Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
drobny    213

Pierwsze to chcę z kizerytem polecieć na jęczmień ozimy,ma ładnie zamrozić w sobotę rano,to moze wtedy B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
2 godziny temu, Lukarso napisał:

@drobny kiedy planujesz ruszać w pszenżyto z pierwszą dawką azotu? Nie za bardzo podoba mi się długoterminowa pogoda i w okolicy 15. marca może pomrozić na dzikim wschodzie i dlatego mam dylemat :)

Ja wczoraj rozsialem na lekkich glebach

W piatek/sobota pewnie ebdzie na ciezkich, jak przymrozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26
34 minuty temu, drobny napisał:

Pierwsze to chcę z kizerytem polecieć na jęczmień ozimy,ma ładnie zamrozić w sobotę rano,to moze wtedy B|

z azotem jeszcze chwilę czekasz? bo ja nie wiem czy jechać w tę sobotę czy dopiero w następną jak tak patrzę na te przymrozki w okolicach 15. marca do -6 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

i poleciałem oglądać pszenżyta , u mnie wszystko jeszcze śpi aczkolwiek podczas  zimy też sporo przyrosło , skąd jesteś że tak ci wyrosło  ja okolice Radomia moje Belcanto wygląda tak

IMG_20210302_164742.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 godziny temu, Lukarso napisał:

z azotem jeszcze chwilę czekasz? bo ja nie wiem czy jechać w tę sobotę czy dopiero w następną jak tak patrzę na te przymrozki w okolicach 15. marca do -6 stopni

Pogody zmieniaja sie jak w kalejdoskopie wszystko ruszylo wedlug mnie nie ma na co czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Pszenżyto Tadeus wydaje się ładniejsze od Belcanto a te żółte pasy o które się pytałem czy nie po legato zniknęły choć zboże tam widać słabsze to o co chodziło ?

IMG_20210302_165210.jpg

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Jakie jare siejecie? Mam do kupienia sopot i nagano w centrali Kieleckiej które brać? Ziemia 4-5 po ziemniakach i oborniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
3 godziny temu, k16mk napisał:

Pszenżyto Tadeus wydaje się ładniejsze od Belcanto a te żółte pasy o które się pytałem czy nie po legato zniknęły choć zboże tam widać słabsze to o co chodziło ?

IMG_20210302_165210.jpg

Mialem tak samo pasy po legato i tak samo znikly sam sie zastanawiam.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Ja bym wybrał Sopot, jest odmianą młodszą niż Nagano, a poza tym sam sieję tę odmianę już chyba trzeci raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Pszenżyto jare  MAMUT u mnie jak do tej pory najlepsze , ma grube i ciężkie ziarno podobne do pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Siać go już? Da się wjechać teoretycznie już w uprawą i siewem ale koło 15 marca mówią o dość sporych przymrozkach co radzicie? Chciałbym wsiać jaknajwcześniej. Nie zaszkodzą mu te przymrozki? 

Też myślałem własnie o Sopocie

Edytowano przez Karollorak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 minuty temu, k16mk napisał:

Pszenżyto jare  MAMUT u mnie jak do tej pory najlepsze , ma grube i ciężkie ziarno podobne do pszenicy.

potwierdzam Mamut bardzo fajny, względem Sopot duzo lepsze w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
2 minuty temu, Karollorak93 napisał:

Siać go już? Da się wjechać teoretycznie już w uprawą i siewem ale koło 15 marca mówią o dość sporych przymrozkach co radzicie? Chciałbym wsiać jaknajwcześniej. Nie zaszkodzą mu te przymrozki? 

Też myślałem własnie o Sopocie

Sopot i Nagano to przewódki także nawet duże przymrozki nie zaszkodzą 

Mamut patrzę- też przewódka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Pokazują teraz w nocy lekkie przymrozki, jakieś delikatne opady i niedziela, poniedziałek, wtorek do -9. Myślicie, że siać od razu i kizeryt i azot? W dzień ma być na plusie i jakieś opady możliwe. Lepszych warunków chyba nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Ja akurat kizerytu w tym roku nie mam bo 3 lata z rzędu stosowałem ale przy tej pogodzie to już bym się nie oglądał i rozsiał go. Z azotem raczej też już bym nie czekał, masz saletrosan czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, daron64 napisał:

Pokazują teraz w nocy lekkie przymrozki, jakieś delikatne opady i niedziela, poniedziałek, wtorek do -9. Myślicie, że siać od razu i kizeryt i azot? W dzień ma być na plusie i jakieś opady możliwe. Lepszych warunków chyba nie będzie?

Ja tak będę siał jeden po drugim ,jak tylko przymrozki będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256
17 minut temu, krilan06 napisał:

Ja akurat kizerytu w tym roku nie mam bo 3 lata z rzędu stosowałem ale przy tej pogodzie to już bym się nie oglądał i rozsiał go. Z azotem raczej też już bym nie czekał, masz saletrosan czy coś innego?

Saletrę, koło 250kg/ha chciałem. 

@Ursus932

Mi jakoś zawsze udawało się kizeryt w lutym, a azot w sumie zawsze gdzieś koło 15marca. Jeszcze nigdy nie dawałem tak późno kizerytu i tak wcześnie azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Kizeryt udało się wjechać tydzień temu poszło 100kg/ha azot rozsiany w pon.180kg yary 33,5/ha(60N) przez tydzień ziemia obeschła bardzo mocno widać deficyt w ziemi na wodę nadal duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, daron64 napisał:

Saletrę, koło 250kg/ha chciałem. 

@Ursus932

Mi jakoś zawsze udawało się kizeryt w lutym, a azot w sumie zawsze gdzieś koło 15marca. Jeszcze nigdy nie dawałem tak późno kizerytu i tak wcześnie azotu 

Podobnie robiłem , ale w tym roku trochę przegapiłem okienko na kizeryt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
57 minut temu, daron64 napisał:

Saletrę, koło 250kg/ha chciałem. 

@Ursus932

Mi jakoś zawsze udawało się kizeryt w lutym, a azot w sumie zawsze gdzieś koło 15marca. Jeszcze nigdy nie dawałem tak późno kizerytu i tak wcześnie azotu 

Gdy na I dawkę szła u mnie saletra to rzeczywiście aż tak wcześnie nie rozsiewałem, saletrosan można wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

A mozna w tym samym dniu rozsiać kizeryt i saletrosan ?? Jedyne okienko pogodowe to w sobotę rano i to jak jutro nie popada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2143

Można, jak najbardziej.

Ja dziś skończyłem pierwszą dawkę azotu, poszło wszędzie 45N w postaci saletry.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

Panowie jak u Was z pleśnią śniegową po zimie ? u mnie na kwalifikacie TOMKO poszła mocno pleśń, coś możecie doradzić ? dać azotu może to coś poratuje sytuację  ? Ma ktoś doświadczenia w tym temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj