Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

krilan06    2418

Tak, to przewódki. Na stronach IR Strzelce i Danko tak podają tzn że nadają się też do siewów późnojesiennych. Niektórzy błędnie myślą ze wszystkie odmiany jare to przewódki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy zauważyliście że w tym roku w zbożach ozimych, często powschodzilo zboże z poprzedniego roku. Jadąc autem na niektórych działkach to więcej i bardziej wyrosło zboże po kombajnie iż to zasiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Ja w ubiegłym roku posiałam pszenżyto ozime  w mulcz po pszenicy jarej i wyszło do zbioru mieszanka z udziałem 50% pszenicy a po orce %  był znikomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. Pytanie jak pogoda będzie taka sama, to jak można to zwalczyć? Jak zrobić żeby w przemocy nie było pszenżyta i odwrotnie? Środkami to się raczej nie da tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Pozostaje sierp po wykłoszeniu 😁

U mnie gość po jęczmieniu ozimym bezorkowo posiał żyto. Pięknie się ten jęczmień krzewi.  Będzie chleb jęczmienny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na paszę, to by nie przeszkadzało, ale przy sprzedaży pewnie będą nosem kręcić, i próbować coś ugrać......

Ja mam w pszenżycie owies, i też nie zmarzł jeszcze. Chociaż gdzieniegdzie się zrobił żółtawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2020 o 21:13, malorolny121 napisał:

Do mnie nic nie dotarlo na priv.

skąd jesteś dokładnie i ten mazur po ile? bo nie moge się na priv skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    20

Panowie kiedy pierwsza dawka azotu i jak planujecie w tym roku nawozić ja myśle podać większa cześć azotu w 1 dawcę a w 2 podtrzymać potencjał jeżeli taki wogole będzie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Pierw trzeba powiedzieć jaka jest wilgotność ziemi mówię o Zamojskim dziś wykopane dołki na polu na terenie równym jest wilgoć na 30 cm poniżej już zaczyna się sucho a na wzgórkach to zaledwie 20 cm wiec samo się nasuwa co jest i jak nawozić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    20

Łódzkie na pograniczu z świętokrzyskim trochę wilgoci jest zboża piękne jak na razie wiec zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Pierwszy raz będę stosował azot z początkiem marca jak i  skracał zboże i jak myślicie czy 0,4 moddusa  na pierwsze kolanko wystarczy przy 133N?Czy zmniejszyć dawkę N?Czy przy takim nawożeniu mogę liczyć na min 5ton z ha z ochroną fungicydową?

Edytowano przez Axd529

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Przy takim nawożeniu to nawet powinno ustać bez skracania, zależy jeszcze od roku, ale myślę że te 0,4l wystarczy. Nie wiem jaką masz ziemię i jakie zasobności ale te 5t realne o ile będzie padać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
20 godzin temu, Axd529 napisał:

Pierwszy raz będę stosował azot z początkiem marca jak i  skracał zboże i jak myślicie czy 0,4 moddusa  na pierwsze kolanko wystarczy przy 133N?Czy zmniejszyć dawkę N?Czy przy takim nawożeniu mogę liczyć na min 5ton z ha z ochroną fungicydową?

przy 130 N + obornik na 4-5 klasie kładło się jak po walcu. Zajrzyj do mojej galerii . Skracane było i 33 bele wydało 2 x fungi , mikro, NPK itp dało 7 ton,  materiał siewny swój, szło na 8 t ale kawałek na kl 6z beznadziejnyy był, po prawej bez modusa, kłosy na zdjeciu przeciętne, ale były naprawdę mega

pszenżyto.jpg

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

U mnie klasy ziemi od 4 glina po 6 piach,napewno będę skracał moddusem. Planuje dać na t1 duett star,na t2 priaxor stanowisko po owsie.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Marcinffff - no nic nie pisałeś że był stosowany obornik a to ma kolosalne znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borys23    0

Mam pszenżyto jare Mamut rok po centrali jakby był ktoś zainteresowany, okolice Łukowa i Stoczka Łukowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj