Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

soltys48    19710
57 minut temu, Borys23 napisał:

Jaki środek polecisz?

Mustang,chwastox 

11 minut temu, Axd529 napisał:

Lepiej rozsiać siarczan magnezu teraz czy wymieszać z saletrą i rozsiać z początkiem marca?

Jak z saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
soltys48 napisał:

57 minut temu, Borys23 napisał:

Jaki środek polecisz?

Mustang,chwastox 

11 minut temu, Axd529 napisał:

Lepiej rozsiać siarczan magnezu teraz czy wymieszać z saletrą i rozsiać z początkiem marca?

Jak z saletra?

Chodzi mu żeby wymieszać dwa nawozy pewnie.Daj sobie spokój inna granula będzie to nierownomiernie rozsiane.


soltys48 napisał:

57 minut temu, Borys23 napisał:

Jaki środek polecisz?

Mustang,chwastox 

11 minut temu, Axd529 napisał:

Lepiej rozsiać siarczan magnezu teraz czy wymieszać z saletrą i rozsiać z początkiem marca?

Jak z saletra?

Chodzi mu żeby wymieszać dwa nawozy pewnie.Daj sobie spokój inna granula będzie to nierownomiernie rozsiane.


soltys48 napisał:

57 minut temu, Borys23 napisał:

Jaki środek polecisz?

Mustang,chwastox 

11 minut temu, Axd529 napisał:

Lepiej rozsiać siarczan magnezu teraz czy wymieszać z saletrą i rozsiać z początkiem marca?

Jak z saletra?

Chodzi mu żeby wymieszać dwa nawozy pewnie.Daj sobie spokój inna granula będzie to nierownomiernie rozsiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Chodziło mi właśnie o zmieszanie saletry z siarczanem,a czy z siarczanem jechać teraz czy zaczekać jeszcze jakiś czas?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62

Panowie co to zachwasty ? 

I jeszcze jedno pytanie mam pszenżyto ozime siane po owsie (bezorka) i bardzo dużo jest tego owsa po kombajnie, nic   nie wymrozilo .da się coś zrobić żeby go nie było? 

IMG_20200208_135113.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Wydaje mi się że to przytulia a na owies prysnąć takim samym środkiem jak na jednoliścienne czyli axial, puma, Atlantis itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25601

Po lewej rumianowate, u dołu bratek pony, po prawej górze tasznik pospolity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Mozna leciec T1 + Modus + siarczan mg + mocznik ?

Na T1 nadaje sie Sokol 460 EC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Do tego T1 to ja jeszcze dodam mikro i CCC . Sokół na T1 raczej nie , Capalo , Unix + Duet Starr , Boogie , Delaro lub mieszanka z Prochloraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ale ogolnie T1 + siarczan mg + mocznik + mikro + skracanie sie nie gryzie ? U mnie sam Moddus robi robote.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
7 godzin temu, asus921 napisał:

Mozna leciec T1 + Modus + siarczan mg + mocznik ?

 

tak , zero problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    19

Panowie zaspałem z Kizerytem teraz jest za mokro, a z przyczyn prywatnych będę mógł dać dopiero około 22 lutego na zboża, i tutaj pytanie czy zdąży się rozpuścić przed 1 i 2 dawka N (saletra) i czy przyniesie pozytywne skutki? trochę mnie to gryzie bo zasobności w magnez są średnie i już się robi żółto na polu .Pozdrawiam 😉

Edytowano przez Adriangeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Panowie czy zabieg na T1 Topsinem w pełnej dawce będzie dobrym rozwiazaniem czy lepiej Yamato ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiku11    3

Witam panowie mam pytanie odnośnie siewku pszenżyta jarego. Chcę posiać 8ha pszenżyta jarego gleba 4/5 klasa przewaga 5. Stanowisko po kukurydzy po wcześniejszej suszy z tej działki plon kuku 15ton. Dzika zwierzyna jeszcze zrobiła swoje. Jaka odmianę polecacie?? I jakie nawożenie Proszę o odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiku11    3

Szczerze sam nie wiem miałem tam wcześniej też pszenicę ozima to po stanowisku rzepaczanym dawała 3.5t spaliło ją. Też myślałem o jęczmienia że względu na szybkie kłoszenie. Może jeszcze wykorzystać resztki wody bo w maju jeszcze będę jakieś opady ale później raczej padaka. Jestem z dolnego Śląska.  Proszę wypowiedzieć się szerzej na ten temat. Z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Skoro dolny Śląsk to jęczmień jary myśle że będzie lepszym rozwiązaniem bo napewno bedzie lepiej plonował od pszenżyta jarego u mnie jęczmień gwarantuje 5 ton jak będzie miał odpowiednie warunki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25601

Pszenżyto jare ma najdłuższy okres wegetacji więc najbardziej może susza go zmęczyć.

To nowa działka że tak słabo plonuje?

Może pomyśl o łubinie gorzkim, A po nim rzepak lub coś z oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiku11    3

Tak nowa działka. Wapnowanie w tamtym roku pH w normie 6.5 ale jest 4 ha na takiej górce i tam strasznie przypala.. Można powiedzieć że 3ha jest dobrej ziemi gdzie się rodzi a reszta piach. Wody szybko brakuje. Po majowych opadach kukurydza szybko zaczęła się zwijać we wczesnej fazie. Albo teraz jęczmień albo pszenzyto nic innego nie przewiduje. Ale jęczmień jest chyba miej tolerancyjny na słaba glebę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25601

Mając taki problem z wodą powinieneś mieć zasiane na zimę. Nawet i przewódkę tego pszenżyta.  

Przy takim ph to i ja chyba wybrałbym jęczmień.

Pszenżyto już powinno w ziemi leżeć bo masz 3tyg szybszą wegetację niż wschód kraju. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiku11    3

Jeczmien bym posial w terminie max do 15 marca było by okej? No i jaka obsada? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-uprawa/azot-na-pola-od-15-lutego-szykujcie-rozsiewacze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sie gnój rozwiezie i przyorze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Panowie jedziecie już z fosforowo potasowy i na działki na których nie sypaliscie nawozu jesienią? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki jakie plany z azotem na pszenżyto? Nikt nic nie pisze, czyżby wszyscy już na ciągnikach i latają z rozsiewaczami? Co i ile na 1 i 2 dawkę walicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj