Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
7 minut temu, Przemoooo napisał:

Ile dni po odchwaszczaniu mogę podać 2 dawkę azotu ?

Jeżeli nie będzie to rsm to nawet tego samego dnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
40 minut temu, Ursus932 napisał:

Jeżeli nie będzie to rsm to nawet tego samego dnia 

Niektórzy dodaja rsm dla lepszego dzialania herbicydu ale sam tego nie pratykowalem 

Jak tam zasiane juz jare ? I jak zakup ciagnika ? Kupiłeś cos bo ja tez szukam i kiepsko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    14

A czym polecacie zwalczyć głównie Tomek ościstą i stokłosę bo jest to chyba ona taka mała trawka sporo tego mam czy lancet da rade a może coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Przemoooo na Tomke to chlorotoluron czyli opal ,lentipur , itd a po żniwach wapno 

6 minut temu, damianos95 napisał:

Niektórzy dodaja rsm dla lepszego dzialania herbicydu ale sam tego nie pratykowalem 

Jak tam zasiane juz jare ? I jak zakup ciagnika ? Kupiłeś cos bo ja tez szukam i kiepsko 

Większość tak , jeszcze jęczmień i trochę mieszanki ale mokro 

Nie kupiłem , straszny ten rok i nic ciekawego niema a teraz to robota ważniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Przemoooo Ja daję 2 litry plus 2 litry chwastox turbo i jest ok 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przysłał ktoś w zeszłym roku pszenżyto turbo pakiem jeżeli tak to jakaś opinia?


WojciechFirus napisał:

pryskał ktoś w zeszłym roku pszenżyto turbo pakiem jeżeli tak to jakaś opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3458

co do tego to kiedyś się pytałem pod jednym ze zdjęć w galerii to nie było różnicy w działaniu między turbo pakiem a wycofanym już duetem star

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
53 minuty temu, Ursus932 napisał:

@Przemoooo na Tomke to chlorotoluron czyli opal ,lentipur , itd a po żniwach wapno 

Większość tak , jeszcze jęczmień i trochę mieszanki ale mokro 

Nie kupiłem , straszny ten rok i nic ciekawego niema a teraz to robota ważniejsza

No zalezy czego sie szuka w sumie ale ceny kosmos i stan nieciekawy 

U mnie jakos posialem nawet na glinie wiec moze bedzie oki

A nie wiesz gdziw mozna kupic blisko trawe albo gdzie ty kupujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianos95 a kupiłem ostatni na targu w Zelowie po 12 zł jakąś mieszankę , i mam zamówione przez mleczarnie z barenbrug 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, szymon09875 napisał:

Załóżmy ze bedzie po 600?

ja pszenzyto ze zwniw nie sprzedaje to po 1 czyli zawsze staram sie wyłapać jak najlepsza cene , pozatym nie licze jakie sa koszty plony ostatnio pszenzyta mialem 6 max 7 saletry zazwyczaj dawałem 1 dawka powyzej 200 kg saletry i 2 dawka tak samo , teraz w tym roku chcialbym zwiekszyc i dac w sumei 500 kg , nie to bedzie 450 kg saletry bo 1 dawka 250 kg poszlo i teraz sie zastanawiam czy dac 200 czy 250 kg takze kosztow nie liczylem 

ale na pszenzycie zawsze wychodze na plus nigdy nie było zebym dołożył , bo to w miare stabline zboze jest w plonowaniu itd ,wiadomo czasami susza plony zredukuje ale na to wplywu nie mamy 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
29 minut temu, Ursus932 napisał:

@damianos95 a kupiłem ostatni na targu w Zelowie po 12 zł jakąś mieszankę , i mam zamówione przez mleczarnie z barenbrug 

I jak ta z targu pochodziła ladnie ? Jak siejesz kosem ? Jak go ustawic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, damianos95 napisał:

I jak ta z targu pochodziła ladnie ? Jak siejesz kosem ? Jak go ustawic ?

Jeszcze nie siana , ale kiedyś brałem i było ok , tak kosem a prawie zamknięty i leci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
9 minut temu, Ursus932 napisał:

Jeszcze nie siana , ale kiedyś brałem i było ok , tak kosem a prawie zamknięty i leci 

To powiedz mi jeszcze ile wysiewasz na hektar trawy i czy pozniej bronujesz i wal czy tylko wal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

zdarza Ci się siać pszenżyto w monokulturze? jakimi środkami chronisz na te 6-7t i czym skracasz przy tylu N ???

sieje odmiany niskopienne czyli krotkosłome i skracam moddusem , 400 kg saletry  jak zawsze dawalem to nie tak duzo bo jakies 135 kg czystego azotu to nie duzo , a od grzyba roznie pryskam rozne srodki , zazwyczaj co kupuje na pszenice to i na pszenzyto idzie , pszenzyto nieraz sieje po pszenzycie 2 raz i pozniej juz trzeba przerwac monokulture , ogolnie to pszenzyta malo uprawiam tylko na tych ziemiach 4 5 klasa co pszenicy nie idzie zasiac , a tak to glownie pszenice sie sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, damianos95 napisał:

To powiedz mi jeszcze ile wysiewasz na hektar trawy i czy pozniej bronujesz i wal czy tylko wal ?

Tak starym się około 60 kg wysiać  , brony i wał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Ja przy  100N to bym nie skracał. Mi w zeszłym roku stało przy 140N. 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj