Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość
33 minuty temu, tess napisał:

 @Ursus932  dodam elvite, a jak coś spierdziele to ty mi wyślesz parę ton pszenżyta🤣ok? 🤣😋  przechowywanie było ok ... Co by temu? Przecież to chemia. 

Mogę wysłać po cenie rynkowej 😎

Sąsiad kiedyś pryskał łubin linurexem,znalazł w garażu  patrzy na etykietę a tam 7 lat po terminie😊 do tego był już otwarty ,Ale pryska i co ładnie podziałał na chwasty a łubinowi nic 

16 minut temu, rolnikos25 napisał:

a jak odżywka do zboża otwarta 3 lata temu to nadal będzie dobra? 

Myślę że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
rolnikos25 napisał:

Stosował ktoś z was pełną dawkę moddusa w pszenżycie z mocznikem?

Ja w zeszłym roku , po czym przyszła taka susza że pszenżyto tak wyschło że nie szło z kłosa wybić przy koszeniu ;) Także radzę uważać z moddusem w pełnej dawce w szczególności w suche lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Ja planuję zrobić takiego drinka (w takiej kolejności dodawane do zbiornika): 5kg mocznik, 1l Multiple Pro, 0,4kg Medax Max , 1l Satbilan, 1l Duett Star. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia przy takiej mieszance? Nic się nie pogryzie?? Dodam, że u mnie jeszcze pierwszego kolanka nie ma i spokojnie czekam na cieplejsze dni - wg prognozy za tydzień powinno pokazać się fajne okno pogodowe. Orinoko i Octavio dostały 4 marca 200kg RSM. Czekam na deszczyk z druga dawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Czy u was też pożółkło pszenżyto po ostatnich przymrozkach? 

Edytowano przez Michal673

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, krilan06 napisał:

Jeżeli stosuję nawożenie dolistne to mówisz że kolejność powinna być siarczan mg, mocznik, odżywka? Zawsze dawałem najpierw mocznik i nic negatywnego nie zauważyłem 

Może być i mocznik pierwszy. Tylko że zalecenia są takie że siarczan pierwszy bo ogrzewa wode, a mocznik chłodzi wode. Wpisz w google mieszaniny zbiornikowe jaka kolejnośc tam wszystko jest podane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Co może być przyczyną że końcówki liści w pszenżycie robią się fioletowe? Dzięki za odp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

U mnie też fioletowe końcówki,gdzieś czytałem że to przez przymrozek i roślina nie mogła pobrać fosforu.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Fioletowe końcówki to nic innego jak bardzo utrudnione pobieranie fosforu w niskich temperaturach. W tamtym roku podczas zimnych dni identyczna sytuacja

1 godzinę temu, gofeer666 napisał:

Czy to juz faza do skracania czy juz za pozno? 

IMG_20200328_134713.jpg

Śmiało skracaj,faza dobra. jaki rejon PL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofeer666    0

Dolny Śląsk. Pogoda na skracanie dopiero w czwartek, bo teraz przymrozki maja byc jeszcze po - 4 stopnie. A fioletowe końcówki na 100% od mrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72
2 godziny temu, gofeer666 napisał:

Niee, jakies 1.5cm bedzie

Farciarz, u mnie juz 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogaś12    0

Witam. Jak to wygląda z opryskami w pszenżycie. Jakie, kiedy i ile. 

Pierwszy rok sieje pszenżyto i potrzebuje nakierowania na dobrą drogę ochrony.

Pszenżyto jare Dublet siane 27 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

W nocy spadł lekki śnieg myślę o tym żeby sypnąć saletre na N2 i na tym zakończyć nawożenie co o tym myślicie? Nie przypale roślin?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerard123    1

Panowie,z czym najpierw polecieć?T1 ,skracanie czy odchwaszczanie?Można stosować moddusa z capalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Można lecieć po najbliższych przymrozkach duett star 1l i prochloraz 1 l razem z modusem 0,6 l i siarczan i mocznik albo jakiś kristalon? 300l/ha ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, Gerard123 napisał:

Panowie,z czym najpierw polecieć?T1 ,skracanie czy odchwaszczanie?Można stosować moddusa z capalo?

Priorytet to odchwaszczanie ,bo rozumiem że jesienią nic z herbicydu nie szło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj