Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Belaruss820    1558
2 godziny temu, Leszy napisał:

Czasem łatwiej jest prosić o wybaczenie niż pozwolenie. 😜 To jest jego ziemia czy wasza? Jak wasza a teścia chcesz uszanować, to przytakuj a potem i tak rób swoje. 

Oficjalnie żony. Ja jestem na doczepkę do niej bo przed ślubem jeszcze przepisana na nią. Ale sprzęt do siewu juz jest mój bo nowy kupiliśmy na RMG na mnie i juz mam trochę wiecej do powiedzenia. Wg mnie to on zawsze w starym poznaniaku ustawil skrzynie na tyle ile pasowało i tak sial bo próby kręconej to nie umie zrobić. Nowy agromasz tez zakłamuje bo żeby ustawić tyle co w tabeli to trzeba więcej nastawić. Mogę zrobić tak ze ustawie na tyle ile tesc będzie chciał a rzeczywiście wysieje mniej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, GRZES1545 napisał:

Masz pewnie ziemię konkretną i zasobną, ja gdybym tyle zasiał to może  ze 2 t bym nakosił 🙆‍♂️

Zgadza się, są ziemie gdzie się rozkrzewi jak szczota, ale to później, piszą czy mówią ludzie jak to rzadziutko sieją, a samo szpilkowanie pokazuje że jest gęściejsze nie raz niż to siane gęściej, wiec komu ten kit, albo faktycznie poślad posiany, albo pier**li głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Razem z kolegą braliśmy zboze z centrali A (zyto mazur) ja wysłałem około 70 kg/ha i wydawalo mi sie za geste. A on mial wysiane około 180 na ha i mowil ze za zadko bo od sasiada mial hybryde po drugim odsiewie zasiane gesciej i bylo niby lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
10 godzin temu, Piotrek1975 napisał:

To niech ciotka zasieje 1000 kg na ha to wyjmije 25 ton z ha😁

Już przeszła na emeryturę :) 

9 godzin temu, deSilva napisał:

To pośladem chyba obsiewasz czy połówkami? bo 300 ziaren obsada i ta norma na ha. to MTZ nie było większe jak 32g i przy założeniu 100% siły kiełkowania.   :D Dziwne bo obsiewasz Probusem, a ta odmiana MTZ ma zazwyczaj na poziomie 42g. więc gdzie jest błąd? waga w oczach?   :P Może być któregoś roku słabsze ziarno, ale u ciebie wychodzi że i w 2019 też większej masy nasiona nie miały.

Inny wariant skoro waga się zgadza, to dużo mniejsza obsada niż podajesz, ale po fotkach w galerii jak wyglądało na jesień czy krótko po wschodach, chyba kretyn w to uwierzy.

Kwalifikant Probusa... Taki przyszedł, takim obsiałem, mam gdzieś plakietkę jak nie wierzysz :)
 

2 godziny temu, Agrest napisał:

Kwalifikat Probusa miał 28g i coś po przecinku. Więc nie galopuj tak. Do tego jak już było tu po żniwach pisane rodzi ziarno w typie pośladu i ma bardzo niską mtz.  

 

Dokładnie tak jak napisałeś, z tym, że mtz było 29,19g o ile dobrze pamiętam, po żniwach, to już było lekko ponad 34g, więc szału nie ma, ale plon, jak dla mnie był zadowalający :)  

1 godzinę temu, deSilva napisał:

To pewnie kłosy ma pół metrowe,   :P  bo skąd wtedy te bajońskie zbiory co? poślad nie waży   :D  czasem dokupuję zboża, aż takiego badziewia nigdy nie kupowałem z tak niską MTZ, trafiało się czasem cienkawe ziarno i sprzedający się później dziwował, czemu ledwo 3 tony na 4-kę przyczepę szło upchnąć.

Bajońskich zbiorów nie miałem, 5.5 t/ha na działkach, które mają niskie PH, które dopiero doprowadzam, 6.2 t/ha sypnęło na działkach prawie już doprowadzonych, od razu było ważone, tak jak napisałem MTZ się podniosło do lekko ponad 34g po zbiorach. A jeśli chodzi o kłosy, to nie były półmetrowe, ale rzeczywiście długie. Dobrego dnia Wam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
1 godzinę temu, deSilva napisał:

To pewnie kłosy ma pół metrowe, 

Prawie😆

Plon 6,7, zważone, sprzedane, i to pomimo że ziarno w typie pośladu.

20200617_104159.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Jeśli mowa o Probusie to potwierdzam kłos ładny długi ale masa pośladu,sypał 6t na IV klasie.W tym roku mam posiane na piachudrach zobaczymy jak wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki rok na zboża jak poprzedni, trafia się raz na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

No mam nadzieję że ten będzie lepszy, bo najpierw susza, potem deszcz dużo plonów zabrały.

W pszenżycie 20% kłosa niemal wypaliło i nawet germański kombajn nie wyłuskał ziarna z wierzchołka kłosa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Też coś mi się zdaje ze tak jak w zeszłym roku sypało, to się szybko nie powtórzy 

4 minuty temu, deSilva napisał:

Taki rok na zboża jak poprzedni, trafia się raz na jakiś czas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pamiętam żeby rok po roku powtórzyły się dobre lata na zboże, ale też bym sobie życzył że może nie aż lepszy, ale taki jak poprzedni. ogólnie w mojej karierze pamiętam tylko dosłownie kilka takich lat, przeważnie zawsze coś było pod górkę.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5005
41 minut temu, Agrest napisał:

No mam nadzieję że ten będzie lepszy, bo najpierw susza, potem deszcz dużo plonów zabrały.

W pszenżycie 20% kłosa niemal wypaliło i nawet germański kombajn nie wyłuskał ziarna z wierzchołka kłosa.

Właśnie ja też miałem problem(a raczej kombajnista miał) z wymłóceniem pszenżyta. Ciał jakimś Claasem Tucano, więc niby kombajn dobry, a w kłosie potrafiło zostać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wcale te zachodnie nie są takie rewelacyjne jak ich malują, łąka za nimi większa jak za Bizonami, główną przyczyną szybka jazda,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3586

u mnie też DF nie mógł dobrze wymłócić kłosa (borowik, avokado, carmello) obroty na maszynie na maxa i nic.. nie wiem może jak by z tydzień dłużej postało 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

to że łąka za kombajnem to nie wina kombajnu(oczywiście sprawny musi być),albo operator nie umie ustawić maszyny albo taka odmiana że jak zaschnie to do końca nie wymłóci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Pszenżyto ogółem jest trudne do omłotu. A co do strat - to że na papierku kombajn ma wydajność powiedzmy 18 T/H to nie znaczy że tyle wymłóci bez start na klawiszu czy na sitach. Bo zrobić 18 ton zrobi tylko co z tego jak część z tyłu wyleci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W większości operatora wina, zwłaszcza w jego popisuwie co to nie potrafi i pazerności, niech się wali i pali byle do przodu bo biorę tanio  od hektara, ale nadgonię skoszonymi hektarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ciśniesz aż czujnikom strat już wszystko jedno i pokazują OK.     :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9111    12

Jaki wariat ochrony T1 jest bardziej skuteczny 

Delaro 0.8 + andros 0.4

Artemis 1.5- 2 l 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj