Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Agrest    25581

W tym rzecz, że w suszy będzie za rzadko. Lepsze 300 roślin z 4 rozkrzewieniami jak 250 z 15, bo tyle spokojnie się znajdzie.

Według mnie tego roślina nie wykarmi.

 

A ogólnie jest blade czy zimno mu nie służy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19705
27 minut temu, Agrest napisał:

W tym rzecz, że w suszy będzie za rzadko. Lepsze 300 roślin z 4 rozkrzewieniami jak 250 z 15, bo tyle spokojnie się znajdzie.

Według mnie tego roślina nie wykarmi.

 

A ogólnie jest blade czy zimno mu nie służy?

Zimno a także cechą morfologiczna

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Avokado 22 kwietnia (u mnie gałązki brzozy jeszcze bez listków)

52 N1, V przy domu na górce

poniżej to samo stanowisko i stan na 15 stycznia

 

IMG_2066.JPG

IMG_2067.JPG

IMG_1486.JPG

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
Nie wiem o co chodzi w tym roku ale u mnie przez brak deszczu przez cały marzec i pół kwietnia pszenżyto odrzuciło bardzo dużo pędów. Po zimie było ok, ładnie pokrzewione. Siane około 20 września. Można mu jeszcze jakoś pomóc? Pszenica znowu siana 9 października bardzo fajnie idzie. Weź tu bądź mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

U mnie było to samo, sporo odrzutów.  Gdyby nie zawirowania z nawozami siałbym saletrosan lub saletrzak jak zawsze, w tym roku jest saletra i zboża dostały prawdziwego "kopa". Forma azotanowa najbardziej wpływa na części wegetatywne roslin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

W mojej okolicy niektórzy w zeszłym tygodniu z pierwszą dawką jechali także się nie martw. U mnie na ogół pszenżyta ładne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Przy pierwszej dawce mi jedna dysza nie lała podczas rozlewania RSM, lałem drugą dawkę i widoczny pasek był gdzie bez azotu, słabo w tym pasie rośliny wyglądały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ale jak tak patrzę po okolicy to się zastanawiam - do czego to doszło że ludzi nie stać na nawóz? Chore czasy, nic dobrego to nie wróży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verati    3

Tydzień temu robiłem chwasty lancetem plus w pszenżycie planuje teraz wjechać z odrzywką i grzybówką jak myślicie kiedy bdz optymalnie żeby nie zasilić chwastów nawóz dawałem 3 marca więc już najwyższa pora mimo że pszenżyto wygląda ładnie 2 dawki azotu niestety nie będzie planuje wjechać tylko z odżywkami i mam tu pytanie czy mogę je mieszać z grzybówką odżywka z fosforem będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tu nie zasilisz żadnych chwastów. To działa inaczej. Tak jak by człowiek dostał jakąś truciznę i zjadł syty obiad. NIc ten obiad nie pomoże. Trucizna i tak zrobi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

przy 2-3 l coś tam wnosi, w płynie działa nawet jako polepszacz cieczy roboczej

9 godzin temu, krilan06 napisał:

Ale jak tak patrzę po okolicy to się zastanawiam - do czego to doszło że ludzi nie stać na nawóz? Chore czasy, nic dobrego to nie wróży 

wczoraj jadąc z Warszawy widziałem naprawdę zróżnicowane pola, zgadzam się, że dla wielu będzie to trudny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Mam pszenzyto do odchwaszczenie axial komplett pak i lancet plus pryskać w nocy pokazują do maja po 1-2stopnie czy poczekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verati    3
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Tu nie zasilisz żadnych chwastów. To działa inaczej. Tak jak by człowiek dostał jakąś truciznę i zjadł syty obiad. NIc ten obiad nie pomoże. Trucizna i tak zrobi swoje.

Dzięki za radę a powiedz mi jeszcze czy mogę tą odżywkę dac z grzybówką czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
2 godziny temu, damianos95 napisał:

Mam pszenzyto do odchwaszczenie axial komplett pak i lancet plus pryskać w nocy pokazują do maja po 1-2stopnie czy poczekać ?

Czekaj, w nocy nie może być mniej niż 5stopni żeby Lancet podziałał i nie przypalił zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Czyli co lepiej opryskać nawet w późniejszej fazie niż ryzykować i dawać herbicyd jak w nocy jest mniej niż 5 stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
3 godziny temu, Verati napisał:

Dzięki za radę a powiedz mi jeszcze czy mogę tą odżywkę dac z grzybówką czy nie

Takie pytania przewijają się co roku po kilka razy w tym temacie. Ja zawsze jadę minimum odżywka + regulacja + siarczan + mocznik, jak robię t1 to kiedyś waliłem jeszcze to do kupki. Czasem oddzielnie polecę regulacja + odżywk i t1 + mocznik/siarczan, albo na odwrót. Im więcej substancji tym większy stres dla rośliny, ale osobiście nawet jak wrzucalem wszystko (t1, regulacja, odżywki, mocznik, siarczan) w jeden przejazd, nie widziałem później negatywnych skutków.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj