Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Agrest    25488

Nie ma na co czekać z koszeniem.

Teraz słoma skruszała to i omłacać lepiej się będzie. . U nas np pszenica to kłos w dłoni się rozlatuje.

Jeśli jesteś pewien ciągłych opadów to możesz talerzówkę wstrzymać na te 2 tygodnie. Potem ewentualne przdmieszsnie zniszczy te dkiełkowane i pozwoli wzejść tym które nie miały tej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, daron64 napisał:

No i już zmienili prognozę. Pogoda dziś i jutro, potem 3 dniu możliwego deszczu 3 dniu możliwej pogody (z temperaturą w dzień ~16st 🤦), a początek września - deszcz. Chyba jednak nie ma co patrzeć, tylko wjeżdżać i kosić. 

Tylko teraz, co z tym, co zgubi kombajn? Zostawić na ściernisku aż skielkuje i wtedy talerzowka zniszczyć?

Zgadza się, w środę deszcz. Jechałem wczoraj nad morze S7 to fest wczoraj kosili przed Elblągiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4243
19 minut temu, Agrest napisał:

Nie ma na co czekać z koszeniem.

Teraz słoma skruszała to i omłacać lepiej się będzie. . U nas np pszenica to kłos w dłoni się rozlatuje.

Jeśli jesteś pewien ciągłych opadów to możesz talerzówkę wstrzymać na te 2 tygodnie. Potem ewentualne przdmieszsnie zniszczy te dkiełkowane i pozwoli wzejść tym które nie miały tej możliwości

Uwczoraj jak patrzyłem to ni uja - z kłosa ręką ciężko odchodziło ziarno, do tego niektóre było czuć że miękkie. 

W tym roku, to z pogoda niczego nie można być pewnym. Jeszcze wczoraj 3prognozy różne pokazywały, że jeszcze w środę pogoda, dziś wszystkie pokazują, że w środę deszcz. 

Aż k**wa żal, tyle roboty, a teraz tyle pójdzie w ziemię. A jeszcze ile w ogóle nie da skosić przez bagno w polu. Ale to dziś jestem sam aż do późnego popołudnia, to i tak będę kosił to gdzie myślę, że wjadę i wyjadę kombajnem, bo nawet nie będzie miał mnie kto wyciągnąc. 

 

13 minut temu, robert123farmer napisał:

Zgadza się, w środę deszcz. Jechałem wczoraj nad morze S7 to fest wczoraj kosili przed Elblągiem 

U nas w sumie jedni obszarnicy widzialem, że wozili zboże(ale mają suszarnie), jeden znajomy owies kończył, no i sąsiad pszenicę, ale tam z hektar może miał do skoszenia. 

No nic, przed południem wyjadę, jeszcze dziada ustawić samemu i zobaczymy co się będzie działo. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Ale dziś dolało deszczu , teraz żniwa to najwcześniej za dwa tygodnie jak będzie co kosić !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

macie jakaś przyzwoitą alternatywe dla polifoski? nie chodzi mi o obornik, tylko nawóż ktorym można zastąpić typową polifoskę a cenna bedzie bardzoej przystępna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie w lubelskim najlepiej zamawiać pszenżyto kwalifikat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Ja brałem od niego Probusa 2 lata temu. Cena była ok. Ty masz trochę bliżej😉

http://nasionajurnas.com/

26 minut temu, MatiRol92 napisał:

macie jakaś przyzwoitą alternatywe dla polifoski? nie chodzi mi o obornik, tylko nawóż ktorym można zastąpić typową polifoskę a cenna bedzie bardzoej przystępna 

 

Kalkulator i liczysz. 

U mnie widzę że dużo wożą Dominatora z Agrii.

Z ciekawości zapytałem to 1900 za :

https://www.agrii.pl/nawozy-agrii/dominator-light-5-15-30szn002bbb500kg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3562

ja brałem z Dakolu

MatiRol92 napisał:

macie jakaś przyzwoitą alternatywe dla polifoski? nie chodzi mi o obornik, tylko nawóż ktorym można zastąpić typową polifoskę a cenna bedzie bardzoej przystępna 

 

ja w zeszłym roku sypałem Bialfoske 7-20-30 obecnie u mnie tańsza od Poli 6 o 120zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie mam w tym roku pierwszy raz QQ na ziarno i przyznam że chciałbym po niej zasiac  oziminy co lepiej pszenzyto jakaś przewodka czy pszenica ? Ziemia od IIIa do IVb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

Drastyczne widoki , taki los kota

Stracił 9 życie , pokonała go rolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4243

Coś tam pokosilismy, oczywiście z awaria kombajnu, także nie za wiele, ale za mocno nie żal bo:

- nie wiem, co kosza ludzie, ale u mnie zboże jest wilgotne, może nie gnój, ale jakby to byl początek sierpnia, a nie koniec, to napewno to zboże nie byłoby koszone, myślę że minimum raz do przeszuflowania 

- z racji tego, że wilgotne, to kombajn niedomlacal ciągle, ale już nawet nie chodziłem patrzeć ile gubi, nie chciałem się bardziej wk***iac

- w polu jest straszliwie mokro, jeden przejazd ok, a przejazd obok i już chujnia. 3razy byśmy siedzieli, a cały ch*j skosilismy, na dzień dzisiejszy myślę, że 3-4ha (z 8calosci) są nie do skoszenia właśnie przez to jaką ziemia jest wilgotna. Glina jest fajna może na suszę, ale takie warunki jak teraz, to każdy podjazd pod nawet malutkie wzniesienie to dramat, kombajn od razu się topi. 

Jutro jak nic się nie zepsuje, to mamy myślę na 2h koszenia takiego gdzie powinno być sucho, a potem będzie latanie po polu i szukanie gdzie można wjechać w miarę bezpiecznie. To jest, k**wa, jakiś dramat. Nie pamiętam tak zjebanych żniw. U obszarników parę km od mojej wioski owies miał, jak dziś wjechali, okolice 19 wilgotności.

 

 

8 godzin temu, k16mk napisał:

Ale dziś dolało deszczu , teraz żniwa to najwcześniej za dwa tygodnie jak będzie co kosić !!!

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie na za dwa tygodnie to deszcz zapowiadają 🤷

8 godzin temu, logan3512 napisał:

Ja wczoraj skończyłem kosić zeszło do 22 ale jeszcze slomy zostało ciekawe kiedy to wyschnie

U nas w okolicach 21 już taka rosa, że praktycznie nie idzie kosić. Pole obok takim nowszym nh kosili owies, to nawet trochę przed nami zawineli się z pola

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jaki rejon? Ile % porośniętego?

Ja kiedyś lisa tak zawinelem. Według mnie ten kot był już martwy przed spresowaniem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4243

Warmia, narazie się trzyma i nic nie porasta, ale pokazują w prognozie tylko deszcz. W tym tygodniu dziś napewno bez deszczu, potem deszcz i może w weekend jeden dzień be deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trivian    11
11 godzin temu, kibix napisał:

Ja kiedyś lisa tak zawinelem. Według mnie ten kot był już martwy przed spresowaniem. 

 

Nie był martwy raczej bo była krew z pyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, BartekMachnio napisał:

Cześć Panowie mam w tym roku pierwszy raz QQ na ziarno i przyznam że chciałbym po niej zasiac  oziminy co lepiej pszenzyto jakaś przewodka czy pszenica ? Ziemia od IIIa do IVb

Podpowie ktoś kto siał oziminy po QQ na ziarno 😉 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766
56 minut temu, BartekMachnio napisał:

Podpowie ktoś kto siał oziminy po QQ na ziarno 😉 

 

 

Zależy kiedy zbierzesz te kukurydzę. Jak w miarę wcześnie to może być pszenżyto. Jak późno to raczej już pszenica ozima ewentualnie przewodka. Pszenżyto nie krzewi się wiosna, a pszenica kr, ewi się jeszcze na wiosnę. Ja sialbym pszenicę ozima szczególnie że gleba 3-4. Zależy jeszcze jaki rejon Pl, u mnie w Wlkp nawet późno siana pszenica ozima da w większości przypadków  lepszy plon niż jara przewodka. 

Edytowano przez driver24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, trivian napisał:

Zleciłem prasowanie słomy. Wychodzę za stodołę i widzę coś takiego :D

received_1706529146208830.jpeg

Twój ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218
1 godzinę temu, driver24 napisał:

Zależy kiedy zbierzesz te kukurydzę. Jak w miarę wcześnie to może być pszenżyto. Jak późno to raczej już pszenica ozima ewentualnie przewodka. Pszenżyto nie krzewi się wiosna, a pszenica kr, ewi się jeszcze na wiosnę. Ja sialbym pszenicę ozima szczególnie że gleba 3-4. Zależy jeszcze jaki rejon Pl, u mnie w Wlkp nawet późno siana pszenica ozima da w większości przypadków  lepszy plon niż jara przewodka. 

Pszenżyto nie krzewi się na wiosnę ? a to dobre . chyba nie siałeś pszenżyta  jeszcze .spokojnie można siać  w póżnych terminach , aby dać  tylko szybko  pierwszy azot  na wiosnę  i jest ok.  ja siałem po QQ  w tamtym roku  na mozajce  4 listopada plon 5 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj