci cało samochodowe ale po te 10t było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, 6465 napisał:

W sobotę byłem u nas na składzie po fv. To mocznika i saletrzaku opór. Nie chodziłem co tam jeszcze ma.

Gdzie 🤔 ja całą okolicę obdzwoniłem i nie ma mocznika

 

Edytowano przez TheraRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Lechpol Szubin nawozu w opór, wszystko dostępne

Przed chwilą, TheraRolnik napisał:

Gdzie 🤔 ja całą okolicę obdzwoniłem i nie ma 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 minutę temu, superfarmer02 napisał:

Dobry tydzień temu kupowałem mocznik do oprysku to w magazynie wszystkie nawozy były. Może nie ilosci cało samochodowe ale po te 10t było 

Z inhibitorem czy bez 

2 minuty temu, soltys48 napisał:

Lechpol Szubin nawozu w opór, wszystko dostępne

 

To chyba jutro zadzwonię ... 

Dzwoniłem do 5 firm co mają nawozy i nigdzie mocznika 

Agrosieć, chemirol i 3 firmy w Żninie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

Do nich nie mam po co dzwonić 

Nie mają mnie w systemie to i tak nie da rady zamówić od nich 

1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał:

do Agroloku dzwoniłeś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
6 minut temu, TheraRolnik napisał:

Z inhibitorem czy bez 

To chyba jutro zadzwonię ... 

Dzwoniłem do 5 firm co mają nawozy i nigdzie mocznika 

Agrosieć, chemirol i 3 firmy w Żninie 

Byłem na placu dziś w Krajence to nie mają gdzie już stawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

pszenżyto jare Mamut siane 12 marca , ma już nawet do 9 liści średnio około 5 a jak wygląda wasze szczególnie to siane w lutym ? 

IMG_20220504_192253.jpg

IMG_20220504_192402.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
11 minut temu, soltys48 napisał:

Co ta przebarwienia?

słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259
16 minut temu, k16mk napisał:

, ma już nawet do 9 liści 

 

 

To prawdziwy mamut bo 6 liść jest chyba flagowy🤭

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4892
29 minut temu, k16mk napisał:

słońce

Jakie słońce jak widać, ze plamy ma ewidentnie się odznaczające. 

14 minut temu, TheraRolnik napisał:

I się dziwić że tu każdemu po 10t sypie 🤭

Moje nie da, bo w tym roku sobie je spierniczyłem. 😟

IMG_20220505_123950.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj