Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kubawww    314
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Temat o Tusku i Jarku czy o pszenżycie?

Dobra kończymy temat nie powinno faktycznie go tu być 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

koledzy piszą o 2 nowych odmianach-Jaro to odmiana karłowata o grubej  słomie  i Donaldo  odmiana wysoka podatna na rdzę  😉

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Obie dobrze plonują ale tylko w państwowych badaniach. Cos polecacie z nowych odmian? Mam wrazenie ze ten postep hodowlany marny. Sieje kilka lat Trismarta i łan jak i plon najlepszy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
11 godzin temu, deSilva napisał:

A jest ktoś z bogatych co się zrzekł socjalu? ten kij ma dwa końce.

a ktoś bogatych nie płaci podatków  na nierobów ????  ochłoń człowieku, i wyłącz tvpis

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
12 godzin temu, misio3p napisał:

Skoszona odmiana Tomko na V/VI klasie, plon po przyczepach szacuję na około 3t/ha, jutro będę wiedział dokładnie.

Nawet trochę niedoszacowałem, wyszło 3,27t/ha, jak na ziemię na której rosło jestem zadowolony.

Edytowano przez misio3p
  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Jaki masz płodozmian na tej V/VI klasie? Na żyto masz nie najlepszy zbyt w swojej okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
40 minut temu, misio3p napisał:

Nawet trochę niedoszacowałem, wyszło 3,27t/ha, jak na ziemię na której rosło jestem zadowolony.

Ja wczoraj wjechałem na próbę w Probusa klasa IVa/b, gdzie spaliło go z 2 tygodnie za wcześnie. 4.15t/ha ważone, ziarno bardzo drobne, niby się spodziewałem, ale czuję lekki niedosyt, bo zapowiadało się na 6+. W tamtym roku na tym samym polu sypnął 5.5t/ha w tym zapowiadał się lepiej, dostał więcej azotu i miał dłuższe kłosy, no ale złapała go susza i nic się nie zrobi... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, youn81 napisał:

a ktoś bogatych nie płaci podatków  na nierobów ????  ochłoń człowieku, i wyłącz tvpis

Uspokój się chłopak, socjal biorą wszyscy i bogaci i biedni w tym kraju, już nie pier**l że sami nieroby biorą, a akurat rolnicy wielkich podatków też nie płacą, więc to ty ochłoń bo się zgrzejesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

wiesz ja akurat ani złotówki nie biorę, a oprócz gospodarki pracuje na etacie i co msc oddaje z żoną ponad 7tys podatków składek itp ....a nieroby pod sklepem na wiosce biorą te pieniążki i mają codziennie imprezę, jak mam zbiór owoców  to chętnego do pomocy nie ma  bo wiesz im się nie opłaci ...a wiec skończ pisać ze wszyscy biorą  bo duża cześć społeczeństwa  musi zapieprzać  na obietnice i kupowanie  głosów twojej jedynej słusznej władzy.....

 

rolnicy podatków nie płacą ?????  widać jaką masz wiedze , myślisz ze np podatek w zakupie nawozów to tylko te 8%??? zastanów sie skad takie ceny nawozów dlaczego poszły do góry ....podatki i opłaty na surowce do ich produkci , podatki i oplaty na energie do ich produkcji......paliwo mialo byc takie tanie do dzis widze broszke jak stoi pod stacją i placze ze paliwo takie drogie i ze państwo okrada ludzi  - wtedy baryłka ropy była po 160dolarów  paliwo po 5pln ...teraz baryłka ropy 80dolarów a cena zaraz 6pln   skad ta cena sie pytam???  aaaa tzw podatek rezerwowy zaserwowany przez dobra zmianę ...no ale skad ty masz o tym wiedzic w TVPis wszystko jest OK

 

kończę  z toba ten dialog bo ty i tak nie zrozumiesz co się  do Ciebie pisze jesteś tzw twardy elektorat

  • Like 5
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
3 godziny temu, misio3p napisał:

Nawet trochę niedoszacowałem, wyszło 3,27t/ha, jak na ziemię na której rosło jestem zadowolony.

Jakie nawozenie i ochrona??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Podobno po ostatnich ulewach grzyb zaatakował zboża , u mnie na 2 kawałkach kłosy ciemne a po kwitnieniu były grube piękne . O co tu chodzi ? zanosiło się na dwu cyfrówkę  a teraz nie wiem czy 4 tony z ha będzie .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zanosiło się na dwocyfrowy wynik , ale to z dwóch ha 🤔

Przyczyn może być kilka , możliwe że choroby podstawy źdźbła 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Podobno po ostatnich ulewach grzyb zaatakował zboża , u mnie na 2 kawałkach kłosy ciemne a po kwitnieniu były grube piękne . O co tu chodzi ? zanosiło się na dwu cyfrówkę  a teraz nie wiem czy 4 tony z ha będzie .

Wygląda  na to  że  grzybowki można  sobie wsadzić  w d... skoro jeden dobry deszcz i już grzyb zjada🤦‍♂️

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

A to dobre i zapewne z najwyższej pułki zastosowane i nie zadziałało za mało danych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
10 godzin temu, Lukarso napisał:

Jaki masz płodozmian na tej V/VI klasie? Na żyto masz nie najlepszy zbyt w swojej okolicy?

Dopiero w połowie października siałem i pszenżyto wydawało mi się z tego powodu lepszym wyborem. Mam też żyto hybrydowe na takiej ziemi, ale jeszcze jest mokre, jak skoszę to porównam plon i podzielę się wynikami na forum.

7 godzin temu, damianos95 napisał:

Jakie nawozenie i ochrona??? 

Agrotechnika dopasowana do potencjału pola:

Jesienią na chwasty chlorotoluron i diflufenikan

Na początku marca 45N

W fazie strzelania w źdźbło 45N

T1 fenpropidyna + prochloraz

T2 tebukonazol + azoksystrobina

Straty na tym nie ma, z perspektywy czasu mogłem sobie odpuścić dodawanie azoksystrobiny do T2.

 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Ktoś dzisiaj kosi? Bo ja spróbuję po 13 wjechać w Rotondo chociaż pochmurno,  północne lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Ja o pszenżycie nie myślę  kosić, dziś  zobaczę pszenicę, ale pogoda  pochmurna od rana.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
27 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ja o pszenżycie nie myślę  kosić, dziś  zobaczę pszenicę, ale pogoda  pochmurna od rana.

My ten sam powiat, wjechałem w pszenżyto przedwczoraj tam gdzie przypaliło i odpuszczam, może spróbuję pod koniec następnego tygodnia, niby słoma żółta, ale jeszcze to nie to, dla kombajnu ciężko, w omłocie, też widać, że niektóre kłosy doszły, a w niektórych w dolnych pięterkach ziarno zostaje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jaka u was cena? Dzwoniłem dziś do 2 punktów i cena 650 brutto. U mnie ogólnie będzie porażka bo niewiele pszenżyta ustało po gradobiciu i wichurze i ziarno jak jakiś poślad. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

To Rotondo to typ żytni ? bo ziarno u mnie podobne do żyta , widzę że silne nawożenie fosforem i azotem w pszenżycie nic nie daje , spóźniłem 1 zabieg grzybówką to chyba dla tego kłosy przyczerniały , sąsiad rzucił raz saletry z 1 metr na ha i w pszenżycie u niego słoma żółciutka a zboże grubsze jak u mnie. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj