Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

michal_19    181
49 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Mam ten sam problem , bo nie chcę uprawiać jęczmienia jarego z tego co wiem pszenżyto po pszenżycie plon niższy 30% i duża presja chorób ale prawdopodobnie lepiej się wyjdzie jak na jarym zbożu .

Miałem pszenżyto po pszenżycie żadnego spadku plonu nie było

 

11 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

siał ktoś pszenżyto po pszenżycie ? nie mam za bardzo innej rośliny żeby zasiać i zastanawiam się czy będzie duży spadek plonu

Zaprawic, ochronić w terminie i będzie git

IMG_20210705_121216.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
pawelol111 napisał:

Trismart siany 2 pazdziernika 5.2t z ha. Klasa ziemi od 3 do 5.

daj namiar gdzie mogę to kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja w tamtym roku miałem pszenicę teraz pszenżyto, po pszenżycie będzie jęczmień ozimy a potem rzepak. Na borowinie/rędzinie z tego wszystkiego chyba najlepiej jęczmień wychodzi.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

pawelol111 napisał: Zawsze jest dostepny w sklepie ArtpolAgro Mordy. Dzięki będę dzwonić,ile płaciłeś? lipa nie wysyłają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
13 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

siał ktoś pszenżyto po pszenżycie ? nie mam za bardzo innej rośliny żeby zasiać i zastanawiam się czy będzie duży spadek plonu

U mnie na wsi jest gość co już z 10 lat sieje pszenżyto po pszenżycie środki na miotłe zmienia, odmiany zmienia i co roku na V klasie 3 pełne zbiorniki z056. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Skoszony Borowik.ton nie wiem ile

Działka 3,2 mozaika 

5skrzynek po 5,5m3 pełniutkich

A powschodzilo 2dni przed wigilią 😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Uszek1988 napisał:

pawelol111 napisał: Zawsze jest dostepny w sklepie ArtpolAgro Mordy. Dzięki będę dzwonić,ile płaciłeś? lipa nie wysyłają

Kolo 180zl. Szukaj Podlaskie Nasiona - maja zawsze Trismarta i wysylają. Czemu tak go szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Borowik skoszony dał 5.6t/h. Gleba od IV do VI. Widać miejscami sporo perzu. Chce dac na to 4l Roundup plus siarczan. Czy po okresie karencji robic gruberem na rozerwanie korzeni czy od razu orka? Dać orginalny Roundup czy jakis zamiennik tez da radę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
20 minut temu, dexter1908 napisał:

Borowik skoszony dał 5.6t/h. Gleba od IV do VI. Widać miejscami sporo perzu. Chce dac na to 4l Roundup plus siarczan. Czy po okresie karencji robic gruberem na rozerwanie korzeni czy od razu orka? Dać orginalny Roundup czy jakis zamiennik tez da radę? 

Koyote 360SL  daje  rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

czas chyba zapiąć talerzówkę i wysłać 2.5 ha trismarta na tamten świat. Wczoraj dolało, dziś znowu kropi. Chyba taniej wyjdzie się tego pozbyć. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1136
1 godzinę temu, dexter1908 napisał:

Borowik skoszony dał 5.6t/h. Gleba od IV do VI. Widać miejscami sporo perzu. Chce dac na to 4l Roundup plus siarczan. Czy po okresie karencji robic gruberem na rozerwanie korzeni czy od razu orka? Dać orginalny Roundup czy jakis zamiennik tez da radę? 

Po pierwsze zaczekaj aż dobrze odbije, po drugie zamiast siarczanu ( który zaszkodzi a nie pomoże, zbyt szybkie działanie glifosatu spowoduje, że rozłogi zostaną ciągle żywe) dodaj jakiś adiuwant. Ja zmieniłem na agrosar, cena dużo niższa, a efekt taki sam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Świętokrzyskie,  pszenzyto nawet nie ruszone, do skoszenia 8ha, od dwóch tygodni co kilka dni dopaduje a i przyszły tydzień zapowiadają deszczowy.... na legach juz rośnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 minutę temu, dexter1908 napisał:

Gdzies mowili że agrosar jest nie za bardzo. Robić jeszcze uprawe gruberem później czy orka od razu?

to ja pisałem , ale mam twardą wode i nic nie dokładalem więc sam nie wiem . w tym roku kupie siarczan i dodam do agrostaru bo mam 20 litrów z ubiegłego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
3 minuty temu, dexter1908 napisał:

Gdzies mowili że agrosar jest nie za bardzo. Robić jeszcze uprawe gruberem później czy orka od razu?

Więcej go trzeba dać jak zalecają przynajmniej o 1l .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1136
3 minuty temu, dexter1908 napisał:

Gdzies mowili że agrosar jest nie za bardzo. Robić jeszcze uprawe gruberem później czy orka od razu?

Wszystko zależy od pogody, jak warunki będą niesprzyjające to oryginalny roundup nie pomoże. Po 2-3 tygodniach orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
5 minut temu, dexter1908 napisał:

Gdzies mowili że agrosar jest nie za bardzo. Robić jeszcze uprawe gruberem później czy orka od razu?

Z zamienikow Agenor . Agrosar dla mnie nie za bardzo. Ja bym zrobił orkę od razu bez grubera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj