Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime?

galeria
Pszenżyto
k16mk    94

dzisiaj telefony z 2 skupów i z gadką  czy czasem nie chcę sprzedać zboża bo tanieje , ale się przejmują chłopa losem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

kolega sprzedał dziś pszenżyto po 670 zł brutto odbiór gratis i jak to się ma do tego złodziejstwa po żniwach sprzedałem po 50 zł w tym roku kto przetrzymał to zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
5 godzin temu, k16mk napisał:

dzisiaj telefony z 2 skupów i z gadką  czy czasem nie chcę sprzedać zboża bo tanieje , ale się przejmują chłopa losem !!!

to dobre, no u mnie to wolę już na spokojnie poczekać z tym. odbije się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

pszenica 82 zł jęczmień 66 zł brutto skup Annopol pow kraśnik na jesieni ładuję pszenice po pszenżycie wcale się nie będę bał że większe nakłady u mnie wszyscy sieją pszenżyto a tu nie dość że mało sypnęło to jest dużo lżejsze od pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 godziny temu, galan99 napisał:

Po jaki h*j siejecie to pszenżyto i żyto jak to się nie opłaca  siać .

pier**lisz głupoty.

Pszenżyto dobrze prowadzone są nie mniejszy przychód z hektara niż pszenica a ponadto dużo więcej słomy bądź próchnicy

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
Dnia 10.12.2020 o 19:11, aro321 napisał:

ale po łubinie masz extra stanowisko pod pszenżyto

łubin gorzki na dobrej glebie nie chce rosnąć żółknie i ginie bynajmniej jest tak na chrapie i ile na piaskach będzie ładny siałem gorzki 2 lata na początku dawał 2 tony z ha  sprzedany po 100 zł za metr plus dopłata plus dopłata do strączkowych i stanowisko było ok ale w suche lata dawał 500 kg z ha i zrezygnowałem 

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
galan99 napisał:

Po jaki h*j siejecie to pszenżyto i żyto jak to się nie opłaca  siać .

tak jak mi w 19 roku wyszło pszenżyto to zawsze bym tak chciał. Totalnie je olałem , nakład nieduży, a finalnie petarda z zyskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2

W tym roku planuje na pszenżyto dać w połowie stycznia siarczan magnezu 50kg/h 15 luty saletra 200kg/h koniec marca saletrosan 200kg/h zmieniać coś, t1 i odżywki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Na pierwszą dawkę dałbym saletrosan, na drugą saletrę, a tak poza tym to jeszcze nie wiadomo czy w lutym będzie można rozsiewać nawozy azotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
7 minut temu, krilan06 napisał:

Na pierwszą dawkę dałbym saletrosan, na drugą saletrę, a tak poza tym to jeszcze nie wiadomo czy w lutym będzie można rozsiewać nawozy azotowe

Może kazać nie będą ale rozsiewacz będzie działał dalej 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
Dnia 17.12.2020 o 17:41, Uziu92 napisał:

tak jak mi w 19 roku wyszło pszenżyto to zawsze bym tak chciał. Totalnie je olałem , nakład nieduży, a finalnie petarda z zyskiem

Jaka cena była tego pszenżyta bo jak u nas bywało po 450 zł do 500 zł brutto naprawdę interes życia , a pszenice da się sprzedać po 700 zł  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
43 minuty temu, Laope napisał:

Pszenżyto mamut siał ktoś da radę na 5 kl po ziemniakach?

Tak siałem wiosną i mam teraz jako przewódke

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

Czym prysnąć na chwasty? Chcę zasiać kwalifikatem czy grzybowke robić jeśli tak to czym.?chce dać 100kg soli 100kg polidapu i około 150 saletrosan 26 wszystko przedsiewnie, później 200kg salmag, będzie ok czy coś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Na chwasty pryskałem galaper strong a potem na jednoliścienne fenoxinn. Nawożenie wydaje mi się ok, a fungicyd powinieneś chociaż 1× zastosować, a jaki to zależy od budżetu i od chorób, ale po ziemniakach będzie mniejsza presja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj