Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Szron88    29

U nas w okolicy oziminy wogole przepadły. Nawet żyta no ale fakt jak ludzie nadal sieją po 250kg/ha to nic dziwnego. U mnie swój borowik idzie całkowicie do likwidacji. Zostawiam tylko .0.8ha odmiany carmello tylko to ładnie przezimowało. Nawet żyto hybrydowe ma około 30% strat ale żyto zostawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To są wszystko odmiany zachodnie nieprzystosowane do czegokolwiek.

10 minut temu, krilan06 napisał:

Dokładnie- mam zdjęcia jak wyglądały zboża rok temu o tym czasie- teraz to jest bez porównania, przynajmniej w mojej okolicy. Jedynie jęczmień ozimy jako tako wygląda 

Jęczmienie o dziwo wyglądają najlepiej, obojętnie czy rzadsze czy te jak szczota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

O jakim my tu urodzaju w poprzednim roku piszemy.. zero wody po zimie marzec kwiecien bez wody później koniec kwietnia przymrozki... poczekajmy przyjdą ciepla za tydzien dwa i wszystko bedzie w oczach rosnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Może było mało wody w marcu i kwietniu, ale zboża po zimie wyglądały bardzo ładnie i potem po deszczach to w maju i czerwcu była petarda i plony były rekordowe. Tak więc po takim przezimowaniu zbóż w tym roku o takich plonach to można pomarzyć 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, deSilva napisał:

bo taki u nas zazwyczaj klimat, a nie technika uprawy czy JD-y czy inne wielkie diabły na polach

Choć raz się z Tobą zgodzę. Jak dziadowski rok to się nie uda ani u kogoś kto ma sprzęt za grube tysiące ani u kogoś kto ma sprzęt z poprzedniej epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Sorry, właśnie u Słomka pod filmem wyczytałem że pszenica jara potrafi sypnąć 10t/ha tak więc spoko, jednak plony będą rekordowe 😂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przemądrzały filozof, wcale go nie oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
20 minut temu, krilan06 napisał:

Może było mało wody w marcu i kwietniu, ale zboża po zimie wyglądały bardzo ładnie i potem po deszczach to w maju i czerwcu była petarda i plony były rekordowe. Tak więc po takim przezimowaniu zbóż w tym roku o takich plonach to można pomarzyć 

Do żniw daleko, czas pokaże co bedzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
16 minut temu, krilan06 napisał:

Sorry, właśnie u Słomka pod filmem wyczytałem że pszenica jara potrafi sypnąć 10t/ha tak więc spoko, jednak plony będą rekordowe 😂

a jaką firmę teraz reklamuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Gość w komentarzu się go pytał jaką odmianę pszenicy jarej posiać i on odpowiedział, że Tybalt bo potrafi sypnąć 10t/ha. Już pomijam to, że wg mnie są już lepsze odmiany bo Tybalt parę lat już ma, ale żeby taki plon osiągnąć to trzeba wiele czynników spełnić i pogoda musi bardzo sprzyjać, o glebie już nie wspominając 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

No właśnie.  Jest możliwe ale jako przewódka,  przy łagodnej zimie i z 1,2ha🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Mój meloman z 3 marca foto, siew koniec września 180kg/ha zaprawiony kinto plus 

Kolega brał ode mnie do siewu 220kg/ha zaprawa scenic i gołe pole, pojedyncze rośliny zostały. Co najlepsze zostało mi 50kg zaprawionego i dałem jemu, wsypał na początku w siewnik i dwa przejazdy od brzegu zielone, reszta zdechła. Więc zaprawa zrobiła robotę. Będę kiedy przejeżdżał to zrobię foto. 

Przyjechał wściekły, proponowałem mu odsprzedać zaprawy bo miałem za dużo, ale stwierdził, że tańszej kupi 👍 

 

IMG_20210303_133442.jpg

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
4 godziny temu, krilan06 napisał:

Sorry, właśnie u Słomka pod filmem wyczytałem że pszenica jara potrafi sypnąć 10t/ha tak więc spoko, jednak plony będą rekordowe 😂

Z 2, 3 ha może i potrafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

3 ha to już przesada.

Mi jara Harenda siana na super stanowisku chyba 1 kwietnia bo był taki późny rok dała 7t. 

Rok póżniej jako przewódka siana 9 listopada na polu od 3a do 5 dała 7,3t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

pszenżyta wyglądają marnie azot nie doszedł do korzeni mimo że jest gleba wilgotna zimno i wiatr a deszczu nie widać w prognozach tyle co ze śniegu ma być moje rotondo strasznie nie wyprzało zaprawiane było zwykłą zaprawą typu funaben siew dosyć wczesny  przed 15 września pszenżyta siane jeszcze wcześniej wyglądają pomarańczowo późno siane słabiej ukorzenione ale zielonawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Dzwonili do mnie z concordii - znowu ten sam szacujący. Gość mieszka ode mnie 300m, w dodatku jego syn robi mi te umowy ubezpieczeń. I jeszcze brat tego gościa od szacowania miał ze mną prawie sprawę w sądzie, bo graniczy ze mną polem i leciał sobie w kulki. Ktoś tu coś wspominał że szacujący musi być spoza miejsca zamieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

No w PZU chyba tak jest bo nigdy miejscowego nie miałem. Pozadaj pytania Google. Może coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
58 minut temu, krilan06 napisał:

Dzwonili do mnie z concordii - znowu ten sam szacujący. Gość mieszka ode mnie 300m, w dodatku jego syn robi mi te umowy ubezpieczeń. I jeszcze brat tego gościa od szacowania miał ze mną prawie sprawę w sądzie, bo graniczy ze mną polem i leciał sobie w kulki. Ktoś tu coś wspominał że szacujący musi być spoza miejsca zamieszkania?

z PZU zawsze z DALEKA przyjeżdża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marszal1999    27

W okolicy (łódzkie) ładnie przezimowane bez pleśni itd. Azot w środę poszedł teraz tylko czekać co pogoda da zapowiada się ciekawie. 
Zdjęcie 13.03 od lewej sekret (5 nawet 10 rozkrzewień) probus (2-3) trismart (3-5) siew 29.09 180kg/ha

pszenżyto 13.03.png

Edytowano przez marszal1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ożyje. Dostało 120kg kizerytu i 65kg N. Macie jakiś rady co jeszcze może mu pomóc. Odmiana Probus. Nie wiem jakie pH i zasobności bo nowa działka

IMG_20210313_090139.jpg

Edytowano przez mateusz098635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
38 minut temu, mateusz098635 napisał:

Mam nadzieję że ożyje. Dostało 120kg kizerytu i 65kg N. Macie jakiś rady co jeszcze może mu pomóc. Odmiana Probus. Nie wiem jakie pH i zasobności bo nowa działka

IMG_20210313_090139.jpg

Zrobić T0 i dokrzewić, powinno coś z tego być bo trochę tego zielonego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj