Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Belaruss820    1555

Przejechałem się dzisiaj po działkach i to co odwaliłem z siewem to wstyd między ludźmi się pokazać,ale dla obrony to był mój pierwszy siew. Widzę że tam gdzie na wierzchu ziarno leżało co na śladach ciągnika to coś wschodzi. Ciekawe jak to dalej z tym będzie

IMG_20201004_175649.jpg

IMG_20201004_175503.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
22 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Przejechałem się dzisiaj po działkach i to co odwaliłem z siewem to wstyd między ludźmi się pokazać,ale dla obrony to był mój pierwszy siew. Widzę że tam gdzie na wierzchu ziarno leżało co na śladach ciągnika to coś wschodzi. Ciekawe jak to dalej z tym będzie

IMG_20201004_175649.jpg

IMG_20201004_175503.jpg

nie przesadzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Łee, teraz dałeś zdjęcie łanu. Chyba tylko po to żeby Cię chwalić😁. A już myślałem że siałeś dla wron i gołębi, a tu trzeba będzie bydło za 3 tygodnie puszczać na pastwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Lentipur + co zeby wzieło przytulię? mam na oku fundamentum 700wg dorzuciłbym 15g da jej rade? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Co któryś przejazd tak jest,akurat nie chwalę się łanem bo mają lepsze😀 martwiłem się że nic nie wyjdzie z tego,wiadomo część nie wzejdzie. Na każdym polu takie pasy mam

IMG_20201004_180526.jpg

Edytowano przez Belaruss820
Dodanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249
30 minut temu, Agrest napisał:

Chyba tylko po to żeby Cię chwalić😁

Coś jak zajeżdżasz do znajomych, a tam wszystko nieskazitelnie czyste wszystko sterylne, że z podłogi koło kibla można jeść, oni mówią, że przepraszają za syf, bo nie zdążyli posprzątać, albo jak chude laski narzekające, że są grube itd.

Chłopak chyba nie widział zdjęć, które ja wstawiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Przejechałem się dzisiaj po działkach i to co odwaliłem z siewem to wstyd między ludźmi się pokazać,ale dla obrony to był mój pierwszy siew. Widzę że tam gdzie na wierzchu ziarno leżało co na śladach ciągnika to coś wschodzi. Ciekawe jak to dalej z tym będzie

IMG_20201004_175649.jpg

IMG_20201004_175503.jpg

Nieświadomie zrobiłeś sobie ścieżki technologiczne : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
5 minut temu, daron64 napisał:

Chłopak chyba nie widział zdjęć, które ja wstawiałem :)

Widziałem, dla mnie to tak wygląda jakby na gorkach miało mniej wilgoci i dlatego później wyjdzie. W moim siewie mnie najbardziej martwiły te dziury po kołach ciągnika że pusto a to wiąże się z wiecznym gadaniem teścia że nie umiem siać i inne takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343
3 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Widziałem, dla mnie to tak wygląda jakby na gorkach miało mniej wilgoci i dlatego później wyjdzie. W moim siewie mnie najbardziej martwiły te dziury po kołach ciągnika że pusto a to wiąże się z wiecznym gadaniem teścia że nie umiem siać i inne takie.

Ile ty lat po ślubie ze teścia się boisz?  Bierzesz go za kołnierz sadzasz na parapecie i mówisz.  Jeszcze słowo i wpierdolę cię przez to okno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ważne żeby okno na parterze nie było. tak dla ścisłości dodam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Nie trzeba przez okno wyrzucać... Tera takie czasy że niema ludzi na gospodarkę każdy "młody" na wagę złota. A z teściem flaszkę bimbru wypić i siew pierwsza klasa😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Teść taki człowiek ze ile to razy już próbowałem przekonać ale nie idzie. Robi po swojemu,jak mu powiedziałem że siać trzeba max na piachu 150kg kwalifikatu to on że tu się sieje inaczej i ze trzeba 250kg wysiewać. Próbę robiłem swoim ziarnem na 250 to on że więcej i wyszło 290 prawie. Są okresy że jest wszystko ok, nie raz doszłoby do tego co mówi @6465 no ale właśnie okno na parterze 😀 ustala wiele rzeczy z żoną,ja się dowiaduje po czasie ale najlepszy jest tekst "jak chcecie". No to samo się nasuwa,po co dawać pole do popisu jak i tak chce po swojemu żeby robić. I tak się żyje na tej wsi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343

@Ursus932 co taki zdziwiony?  U teścia mieszkasz?  Jak moja teściowa zmarła, żona mówi ojciec sam mieszka może byśmy go wzięli do siebie. Mówię ok.  Wytrzymałem z nim pół roku i był spakowany i odesłany do siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no zdziwiony że tak od razu mu natrzaskać po mordzie , przecież u siebie jest 😉

A młody jakby nie było posiał ujowo, gdzie to takie rowy na polu 👎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

No rowy rowy. Ciągnik prędkości też nie miał, masa ponad 5 ton i w piachu siadał,bez napędu się kopałem (a że to Belarus to tam raz jest raz nie ma napędu). Niech się zazieleni bardziej to będę miał spokój. A jak powiedziałem żonie że pier***e to i idę na etat to nagle problem ze teść stary i już nie daje rady. Sami nie wiedzą czego chcą. W sumie posiane już,mam wy*****e,niech sobie myśli co chce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Belaruss820 napisał:

No rowy rowy. Ciągnik prędkości też nie miał, masa ponad 5 ton i w piachu siadał,bez napędu się kopałem (a że to Belarus to tam raz jest raz nie ma napędu). Niech się zazieleni bardziej to będę miał spokój. A jak powiedziałem żonie że pier***e to i idę na etat to nagle problem ze teść stary i już nie daje rady. Sami nie wiedzą czego chcą. W sumie posiane już,mam wy*****e,niech sobie myśli co chce.

Bo kolego ba piachu nie za siejesz agregatem na "razówe" trza było najpierw zagęścić glebe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

No rowy rowy. Ciągnik prędkości też nie miał, masa ponad 5 ton i w piachu siadał,bez napędu się kopałem (a że to Belarus to tam raz jest raz nie ma napędu). Niech się zazieleni bardziej to będę miał spokój. A jak powiedziałem żonie że pier***e to i idę na etat to nagle problem ze teść stary i już nie daje rady. Sami nie wiedzą czego chcą. W sumie posiane już,mam wy*****e,niech sobie myśli co chce.

To są chyba odwieczne problemy z teściami... Mój ojciec miał podobnie . Wybrał etat i chyba na dobre mu tu wyszło 😉

Edytowano przez zajac1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

No rowy rowy. Ciągnik prędkości też nie miał, masa ponad 5 ton i w piachu siadał,bez napędu się kopałem (a że to Belarus to tam raz jest raz nie ma napędu). Niech się zazieleni bardziej to będę miał spokój. A jak powiedziałem żonie że pier***e to i idę na etat to nagle problem ze teść stary i już nie daje rady. Sami nie wiedzą czego chcą. W sumie posiane już,mam wy*****e,niech sobie myśli co chce.

Bo to trzeba siąść  i pogadać, albo Ty gospodarzysz albo on, może wyjść draka albo dogadacie się na spokojnie i bedziesz wiedział co masz robić. Bylem w podobnej sytuacji, była awantura  ale teraz   robie po swojemu, z czasem dziadek pochwalił że w polu luks zrobione i browca razem pijem🍻 Takie życie  różne  haraktery i pokolenia doswiadczenia itp. Jeśli gospodarstwo jest na Ciebie to ja bym postawił na swoim, inaczej co roku bedziesz ulegał i bedą spięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, też jestem zdania że trzeba spokojnie usiąść i ustalić do kogo należy ostatnie zdanie, a rad można posłuchać, człowiek uczy się całe życie.

A jak teść jeszcze rządzi i chce siać 300kg, to zasiał bym mu 600, a co tam, będzie widział że jednak 300 to stanowczo za dużo.   :P   :D

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj