Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7570

Trzeba czekać do połowy marca by temperatura w nocy była bynajmniej przez 4 dni na + 5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

poczekaj na cieplejsze dni koncówka marca poczatek kwietnia daj 2.2l tolurexu i 2l chwastoxu turbo i bedziesz miał załatwiona i miotłe i inne chawsty bez problemu i myslenia ze bedzie poprawka bo wielu nie patrzy na temperatury tylko bypryskac jak nakjszybciej i juz u mnie na wiosce paru sie nauczyło ze lepiej tydzien czy 2 poczekac i nie miec poprawek a uwierz ze jak nie odchwasciłes na jesien co dla mnie tez było bezsensu w ta susze u mnie sasiad pryskał a chwasty pieknie teraz rosna to te 2 tyg roslin nie zbawi tym bardziej ze zboza sa w dobrej kondycji rozkrzewione i stanowia mocna konkurencje do chawstów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
9 godzin temu, kopin napisał:

czyli żadnej porady nie udzieliłeś

 

No właśnie udzielilem, że na na takie temperatury jak są teraz nie ma kompleksowego środka. Oczywiście w domyśle, żeby się wstrzymał i poczekał na wyższe temperatury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Jak odróżnić miotłe od innych jednolisciennych ? Pryskane było na jesien ale gdzie niegdzie coś puścilo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Najpierw trzeba było dać saletrosan.

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinex    2

mam podobny przypadek nie miałem saletrosanu jeszcze a działka słaba :/


nie miałem jeszcze a działka słaba /:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
Dnia 24.02.2020 o 08:13, kopin napisał:

Torulex

W ubiegłym roku przy niskich temperaturach stosowałem lentipur. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie co może być niedoborem pszenżyta jak na całym polu z 20% to liście żółte? Zbyt gęste, brak ażury czy siarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ja myślę że rośliny już domagają się azotu. Swoje pszenżyto mam mocno rozkrzewione i ruszę dopiero w przyszłym tygodniu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja czekam na przymrozek żeby ruszyć z azotem niby ma być w sobotę to się rozsieje,inaczej nie ma mowy żeby wjechać na pole konkretnie dolało.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
2 godziny temu, ukaszProcho napisał:

Panowie co może być niedoborem pszenżyta jak na całym polu z 20% to liście żółte? Zbyt gęste, brak ażury czy siarki?

Może brak magnezu podobne objawy jak piszesz

Najlepiej zobaczyć pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinex    2
Cinex napisał:

mam podobny przypadek nie miałem saletrosanu jeszcze a działka słaba :/


nie miałem jeszcze a działka słaba /:


kiedy mogę teraz dać saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Mówią u mnie przymrozek na weekend ,lecieć z saletrą czy się jeszcze wstrzymać chwile?  Zboża ładnie pokrzewione ale widać ze głodne. Saletra szybko zadziała, a jak wyskoczy jakiś mrozek w marcu większy?  Tyle że bez przymrozku się nie wjedzie znowu potem... co mówicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

A nie masz saletrosanu? Takie tam gadanie przymrozek, w zeszłym roku w kwietniu były u mnie przymrozki po -6/-7 i jakoś zboża ozime tak bardzo tego nie odczuły a musiały dostać nawozu. Sugerując się przymrozkami musielibyśmy siać nawozy w drugiej połowie maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

no ja gdybym nie wyskoczył z azotem tego 15 jak się wszyscy śmiali że d*pa mi sie pali to teraz po tych deszczach najwcześniej za 2,3 tygodnie. Zboża sąsiadów ewidentnie głodują a moje widać po ponad tygodniu że ładnie skrzystały z nawozu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

I u mnie wizualnie kolor się zmienił. 6 dni temu podany rsm, nowe przyrosty idą,  widać że pędy się prostują, korzenie też rosną

20200226_152332.jpg

 

20200226_152149.jpg

Edytowano przez Agrest
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No saletrosanu właśnie nie mam ,dawałem kizeryt w zeszłym tyg wiec teraz czysty azot z saletry sobie wymyśłiłem. Ewentualnie mam saletrzak i mocznik. Mocznik nie bardzo bo za długo się bedzie przyswajał a jakby tak sieknąć saletrzak? Niby formy te same ale zawsze ta osłonka trochę przychamuje rozkład o 3 dni :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
38 minut temu, Karollorak93 napisał:

No saletrosanu właśnie nie mam ,dawałem kizeryt w zeszłym tyg wiec teraz czysty azot z saletry sobie wymyśłiłem. Ewentualnie mam saletrzak i mocznik. Mocznik nie bardzo bo za długo się bedzie przyswajał a jakby tak sieknąć saletrzak? Niby formy te same ale zawsze ta osłonka trochę przychamuje rozkład o 3 dni :)  

Z saletrzaku to tylko będą większe straty, syp zwykłą saletre i sie nie zastanawiaj nad czekaniem. Ja dawalem 15 lutego i juz zaczęło sie trochę bujać do góry. 

 

Screenshot_20200226_181241.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
3 godziny temu, Karollorak93 napisał:

Mówią u mnie przymrozek na weekend ,lecieć z saletrą czy się jeszcze wstrzymać chwile?  Zboża ładnie pokrzewione ale widać ze głodne. Saletra szybko zadziała, a jak wyskoczy jakiś mrozek w marcu większy?  Tyle że bez przymrozku się nie wjedzie znowu potem... co mówicie? 

Moje już ciągną z tej saletry co podałem kilka dni temu. Przymrozek nic oziminom nie zrobi

  • Like 2

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
1 godzinę temu, jedrus2020 napisał:

jakie odmianu pszenzyta jarego polecacie? kiedy można siać?

Sopot, możesz zapinać siewnik i jechać siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ok to bedzie przymrozek to jade. Jeszcze rozsiewacz nie odpięty po kizerycie. Ja sialem w zeszłym roku Mazura po centrali i fajnie plonował i siałem go koniec lutego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj