Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

sebe1033    397
51 minut temu, koniu napisał:

Jeszcze napisz jak u mnie w okolicy sie gada że posiejesz i nic nie robisz i nie ma kosztów. Tylko że takich co tak gadali i gadają to z roku na rok ubywa.

A nie mam kukurydzę na kiszonkę to czym tam się różni agrotechnika od ziarnowej ?

Oprysk na chwasty i tu przy okazji już w tamtym roku obnizyli dawkę środka 🤪 , a tak to co więcej robić ? Co innego agrotechnika tego to byle jak nie obrobisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
Dnia 30.01.2022 o 11:10, Agrest napisał:

Nie hoduje, ale niemal dałbym sobie rękę uciąć te 2 miesiące temu, że dziś będzie wieprzowina na topie i ceny wystrzelą , a tu początek minionego tygodnia wysłuchałem że dalsze obniżki🤦‍♂️

To się eogóle kupy nie trzyma, pozbawione jest jakiej kolwiek ekonomii.

Tak jak piszecie, doprowadzili do rozchwiania rolnictwa. Teraz wykończyli trzodę, zaraz przyjdzie czas na bydło. I okaże się że masa hektarów jest zbędna bo nie będzie na co płodów przerobić. Jedynie bioetanol lub palić w piecu. Ale oczywiście tego drugiego zabronią bo podatków z tego nie będzie.

Dokładnie. Przyjdzie tylko obrabiać ziemię byle jak aby dopłaty przyszły i iść do pracy. A gospodarka po godzinach pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Pszenżyto sprzedane to można było wreszcie kupić nawóz , mam zamiar trochę zaoszczędzić na nawożeniu i dać 100kg/h a jak by porządnie saletra staniała a zboże zdrożało to coś jeszcze później dosypać ,  i teraz pytanie dać całość w jednej dawce w dwóch , czy jak mój sąsiad daje w 3 dawkach tylko nie widać żeby z lejka coś leciało 😉

IMG_20220111_161003.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    60
Dnia 30.01.2022 o 18:35, ZELKOW napisał:

Pierwsze primo to w tym roku będzie masa kukurydzy nasiana bo dobrze ludziom powychodziła, rok dopisał ceny dopisały koszta niskie i mało jeżdżenia przy tym, także zapewne paszarnie się ustawią na kukurydze że tutaj oszczędności będą szukać, po drugie patrząc po cenach pasz do konsumpcji to jeszcze nie tak dawno za pszenice paszową była cena ta sama co za konsumpcję więc gdzieś to im schodzi

Po drugie primo Ty myślisz że młyny z pszenicy paszowej mąki nie robią? Wystarczy dosypać magicznego proszku w czasie produkcji i  wychodzi lepsza mąka parametrami niż z niejednej konsumpcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
korasss napisał:

Dnia 30.01.2022 o 18:35, ZELKOW napisał:

Pierwsze primo to w tym roku będzie masa kukurydzy nasiana bo dobrze ludziom powychodziła, rok dopisał ceny dopisały koszta niskie i mało jeżdżenia przy tym, także zapewne paszarnie się ustawią na kukurydze że tutaj oszczędności będą szukać, po drugie patrząc po cenach pasz do konsumpcji to jeszcze nie tak dawno za pszenice paszową była cena ta sama co za konsumpcję więc gdzieś to im schodzi

Po drugie primo Ty myślisz że młyny z pszenicy paszowej mąki nie robią? Wystarczy dosypać magicznego proszku w czasie produkcji i  wychodzi lepsza mąka parametrami niż z niejednej konsumpcji. 

tylko że akurat pszenica paszowa którą sprzedawałem tej cenie szła prosto do mieszalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
33 minuty temu, korasss napisał:

Po drugie primo

ile tych PRIM jest?

Jeżeli używasz jakiś słów bądź zwrotów dobrze by było żebyś znał ich znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Panowie co polecacie na 1 dawke zawsze dawalem saletre a jako ze nic nie kupione zastanawiam sie w co zainwestowac pszenzyto na dzien dzisiejszy wyglada tak 

20220201_101123.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893
18 minut temu, soltys48 napisał:

ile tych PRIM jest?

Jeżeli używasz jakiś słów bądź zwrotów dobrze by było żebyś znał ich znaczenie

jeszcze jest primo ultimo

to chyba nawiazanie do poranku kojota

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
11 godzin temu, korasss napisał:

Po drugie primo Ty myślisz że młyny z pszenicy paszowej mąki nie robią? Wystarczy dosypać MAGICZNEGO PROSZKU w czasie produkcji i  wychodzi lepsza mąka parametrami niż z niejednej konsumpcji. 

Jestem ciekaw o jaki magiczny proszek ci hodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189
Dnia 31.01.2022 o 09:28, sebe1033 napisał:

A nie mam kukurydzę na kiszonkę to czym tam się różni agrotechnika od ziarnowej ?

niczym tylko odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    60
16 godzin temu, soltys48 napisał:

ile tych PRIM jest?

Jeżeli używasz jakiś słów bądź zwrotów dobrze by było żebyś znał ich znaczenieile

Ile będę chciał 

Po trzecie PRIMO Twój komentarz lata mi między nogami 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8957
22 godziny temu, k16mk napisał:

Pszenżyto sprzedane to można było wreszcie kupić nawóz , mam zamiar trochę zaoszczędzić na nawożeniu i dać 100kg/h a jak by porządnie saletra staniała a zboże zdrożało to coś jeszcze później dosypać ,  i teraz pytanie dać całość w jednej dawce w dwóch , czy jak mój sąsiad daje w 3 dawkach tylko nie widać żeby z lejka coś leciało 😉

IMG_20220111_161003.jpg

Tak jak piszesz 100kg w 3 dawkach daj🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

To więcej na paliwo wyjdzie niż to warte jeździć trzy razy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189
Napisano (edytowany)
54 minuty temu, pawelol111 napisał:

Protiokonazol z fenpropidyną i nic więcej.

Czyli turbo pak a podobno ma być i ten zwrot z syngenty handlowcy mówią tez na pewno coś kupie.

Spróbował bym delaro i kendo a potem na t2 ipiraksor i tebu

 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Strongman napisał:

54 minuty temu, pawelol111 napisał:

Protiokonazol z fenpropidyną i nic więcej.

Czyli turbo pak a podobno ma być i ten zwrot z syngenty handlowcy mówią tez na pewno coś kupie.

Spróbował bym delaro i kendo a potem na t2 ipiraksor i tebu

 

Turbopak ma metkonazol a nie protiokonazol. Na t2 Priaxor z tebu i dziekuje. Nie ma sensu sie wysilac bo znowu susza plon zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Tak jak piszesz 100kg w 3 dawkach daj🙆‍♂️

jednak myślę dać te 100kg w  2 dawkach , a ewentualnie później jak zboże by zdrożało lub mnie sumienie za bardzo gryzło  dać te 30  kilo na 3 dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189
Napisano (edytowany)

Ja będę dawał około 140kg czystego na dwa razy to takie minimum żeby był w miarę plon, takie przysłowiowe 200kg saletry po dwa razy i skracać nie będzie trzeba.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    46
Napisano (edytowany)

Panowie jaką pierwszą dawkę na takie pszenżyto Borowik? siane było 200 roślin/m2 niestety wzeszło około 140 średnio po 3,5 rozkrzewienia to wychodzi około 500 źdźbeł m2

Myślałem żeby dać 120 kg saletrosanu 150 saletry a z npk 150 polifkoski to wychodzi 92 kg czystego N. Optymalna dawka czy za dużo?

Klasa 4b,5,6 więc za dużo źdźbeł nie wyżywi 600-650 kłosów już by było dobrze, dokrzewi się do tylu?

272660521_442119044363905_7517718228121649032_n.jpg

Edytowano przez cotamjaktam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1131

Saletrosan, saletra tak, ale polifoska to już trochę za późno, dodatkowe koszty i fosfor w tym roku nie będzie przyswojony. Jak masz niski potas to lepiej posiej z 150 samej soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189

borowikowi 100kg czystego azotu starczy o ile będzie padało bez skracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj