Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Agrest    25517

Zrobiłem fotkę w swoim pszenżycie, róg pola gdzie lanca opryskiwacza nie sięgnęła.

I niech ktoś przedstawi argumenty za wiosennym odchwaszczaniem lub przeciw jesiennym zabiegom.😁

20210405_095244.jpg

Pszenżyto praktycznie wyginęło,  została miotła i rumianek.

A tu ze środka pola

20210405_095308.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
2 minuty temu, Agrest napisał:

Zrobiłem fotkę w swoim pszenżycie, róg pola gdzie lanca opryskiwacza nie sięgnęła.

I niech ktoś przedstawi argumenty za wiosennym odchwaszczaniem lub przeciw jesiennym zabiegom.😁

20210405_095244.jpg

Jest jeden i jedyny likwidacja po złym przezimowaniu . Ale ja trzymam się jesiennego w tym sezonie poszła Bacara narazie jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
34 minuty temu, jedrus2020 napisał:

I ile zmniejszacie dawkę nawozów przy zastosowaniu na jesień 40 ton obornika?

Nie zmniejszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418
35 minut temu, jedrus2020 napisał:

I ile zmniejszacie dawkę nawozów przy zastosowaniu na jesień 40 ton obornika?

Tak jak ktoś tu pisał,  nie daję npk na jesień wówczas, a wiosną azot normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
Agrest napisał:

I niech ktoś przedstawi argumenty za wiosennym odchwaszczaniem lub przeciw jesiennym zabiegom.😁

jak byś zasiał 250kg/ha to by nie wyginęło 😝 czym odchwaszczałeś jesienią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Expert met i dff.

Wyginęło by, mam jednego sąsiada który na pewno wysiał te 250kg. Uwierz mi że na pierwszych 3m poprzeczniaka znalazłem tylko miotłę.

Gość się mocno zdziwi jak pojmie co ma na polu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
15 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

jakie odmiany miałeś albo aktualnie uprawiasz?

gringo borwo 

57 minut temu, Axd529 napisał:

Ja przy  100N to bym nie skracał. Mi w zeszłym roku stało przy 140N. 

jaka odmiane miales ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

u mnie też pewnie sąsiad mocno zadowolony jak widzi moje łyse pole u niego pole po prawo zielone i gęste tylko jak się człowiek pochyli to ciężko dopatrzyć zboże sam chwast!!!

IMG_20201011_142231.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889
12 minut temu, Agrest napisał:

Expert met i dff.

Wyginęło by, mam jednego sąsiada który na pewno wysiał te 250kg. Uwierz mi że na pierwszych 3m poprzeczniaka znalazłem tylko miotłę.

Gość się mocno zdziwi jak pojmie co ma na polu. 

To samo u sąsiada w życie. Mówił ze moje rzadki i nic nie bedzir z tego, bo jego ladne geste, wczoraj szedlem to sama miotła. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

zawsze zastanawiałem się  czy tylko ja się interesuje zbożem sąsiadów a tu na pocieszenie nie jestem sam , choć jak dla mie niech im się rodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
7 minut temu, warchest napisał:

gringo borwo 

jaka odmiane miales ? 

Orinoko 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889
2 minuty temu, jarecki napisał:

zawsze zastanawiałem się  czy tylko ja się interesuje zbożem sąsiadów a tu na pocieszenie nie jestem sam , choć jak dla mie niech im się rodzi .

Ja czesto jak ide albo jade to patrze, tym bardziej ze czesto sie rozmawia kto co robił i chociaz widac w praktyce jak to wyglada.

Też nie mam problemu z tym jak mają ładniejsze zboza ode mnie. 

No ale każdy swoje chwali i często nie dadzą sobie przetłumaczyć że cos mozna inaczej zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Axd529 napisał:

Ja przy  100N to bym nie skracał. Mi w zeszłym roku stało przy 140N. 

Ja w tamtym roku miałem trapero to przy 90kg N miejscami się kładło bez skracania

Edytowano przez mateusz098635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Dużo też zależy żeby zboże nie wyległo od poprawnie zastosowanego fungicygu na T1 na łamliwość podstawy źdźbła i co było przedplonem. 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

I dużo zależy tez od działki , każdy ma napewno pole z "mocnym dołkiem" gdzie sypnie się nawet te 60kg N i potrafi wyłożyć w dobrym roku.  No i tak jak piszesz dobra ochrona podstawy to priorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Panowie w jakich temperaturach najlepiej stosowac axial komplett pak ? Aby podzialal na motle ? Ile musi byc w nocy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Zrobiłem fotkę w swoim pszenżycie, róg pola gdzie lanca opryskiwacza nie sięgnęła.

I niech ktoś przedstawi argumenty za wiosennym odchwaszczaniem lub przeciw jesiennym zabiegom.😁

20210405_095244.jpg

Pszenżyto praktycznie wyginęło,  została miotła i rumianek.

A tu ze środka pola

20210405_095308.jpg

U mnie właśnie tak to wygląda na lepszych kawałkach, żałuję, że nie skusiłem się w jesieni pojechać, ale sytuacja była jaka była. Na gorszych kawałkach wygląda mniej więcej tak. Może powinno być trochę gęstsze, ale chyba nie jest źle. Średnio po 7/8 wykształconych w pełni rozkrzewień i 2-3 rozwijające się dopiero. W blokach startowych jestem z odchwaszczaniem, ale nie ma niestety warunków, może w sobotę...

IMG_20210405_113413.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, jarecki napisał:

zawsze zastanawiałem się  czy tylko ja się interesuje zbożem sąsiadów a tu na pocieszenie nie jestem sam , choć jak dla mie niech im się rodzi .

No ja się interesuje gdy mają ładniejsze , ale jak słabsze to UJ mnie nie rusza 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Od kiedy wyczyniec mi zdusił kilka ha jęczmienia ozimego w wyniku czego plon wyszedł niecałe 2t/ha priorytetem jest dla mnie jesienny zabieg herbicydowy. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
pop129 napisał:

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Zrobiłem fotkę w swoim pszenżycie, róg pola gdzie lanca opryskiwacza nie sięgnęła.

I niech ktoś przedstawi argumenty za wiosennym odchwaszczaniem lub przeciw jesiennym zabiegom.😁

Pszenżyto praktycznie wyginęło,  została miotła i rumianek.

A tu ze środka pola

U mnie właśnie tak to wygląda na lepszych kawałkach, żałuję, że nie skusiłem się w jesieni pojechać, ale sytuacja była jaka była. Na gorszych kawałkach wygląda mniej więcej tak. Może powinno być trochę gęstsze, ale chyba nie jest źle. Średnio po 7/8 wykształconych w pełni rozkrzewień i 2-3 rozwijające się dopiero. W blokach startowych jestem z odchwaszczaniem, ale nie ma niestety warunków, może w sobotę...

IMG_20210405_113413.jpg

Każdy powinien znać swoje pola jak masz problem z odchwaszczaniem wiosną to lecisz jesienią, ja gdy sieje pszenice w październiku to już jedno nie mam kiedy odchwaścić i co odchwaścić bo by i tak nawrót był dwuliściennych a żadko z jesieni mam warunki jedynie to co wcześniej sieje to odchwaszczam czyli jęczmień i żyto

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

Wiem, odchwaszczałem jesienią, w tamtym roku też chciałem, miałem nawet zakupione środki, ale wynikła sytuacja życiowa, że nie mogłem na jesieni polecieć, no i zostało mi na wiosnę, ogólnie z chwastami nie było u mnie jakichś większych problemów, ale w tym roku na lepszych działkach jest masakra, ale cóż zrobić, trzeba czekać na warunki, może w sobotę się uda, jak nie to następny tydzień w miarę się zapowiada, ale jeszcze może wszystko się zmienić. Tak czy siak, dzięki za cenne uwagi! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek9404    0

Panowie czym pryskać pszenżyto jare posiewnie, żeby było ekonomicznie i wzięło też owies głuchy, jakaś mieszanka typu legato+glean+puma?, z tego co czytałem gleanu już nie dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj