Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

damianos95    436

Mozesz zastosowac taka mieszanke 2l tolurexu i 2.5l chwastoxu turbo z tym ze na chwsstox za zimno a na tolurex pewnie zbyt pozna faza 

Po 2 jesli policzysz koszt tej mieszaniny to niewiele drozej kupisz axial komplett pak i masz mozliwosc stosowac do 2 kolanka a i temperatur duzych nie potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Naprawdę nie wiem, ale jak coś to dam znać 

58 minut temu, jedrus2020 napisał:

A można taka mieszanka tolurex i chwastox?

Mój kolega twierdzi że to się nie spina - tolurex działa w niskich temp a chwastox potrzebuje ciepła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

To ma być na pszenzyto jare A oba środki mam w domu. już się pojawiają trzy listki. po niedzieli ma być ciepło to może polecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Naprawdę nie wiem, ale jak coś to dam znać 

Mój kolega twierdzi że to się nie spina - tolurex działa w niskich temp a chwastox potrzebuje ciepła. 

Rok temu pryskalem ozime i bylo oki jedyne to to zeby w czasie oprysku nie bylo wiecej jak 15 st bo powyzej podobno tolurex slabiej dziala 

Ale chwasty wyczyscilo ladnie mi wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
15 godzin temu, daron64 napisał:

Poważnie, jesteś zdziwiony, że po 3dniach nie widać efektu?

moje zdziwienie nie jest niczym nie zwykłym bo pszenżyta są jasne a wcześniej dałem 200 kg na ha saletry 

jedynie kto stosuje rsm to widzę efekt zboże mocno zielone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pszenżyto ozime, 1 kolanko 3 cm nad węzłem, nie było możliwości wczesniej wykonać zabiegu T1, będzie można bez problemu na dniach zrobić regulacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Czym mogą być spowodowane żółte place w pszenżycie? Mam jeden taki kawałek gdzie wszystko robione tak samo, nawożenie takie samo i są duże place które wyglądają jakby nie dostało ani grama nawozu. Na reszcie pól wszystko ładnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
42 minuty temu, rafal25791 napisał:

Czym mogą być spowodowane żółte place w pszenżycie? Mam jeden taki kawałek gdzie wszystko robione tak samo, nawożenie takie samo i są duże place które wyglądają jakby nie dostało ani grama nawozu. Na reszcie pól wszystko ładnie wygląda.

Ph i magnez. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Napisano (edytowany)

a na poprawkę, bo jesienią na wszystkie chwasty opryskałem , a teraz chaber sobie ładnie rośnie- co by tam dać ? Pszenżyto 5 liści, a kolanko coś ok 5-10 mm od węzła 

20210428_162356.jpg

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Ma ktoś z was lub miał pszenżyto odmianę Octavio? Jak u niego z wyleganiem? Mam u siebie w tym roku to z siewu wrześniowego w optymalnej obsadzie to strasznie szybko idzie w górę teraz że może nawet już jest faza 2 kolanka a siane 30 października na dziś ma już fazę 1 kolanka 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
Dnia 15.05.2020 o 20:13, krilan06 napisał:

 

 

 

Resized_20200515_192804_8295.jpeg

 

Pszenżyto ozime Octavio

Zdjęcie z zeszłego roku, ustało bez skracania

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

I jak z plonowaniem i czy nadaje sie na piachudry bo chciałbym wymienić Probusa własnie na ta odmianę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, krilan06 napisał:

Zdjęcie z zeszłego roku, ustało bez skracania

A ile sypało , bo piękne 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Sypało coś ponad 8t, wydaje mi się że na słabsze gleby też może być, w tym roku już bida bo strasznie dostało po d*pie przez ten zalegający śnieg na niezamarzniętej glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No wlasnie ja tez szukam czegos na 4 i 5 klase mialem borowika teraz tomko wydaje mi sie ze borowik lepszy ale okaze sie w zniwa ogolnie u mnie pszenzyta dosc mizerne a kto sial w pazdzierniku to klapa 

Ja sie martwilem ze slabo pokrzewione ale jak widze u innych to u mnie najgorsze miejsca a u nich cale pola i licza na 6 ton ale zobaczymy co wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Napisano (edytowany)

Na pierwszym zdjęciu Octavio siane we wrześniu koło 24 i zdjęcie zrobione tydzień temu. Na drugim zdjęciu Octavio siane 30.10 zdjęcie zrobione koło 5 marca a na trzecim zdjęcie te same zboże co na drugim zdjęciu i fotka z dziś i zboże w fazie 1 kolanka. Jestem trochę w szoku jak to szybko idzie w górę. 

IMG_20210427_055401.jpg

IMG_20210305_151509.jpg

IMG_20210505_130216.jpg

Edytowano przez darek154
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

No wlasnie ja tez szukam czegos na 4 i 5 klase mialem borowika teraz tomko wydaje mi sie ze borowik lepszy ale okaze sie w zniwa ogolnie u mnie pszenzyta dosc mizerne a kto sial w pazdzierniku to klapa 

Ja sie martwilem ze slabo pokrzewione ale jak widze u innych to u mnie najgorsze miejsca a u nich cale pola i licza na 6 ton ale zobaczymy co wyjdzie

Belcanto na 5 klasie, narazie dobrze wygląda. 

20210501_115956.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593
drobny napisał:

I jak z plonowaniem i czy nadaje sie na piachudry bo chciałbym wymienić Probusa własnie na ta odmianę 

zainteresuj się Carmelo i Salto, polecam


szymon09875 napisał:

Belcanto na 5 klasie, narazie dobrze wygląda.

daj znać jak zaplonuje, ze swojej strony słyszałem że potrzebuje jednak lepszego stanowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Panowie, a jak się ma odmiana Meloman do wylegania? czy ta odmiana jest wysoka czy niska?  Miałem zamiar skracać, ale jak by ustojało przy 130kgN/ha, to słoma też by się przydała. 😉


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Skracanie nie wpływa na ilość słomy w jakimś wielkim stopniu. Rośliny są niższe ale są znacznie grubsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Marcelix napisał:

Panowie, a jak się ma odmiana Meloman do wylegania? czy ta odmiana jest wysoka czy niska?  Miałem zamiar skracać, ale jak by ustojało przy 130kgN/ha, to słoma też by się przydała. 😉

W tamtym roku miałem taki bez skracania , stanowisko po kukurydzy dostał około 100N 

IMG_20200802_154119.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj