Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

krilan06    2392
57 minut temu, Karollorak93 napisał:

Sęk w tym ze to na lewo bez etykiety. Tylko skłąd mam podany taki jak powyżej pisałem. Kupiłem tego całego mauzera (razem zresztą z mauzerem)  za dobrą wódkę :P 

Mam nadzieję że masz to ze sprawdzonego źródła - żebyś nie miał niespodzianki

@k16mk to jakieś słabsze kawałki? A ja się martwiłem że mój Sopot siany na jesień słabo wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
1 godzinę temu, zdzichu124 napisał:

Pewnie standardowo 1-1.5l/ha ale odczytaj na etykiecie

A co to za standard ? Przeciez to szkoda czasu i paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Jest ryzyko jest zabawa.

Kurczę, kupić kota w worku za wódkę i martwić się czy nie straci się dziesiątków tysięcy🤔

Jak z fabryki to chyba znasz nazwę i w necie znajdziesz. Chyba że made in garaż.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
asus921 napisał:

1 godzinę temu, zdzichu124 napisał:

Pewnie standardowo 1-1.5l/ha ale odczytaj na etykiecie

A co to za standard ? Przeciez to szkoda czasu i paliwa.

Zależy czym pryskasz, np. Yara zboża , której używam w fazie liścia flagowego max 0.5-1l/ha ale w składzie masz m.in 50g miedzi i 150 g manganu. Wiadomo że w odżywkach które posiadają śladowe ilości mikro mozna dawać 3-4 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a była afera z paliwem w mauzerach , nawet znajomy kupił .też tak szybko bierz pan a po mauzera jutro przyjedziemy jak pan poprzelewasz na spokojnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Nazwy nie ma tylko sklad podany. Wlałem 30 litrów na 400 wody na 2 ha w owsie zobaczymy co to będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak To z T2 w pszenżycie można robić na początku Kłoszenia? Mocznika i siarczanu można dorzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Prawidłowo powinieneś po wykształceniu się liścia flagowego już jechać ale jeśli nie miałeś możliwości, to możesz jechać jak zaczęło się klosic , dorzuc Tebukonazol i będziesz miał takie T2/T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak idzie azoksy i tebu ,nigdy nie robię t3 w pszenżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
15 godzin temu, krilan06 napisał:

Mam nadzieję że masz to ze sprawdzonego źródła - żebyś nie miał niespodzianki

@k16mk to jakieś słabsze kawałki? A ja się martwiłem że mój Sopot siany na jesień słabo wygląda 

Wlasnie obys nie mial niespodzianki moj dalszy sasiad kupil plynny nawoz dolistny tez bez etykiety za 5zl 5litrow szkoda ze z dodtakiem randapu czy innego czegos spalilo doszczetnie pszenzyto po 3 , 4 ziarna w klosie

15 godzin temu, krilan06 napisał:

Mam nadzieję że masz to ze sprawdzonego źródła - żebyś nie miał niespodzianki

@k16mk to jakieś słabsze kawałki? A ja się martwiłem że mój Sopot siany na jesień słabo wygląda 

Wlasnie obys nie mial niespodzianki moj dalszy sasiad kupil plynny nawoz dolistny tez bez etykiety za 5zl 5litrow szkoda ze z dodtakiem randapu czy innego czegos spalilo doszczetnie pszenzyto po 3 , 4 ziarna w klosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    362

Pszenżyto Gringo, T1 robione 24.04. Duet Star 0,7 l + prochloraz 0,7 l. Na T2 planuję dać po ok.160-170g azoksystrobiny i tebukonazolu. Aktualnie w pszenżycie wychodzi kłos. Czy nie za późno ten zabieg? Pytam ponieważ pierwszy raz robię ochronę fungicydową.

 

20200519_181853.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    362

Podane dawki też chyba ok? T3 nie zamierzam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Niestety susza zrobiła swoje, wkleję kilka zdjęć po zastosowaniu aminokwasów w pszenżycie . Żółte pole wyłączona belka opryskiwacza aby mieć porównanie. W pszenżycie nie stosujemy Fungi w czasie kwitnienia czyli jest ok ja bym poczekał do wykłoszenia .

20200512_201956.jpg

20200512_201601.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    944

@nojsze Możesz podać jakie aminokwasy stosowałeś i w jakiej ilości? Widać różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Sypał ktoś z was kiedyś azot na kłos? Jest sens w pszenżycie? Aktualnie wychodzi liść flagowy a na weekend deszcz nadają i zastanawiam się czy nie sypnąć przed deszczem ze 100kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham7    9

Dołączam  się do pytania kolegi Darek 154 jak  z tym azotem  w przeżycie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

No przecież ludzie sypią na kłos, co w tym dziwnego. Czytając o nawożeniu zbóż podają że należy podać azot przed ruszeniem wegetacji, później w fazie strzelania w źdźbło i ewentualnie przed kłoszeniem. Ja w tym roku nie sypię, wg mnie azot jeszcze jest w glebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj