Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daro20    514
10 godzin temu, k16mk napisał:

Siewy zakończone Pszenżyto Mamut , sucho jak cholera cały sprzęt zawalony pyłem , 2 tygodnie temu z przymrozkiem ledwo się dało wjechać gdzie się podziała cała wilgoć nie mam pojęcia SUSZA!!!!

IMG_20210319_145652.jpg

Nie panikuj. Jak wcześniej było ruszone to po wierzchu przeschło i kurzy. Jak tak sucho to po co wcześniej ruszałeś trzeba było siać w orkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Macie piachy to sucho na piachu zawsze sucho, zapraszam do nas na glinę gdzie miejscami rośliny umierają z nadmiaru wody ale ogólnie jeszcze jest na przełomie wymakania jak nie będzie deszczu przez tydzień to będzie dobrze 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
11 godzin temu, damianos95 napisał:

Ja tam nie mam ulotki jedynie info na opakowaniu o stosowaniu w jakich temperaturach nic nie ma 

 

Oki dzięki :) ja placilem 280zl na 2 ha

 

Ile placiles ? 

kupiłem axial komplet pak płaciłem 281 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Planuję odchwaszczanie Opal 500 SC (1,93 l/ha) i Mustang 306 SE (0,55 l/ha). Czytałem, że chlorotoluron działa w niskich temperaturach (0-15 stopni), a Mustang potrzebuje 6 dni z minimalną temperaturą dobową powyżej 5 stopni. Czy te substancje dadzą radę gdybym chciał opryskać pszenżyto w przyszłą sobotę czy lepiej zaczekać aż pszenżyto i chwasty mocniej ruszą? Czy jeśli zdecydowałbym się na taki zabieg to przy tych temperaturach lepiej pryskać w dzień (słońce nie przeszkadza?) czy dopiero wieczorem?

pogoda.png

Edytowano przez Lukarso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Pryskałem tolurex 2l + legato 0,2l + tribe 20g w fazie 3-4 liści i na chwilę obecną nie ma żadnego chwasta, a był cały atlas. Gdzie nie dało się wjechać bo za mokro pryskałem później jak już było rozkrzewione, ale miotła też... i co? Miotłę nie bardzo wzięło. W tej fazie to nie wiem czy 1,93l/h 500sc da radę. 2,5l/h, i ja bym poczekał aż ruszy wegetacja na dobre. W połączeniu z mustangiem tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
15 godzin temu, warchest napisał:

jeszcze do tego ? to ja lepiej pewnie wezme duet na start i na pszenice to jest i na pszenzyto i na jara pszenice i podstawy zdzbla tez chroni a ten turbo pak juz podstawy zdzbla nie chroni 

 

 

 

do turbo pak dodaj 1l prokarbu a i duett na start zweiskz dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Chlorotoluron na wiosnę dawałem 3l ha i tak mi miotłę przepuścił na jesień 2 l ha daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26
3 godziny temu, slavvek napisał:

Pryskałem tolurex 2l + legato 0,2l + tribe 20g w fazie 3-4 liści i na chwilę obecną nie ma żadnego chwasta, a był cały atlas. Gdzie nie dało się wjechać bo za mokro pryskałem później jak już było rozkrzewione, ale miotła też... i co? Miotłę nie bardzo wzięło. W tej fazie to nie wiem czy 1,93l/h 500sc da radę. 2,5l/h, i ja bym poczekał aż ruszy wegetacja na dobre. W połączeniu z mustangiem tym bardziej.

W sumie masz rację tylko jak zwiększę dawkę do 2,5 l/ha to taka mikstura wyniesie mnie 125 zł/ha, macie coś tańszego na wiosenne odchwaszczanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
3 godziny temu, szymon09875 napisał:

Skad to wiesz? 

rozmawiałem z uzytkownikiem w temacie ochrona pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
46 minut temu, Lukarso napisał:

W sumie masz rację tylko jak zwiększę dawkę do 2,5 l/ha to taka mikstura wyniesie mnie 125 zł/ha, macie coś tańszego na wiosenne odchwaszczanie?

Axial Komplett Pak 2x1L+40G Winnetou 20 WG 

Można zrobić 2,5 ha spokojnie ,  koszt na 1 ha 120 zł a jak zrobisz 3 ha ze zastosować 150 l wody na 1 ha i 0, 70 oprysku wyjdzie taniej , 100 zł na 1 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Chlorotoluron zapodany jesienią ładnie czyści też tomkę ościstą, jak jest problem. Ale wiosną na miotłę to chyba nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
4 godziny temu, galan99 napisał:

Axial Komplett Pak 2x1L+40G Winnetou 20 WG 

Można zrobić 2,5 ha spokojnie ,  koszt na 1 ha 120 zł a jak zrobisz 3 ha ze zastosować 150 l wody na 1 ha i 0, 70 oprysku wyjdzie taniej , 100 zł na 1 ha .

A jak mam duza presje miotly chabra i gwiazdnicy pospolitej to wystarczy jak dam z axial komplett pak 1l axialu i 20g winnetou 20wg ?na hektar czy dac wiecej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Wystarczy spokojnie bo wiem że schodzili do 0,6 l na 1 ha i zadziałało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Jesienią pszenżyto opryskane dff+chlorosulfuron+chlorotoluron i plantacja do likwidacji. Orać i co siać ? Najchętniej to przeleciałbym agregatem i posiał pszenżyto jare, ale to chyba zły pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

panowie 1 dawka azotu nie działa brak wegetacji - 8 nad ranem było dziś opady które były na pewno nie doprowadziły azotu do korzeni 

w mojej okolicy pszenżyta marne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

panowie 1 dawka azotu nie działa brak wegetacji - 8 nad ranem było dziś opady które były na pewno nie doprowadziły azotu do korzeni 

w mojej okolicy pszenżyta marne 

U mnie posiany saletrosan 6 marca do teraz 10 mm i pszenżytko pieknie zielone rośnie lodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Ja też łódzkie i jakoś oziminy jeszcze nie ruszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 minuty temu, 6465 napisał:

Ja też łódzkie i jakoś oziminy jeszcze nie ruszyły.

Moze lodzkie lodzkiemu nie równe hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
39 minut temu, Mariusz2903 napisał:

panowie 1 dawka azotu nie działa brak wegetacji - 8 nad ranem było dziś opady które były na pewno nie doprowadziły azotu do korzeni 

w mojej okolicy pszenżyta marne 

To co z tym azotem się stało🤔?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Od soboty zacznie wszystko ruszać będzie w dzień na + 15 a w nocy do +5 wiec wszystko zacznie rosnąć w oczach .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

panowie 1 dawka azotu nie działa brak wegetacji - 8 nad ranem było dziś opady które były na pewno nie doprowadziły azotu do korzeni 

w mojej okolicy pszenżyta marne 

Chyba nie myślałeś że jak posiejesz nawóz to ruszy zaraz wegetacja nawet w mrozie.  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

To co z tym azotem się stało🤔?

no ja sie zastanawiam co z tym azotem sie stało posiewałem na poczatku marca i żałuje ze tak sie pospieszyłem wszyscy jechali i ja pojechalem , jedynie dobrze ze saletrosan był ktory działa wolniej od saletry , ale co z tymi nawozami sie stało to nwm bo nic nie działa , zboza i repaki jak stały w miejscu tak stoją a w tym tygodniu tez zimno nadaja maksymalnie 8 stopni ciepla w dzien a noce z przymrozkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Nowoczesni nadal będą wmawiać że nawóz już powinien być rozsiany ...co nagle to po diable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj