Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Axd529    117
zdzichu124 napisał:

Axd529 napisał:

U mnie meloman gorszy od borowika leży przy ziemi i wogóle jakby się nie chciał zebrać do góry za to borowik ładny ok 18 cm

Miałem w zeszłym roku meloman i też leżał długo przy ziemi to chyba cecha tej odmiany

Edit:nie meloman a pszenżyto orinoko


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
3 godziny temu, rolnikos25 napisał:

Co stosujecie na T2 u siebie? U mnie meloman tez żyta przegonił, probus na razie spokojnie, o połowę mniejszy.

ja będę robił T2 Menara+Amistar oba po 0,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

zgadza się ale zostały mi zapasy u ubiegłego sezonu więc trzeba je wykorzystać ,gdybym nie miał Menary i Amistaru stosował bym Priaxor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie jest sens dawac mocznik przy T1 przy 200kg saletry na drugą dawkę ( pierwsza 220kg) czy wystarcza wiatminy z siarczanem? 

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaaa    13

koledzy mam dylemat odnośnie nawozu jaki teraz rozsiać po pszenżycie ozimym.

Rsmu nie mogę teraz dać. Jaki proponujecie inny nawóz dać. W tym roku żadnego jeszcze nawozu nie dawałam.

 

Edytowano przez Kasiaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

A dlaczego jeszcze azot niepodany? Ja bym podał saletrosan, ale tu do rozpuszczenia potrzebny jest deszcz a z tym problem, a sypać teraz saletrę też nie bardzo bo zapowiadają cały tydzień przymrozków. Sam chciałem jechać z drugą dawką ale się wstrzymuję 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaaa    13

Jak pamiętam  to od dawna był dawany rsm 32. Osoba która mi pryskała jest chora.  Zostałam zmuszona rozsiać nawóz.

Mam wybór między saletrzakiem, saletra amonowa i mocznikiem. Wyboru za dużego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

A deszcze zapowiadają u Ciebie? Jeżeli tak to chyba bym rozsiał ten saletrzak

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaaa    13

Niby na jutro  i w przyszłym tygodniu zapowiadają deszcz.

A może mieszanka saletrzak i saletra amonowa? Saletra pogoni zboże. Chyba że się mylę? Ewentualnie jak popada deszcz to może poparzyć pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Już na mróz nie ma co patrzeć. Rośliny na pewno głodują. 

Leciał bym z saletrą i nie czekał.

Ja początkiem tego tygodnia dałem resztę azotu na ten sezon. Na N2 poszło 190l Rsm32. 

Wczoraj zakończyłem pszenicę 200 i 215l Rsm32 w zależności od kawałka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie już gleba wysuszona że nie wciągnie granuli

  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Byłem na polu sucho,sucho w górnej warstwie. Deszczu u mnie na 2 tygodnie nie przewidują. Opłaca się w tych warunkach dawać N2 pierwsza dawka N dana 29.02?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

mocznik będzie miał duże straty, jeśli rozsiac teraz i będzie czekał na te symboliczne opady czy czekać na większe deszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Daj samą saletre i będzie git, na pewno nie mieszaj w rozsiewaczu dwóch różnych nawozów. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaaa    13

Dawka 250 kg nawozu(nie czystego składnika). Najwyżej w oprysku dokarmianie dolistne. Co myślicie o dawce nawozu na 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

A co tu myśleć, jak warunki u Ciebie pozwalają to lecisz z tematem. Nie ma na co czekać 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Też bym dał saletrę i to jak najszybciej i po dwóch tyg druga dawka no chyba że zbóże pięknie wygląda ale tego nie wiem. U mnie druga dawka w rsm czeka bo przymrozki spore no i w dzień do 10 max a kolanka jeszcze nie mam więc i odżywki grzyb oraz skracanie czeka. Pierwsza dawka gdzieś koło 25 lutego szła. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Pany, z niedzieli na poniedziałek ma być przymrozek, mogę jutro wjechać z grzybem i skracaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Kasiaaa napisał:

Dawka 250 kg nawozu(nie czystego składnika). Najwyżej w oprysku dokarmianie dolistne. Co myślicie o dawce nawozu na 1ha?

A jaki to nawóz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj