Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilan06    2418

U mnie pszenżyto mocno pokrzewione, narazie czekam z azotem, a z resztą wg prognoz jeszcze na prawdziwą wiosnę  trzeba poczekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

To azot ma czekać w ziemi na tą wiosnę a nie my. 

Ja już rozsiałem 200kg saletry. Wolałem rozsiać teraz skoro miałem akurat czas i możliwość, potem nie wiadomo co będzie. Tak to jest jak się nie pracuje tylko w gospodarstwie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Sporo jak na pierwszą dawkę ponad 60 kg czystego. Tak słabo wygladają pszenżyta czy część liczysz na straty ze nie pobierze? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie łąki nie ma, normalnie wygląda, ma jakieś 4-5 pędów i jeszcze ziemi nie zasłoniło więc dałem normalną dawkę. Odmiana Borowik. W marcu to zrobię odchwaszczanie jakimś granstarem czy czymś podobnym tylko niech się pogoda ustabilizuje

Edytowano przez KlimekPL
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
Dnia 17.02.2020 o 17:22, RolnikTivi napisał:

Panowie jedziecie już z fosforowo potasowy i na działki na których nie sypaliscie nawozu jesienią? 

Dziś rozdziałem korn cali 150kg/h z azotem mimo wszystko czekam bliżej 1 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
2 godziny temu, Damianbob napisał:

Ile dać azotu na 1 dawkę żeby się rozkrzewilo pszenżyto? 

A jaką masz obsadę i ile pędów na roślinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Damianbob napisał: Ile dać azotu na 1 dawkę żeby się rozkrzewilo pszenżyto?  Minimum 70N i będzie okej W czwartek polecę z azotem na pszenżyto, czekanie nie wiadomo na co nie ma sensu. Na początek około 50N


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

płn wschód jeszcze wszystko "śpi" początek marca trzeba bd ruszyć coś sypnąć. W ubiegłym roku 24 marca rozsiewałem to doopieru blady kolor z liści znikał także było początek weg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ja już podpiąłem rozsiewacz i jutro rano jadę z kizerytem po 150 kg. W nocy ma ponoć do -3 być więc powinno się łądnie jeździć, a z azotem się jeszcze trochę boje ruszyć. Zresztą dam saletrę na pierwszy strzał to mogę jeszcze trochę poczekać. W zeszłym roku szedł azot 1 marca u mnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Ja już podpiąłem rozsiewacz i jutro rano jadę z kizerytem po 150 kg. W nocy ma ponoć do -3 być więc powinno się łądnie jeździć, a z azotem się jeszcze trochę boje ruszyć. Zresztą dam saletrę na pierwszy strzał to mogę jeszcze trochę poczekać. W zeszłym roku szedł azot 1 marca u mnie.  

Ile planujesz saletry na pierwsza dawke zapodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Dzis poszlo npk na żyto hybrydowe jutro npk i kiezeryt na pszenżyto. Azot na początku marca. Sa nowe liscie na ozimych wszystko glodne. Susza nawet najgorsze dołki bez kolein przejechałem. Wschodnie podlasie BSK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108
Szron88 napisał:

A centrum Podlasia mokro na pole pewnie koło marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, Szron88 napisał:

Dzis poszlo npk na żyto hybrydowe jutro npk i kiezeryt na pszenżyto. Azot na początku marca. Sa nowe liscie na ozimych wszystko glodne. Susza nawet najgorsze dołki bez kolein przejechałem. Wschodnie podlasie BSK.

Jaki sens dawać npk teraz na oziminy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117
49 minut temu, Gringo1 napisał:

Ile planujesz saletry na pierwsza dawke zapodac

Ładuje 50 N bo nawet  w miarę wyglada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Nie dawane nic jesienia  z NPK bo pod korzeń poszło wapno w granuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam pytanko małe. Mam 2,5 ha nie pryskane na chwasty na jesień bo akurat na pózno siane pszenżyto pogody nie bylo a oprysk z jesieni został.pryskać teraz jesiennym opryskiem? Warunki jak jesienne jeśli chodzi o temp. Parę dni temu siarka i sól rozsiana czas na rsm pomału tylko ten oprysk chodzi mi po głowie. Stosował ktoś tak? Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
2 godziny temu, MafiaLolek napisał:

Dalem dziś saletrę 200 na ha

Kiedy dawać saletrosanu 

Kiedy T2 i na chwasty ?

 

Teraz powinien iść saletrosan

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

jaki nawóz dać by dokrzewić pszenżyto i w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Wszyscy już jadą z azotem? Ja mam rozkrzewione aż nadto pszenżyto i czekam do początku marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja też czekam do początku marca z azotem,na dniach tylko siarczan magnezu i sól potasowa pójdzie na najsłabszy kawałek.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj