Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

ahten    177

@Agrest na każdy antywylegacz jest za sucho. zwłaszcza że na 2 tyg nie nadają opadów. Ja dopoki nie popada w ogóle nie wyjeżdżam w pole. Azot rozsiany przed ostatnimi deszczami. Czyli jakie miesiąc temu.
 

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

A ja w słoneczny dzień po mrozie i przed mrozem podałem drugą dawkę rsm. 

Strasznie zaszkodziła bo z liści zrobiło się siano. Osłabione mrozem bardzo odchorowały i masa uschła.

Ogólnie sam zastanawiam się czy podać moddus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Sam sobie odpowiedziales.

W tej sytuacji jaka jest na polach, to teraz rzsiany azot powyzej 50 kg lub jakikolwiek antywlegacz odbije sie negatywnie na roslinie.

No jedynie @Uziu92 moze sobie na to pzowolic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

U mnie najbliższy deszcz na wielkanoc, mówicie zeby czekać z moddusem? Robić teraz grzybówke czy odłożyć po deszczu po wielkanocy? Co radzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

O ile wierzyc pogodzie to u mnie poniedzialek/wtorek pojdzie herbicyd.

Druga dawka azotu za tydzien w piatek/sobote, bo na niedziele zapowiadaja jedyne opady.

W miedzyczasie jak warunki pozwola to albo zasilanie dolistne albo moddus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
11 godzin temu, ahten napisał:

Sam sobie odpowiedziales.

W tej sytuacji jaka jest na polach, to teraz rzsiany azot powyzej 50 kg lub jakikolwiek antywlegacz odbije sie negatywnie na roslinie.

No jedynie @Uziu92 moze sobie na to pzowolic:)

Ja w przyszłym tyg jadę z fungicydami, nie opryskam to choroby zjedzą rośliny. Za marzec 30mm i jakaś wilgoć jeszcze jest

10 godzin temu, Karollorak93 napisał:

U mnie najbliższy deszcz na wielkanoc, mówicie zeby czekać z moddusem? Robić teraz grzybówke czy odłożyć po deszczu po wielkanocy? Co radzicie? 

Ja w przyszłym tyg jadę z fungi, jakaś wilgoć jeszcze jest w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

I co myślicie - poniedziałek axial pack, a po świętach (albo przed, bo 13-14 ma padac) druga dawka azotu?

Screenshot_20200403_082114.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Ja 3 dni temu podałem 150 mocznika. Było trochę deszczyku i spadlo trochę śniegu to trzeba było skorzystać z wilgoci. Na większe deszcze to trzeba będzie czekać i na mocznik było już za późno. Po niedzieli będzie odchwaszczanie grzybowka i odżywki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ja bym na ten deszcz tak się nie nastawiał, przez 10 dni to może się wiele zmienić, w zeszłym roku też prognozy widziały na 10 dni do przodu non stop deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Na 3 dni się może zmienić, także to nie tak że się nastawiam, ale jakieś wstępne plany trzeba mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Kurcze byłem po polach pochodzić i już nie jestem taki pewien tego oprysku :/ generalnie pszenżyto wygląda dość biednie. Mam na jednym kawałku siane w drugiej połowie września i na drugim siane koniec października. Te siane później wygląda lepiej i jest mała presją chwastów, takze tu mogę się jeszcze wstrzymać z herbicydem. Za to ta działka siana wcześniej to zielska masakrycznie dużo, ale pszenżyto kompletnie bez wigoru, bez życia. 

Na obie działki w połowie marca dałem ok 220kg saletry. Na tej samej wcześniej po śladach ciągnika zboże pożółkłe, jak popalone. Generalnie leży plackiem. Poza tymi śladami ciągnika i zielskiem nie widać żeby działo się z nim coś niepokojącego. Nie wiem teraz co robić. Czy odczekać jeszcze niech odzyje trochę, czy nie czekać i czym prędzej dowalić chwastom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

No ale na co czekać, wilgoć jakaś jest w glebie. Ja w przyszłym tyg lecę najpierw fungi, potem poprawka na chwasty. Mam nadzieję że jakiś deszcz wreszcie przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja również chciałbym już zrobić T1 bo presja grzyba spora, kolanko jest dopiero 0,5cm nad węzłem krzewienia ale chyba nie ma co czekać, do T1 chcę dodać odżywki makro i mikro oraz stymulator Asahi. Pozostaje tylko czekać na dobre warunki bo teraz za dnia wiatr a w nocy temperatura spada do -1....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

N2 wysiany we czwartek i tak pole podzielone na ziemniaki (tylko przygotowane) mocznik gruby dalej leży, a tam gdzie pszenżyto śladu po nim nie ma... Więc zawsze jakaś wilgoć jest i nie ma co czekać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ja czekalem na ten juz slawny deszcz w Swieta, ale widze, ze na prognozach juz sie z tego wycofali...

Sam juz nie wiem.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
17 minut temu, tess napisał:

N2 wysiany we czwartek i tak pole podzielone na ziemniaki (tylko przygotowane) mocznik gruby dalej leży, a tam gdzie pszenżyto śladu po nim nie ma... Więc zawsze jakaś wilgoć jest i nie ma co czekać. 

 

Też w czwartek rozsiewałem, ostatni dzwonek u mnie moim zdaniem, w prognozach 0 deszczu przez najbliższe dwa tygodnie, a trochę wilgoci jeszcze trzyma. Pytanie co robić ze skracaniem i t1? Czekać nie ma co, ale czy się nie zaszkodzi roślinom oto jest pytanie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie już ziemia sucha jak pieprz...  Deszczu nie prognozują... 

Wlokowane pod kukurydzę przedwczoraj to największe bagniska wyschnięte że masakra... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja poki co z regulatora rezygnuje. Juz.jest sucho i nie nadaja żadnych opadów. Po niedzieli maja byc warunki to polece z T1. N2 tez jeszcze nie dawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja właśnie umyłem rozsiewacz, N 2 zrobione około 150 kg saletry amonowej i pod ziemniaki ultra 8 350 kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piotrek a u was zielenicie sadzeniaki przed posadzeniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj