Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Axd529    117

Puma na wiosnę załatwi sprawę?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Nie zwalczałem. Był taki hektar który zakupiłem i wyszło tego ogrom. Dużo kombajn wyrzucił do tyłu. Po kombajnie agregat talerzowy, wzeszło tego multum, pokrzewiło się. Teraz rośnie ponownie pszenica, na razie nie widzę siewek ale pewnie wyjdą.

A zwalcza tylko apyros i atributt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
5 minut temu, Axd529 napisał:

czym zwalczałeś w ubiegłym roku?

Apyros załatwi sprawę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może to być zwykły owies? U mnie też rośnie w pszenżycie, i jeszcze go nic nie zmroziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Kiedy to wszystko zależy od pogody w takim czasie żeby wyskoczyły wszystkie chwasty jednoliścienne początek maja dawka 25 gram trzeba dawać bo mniejsze dawka może tylko przymulić i chwast odbije . Mam taki jeden kawałek w dzierżawie to dam nawet 26 gram bo są gniazda ze odbija chwast .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

U mnie w okolicy (CSW) plaga łokasia garbatka - wszystko żre. Tylko jak to teraz opryskać przy takich temp.? Cześć pryskałem zapobiegawczo w październiku i wygląda w miare ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Ja nic nie pryskalem od robaka i narazie było ok a teraz na tym późnym pszenżycie 2-3 liście w niektórych miejscach robi się coś takiego że był listek zdech wychodzi nowa "szpilka"🤔 ja nic z tym robił nie będę warunków na cokolwiek nie ma..


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

No ja przy jakimś okienku pogodowym będę musiał opryskać bo po zimie będzie gołe pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

wszystkich środków używacie w okienkach,przez to przeciąg robicie i gówno działają 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
12 minut temu, kopin napisał:

wszystkich środków używacie w okienkach,przez to przeciąg robicie i gówno działają 

 

To co byś zrobił jak robak włazi od brzegów pola i żre zboże tak że nic nie zostaje? Patrzył sobie spokojnie? Gość który się zajmuje tymi robakami poradził, że jak będzie minimum te 3-5 stopni to pryskać 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

też bym popryskał,ale po uj w okienku? lepiej na polu ;-))))

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
4 godziny temu, krilan06 napisał:

U mnie w okolicy (CSW) plaga łokasia garbatka - wszystko żre. Tylko jak to teraz opryskać przy takich temp.? Cześć pryskałem zapobiegawczo w październiku i wygląda w miare ok

lokas zre wszystko po kolei jak leci? masz jakies zdjecia jak to wyglada po jego wizycie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
34 minuty temu, Matey napisał:

lokas zre wszystko po kolei jak leci? masz jakies zdjecia jak to wyglada po jego wizycie?

Jak całe pole obsiane to nie widzę śladów żerowania, ale jak pole podzielone i na części była wykonana orka zimowa to od strony orki wchodzi w oziminy i "jedzie z koksem". U znajomych tak samo. Dzisiaj pojechałem na pole ze szpadą i wykopałem trochę ziemi i znalazłem larwy tego dziadostwa. Będzie trochę cieplej to znowu będzie żerować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, Matey napisał:

lokas zre wszystko po kolei jak leci? masz jakies zdjecia jak to wyglada po jego wizycie?

zajrzyj do mnie w galerię ,

żre pszenżyto i żyto, pszenicy nie lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
22 minuty temu, Michał92 napisał:

Co to się dzieje? 

IMG_20191207_134325.jpg

Wygląd ma n pleśń , ale te szare listki ? to wszystko pogoda robi ciepło i wczesne siewy widać łan gesty bardzo . Moim zdaniem jest choroba grzybowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
34 minuty temu, Michał92 napisał:

Co to się dzieje? 

IMG_20191207_134325.jpg

Ze zdjecia nie widać dokładnie czy wszystkie te kropeczki na lisciach to krople rosy czy mączniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Może być choroba grzybowa ale może też coś podgryzać, ja bym trochę pokopał czy nie ma robali. U mnie w oziminę wlazły larwy łokasia garbatka i żrą równo, opryskałem ale chyba za zimno było bo siedzą w ziemi (trochę głębiej)

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
24 minuty temu, krilan06 napisał:

Może być choroba grzybowa ale może też coś podgryzać, ja bym trochę pokopał czy nie ma robali. U mnie w oziminę wlazły larwy łokasia garbatka i żrą równo, opryskałem ale chyba za zimno było bo siedzą w ziemi (trochę głębiej)

Garbatek czyści do cna powstają gołe place , tu tego nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj