Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

soltys48    19551

Nie jest zły a powiem wiecej lepszy niż te gęste jak między innymi u mnie

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Dokładnie tak, obsada w porządku. Nie to co u mnie jedna pszenica

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

dzieki, powiem Wam ze jestem milo zaskoczony. Jeszcze 2-3 tyg temu widzac jak rosna oziminy w okolicy zastanawialem sie czy nie bede musial tego wiosna zlikwidowac. Ale troche mam chyba szczescie ze jesien byla ciepła to zdazyl meloman nadrobic straty


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

z melomanem tak jest on tak słabo się zbiera nawet wiosną też u mnie stał mimo że podsypywałem go saletrą konkretnie nawet na wyleganie nie dawałem bo był taki słaby a potem w maju nawet nie wiadomo kiedy   nagle ruszył i z 2 ha było placek (koszenie było masakra bo leżał konkretnie i we  wszystkie strony świata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

U mnie to samo z Melomanem było też dosyć słabo to wyglądało , też żółty na jesieni troche był i tak  średnio to wyglądało ale jak powyżej jak w maju ruszył to szok a w żniwa to masakra było potwierdzam ;) Ale temu że słomy bardzo dużo , ale plonował bardzo dobrze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

rok temu nedznie wygladal chyba do polowy marca, potem jak ruszyl to dobrze ze go usztywnilem jakims zamiennikiem moddusa bo nawet po tym na uwrociach zaczynal sie wykladac. Tylko wtedy obsade mialem ok 450 szt na metrze albo i lepiej to byl gesty, tu na zdjeciach jest ok 200-280 szt zalezy jak zmierzyć


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

U znajomych łokaś garbatek masakrycznie podjada pszenżyto, a myślałem że już spokój z robactwem. Co - zostaje oprysk chloropiryfosem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najwcześniej siane pszenżyto. 11 września. Ciekawe jak przezimuje z taką masą. 

 

IMG_20191125_124913.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta jesień się robi za długa..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Za wcześnie siane raz ale u was na zachodzie to będzie rosło całą zimę coś się na to zapowiada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na zachodzie nie jestem. Północne Mazowsze. Prawa strona Wisły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
22 minuty temu, Adrian_K_90 napisał:

Ja na zachodzie nie jestem. Północne Mazowsze. Prawa strona Wisły. 

Skoro jesteś z prawej strony Wisły , co możesz powiedzieć na temat Polskiej gospodarki od wschodu do Wisły i za , Wisłą czy za uwarzyłeś różnicę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@galan99 U nas nie. Nie ma czegoś takiego, że jak przekraczasz Wisłę to wjeżdżasz do innego świata. Dalej na wschód jest różnie, ale jak się jeździło za maszynami po gospodarstwach, to nawet czasem ładniejsze były niż na zachodzie. Dożo nowszych budynków. Na zachodzie czasem więcej jest starych. Pewnie dlatego, że były dobre to nie było konieczności nic budować nowego. Jednak z drogami jest czasem licho, i ludzie mówią, że poza rolnictwem roboty nie ma, a i płace są niższe niż w okolicy Warszawy. Z innej strony ostatnio byłem w Okolicach Żyrardowa i Tarczyna, to jest tam więcej nieużytków niż u nas. a jest to lewa strona Wisły.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Najdalej za maszyną byłem za Szczecinem. Jeśli oceniać miałbym wizualnie to niestety ale ten zachód zatrzymał się w czasie 50 lat temu.

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904

Za Szczecinem,🤔to już nie Polska chyba. W tym roku ludzie po kukurydzy siali zboża  na poczatku listopada w mojej okolicy i wczoraj jak jechałem to zielonkawo się już robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Najdalej za maszyną byłem za Szczecinem. Jeśli oceniać miałbym wizualnie to niestety ale ten zachód zatrzymał się w czasie 50 lat temu.

Dokładnie tak. Zachód rozbudowywał się wcześniej i to wszystko jest jeszcze dobre ale już nie pierwszej nowości, a na wschodzie dopiero teraz zaczyna się coś ruszać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
13 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

@galan99 U nas nie. Nie ma czegoś takiego, że jak przekraczasz Wisłę to wjeżdżasz do innego świata. Dalej na wschód jest różnie, ale jak się jeździło za maszynami po gospodarstwach, to nawet czasem ładniejsze były niż na zachodzie. Dożo nowszych budynków. Na zachodzie czasem więcej jest starych. Pewnie dlatego, że były dobre to nie było konieczności nic budować nowego. Jednak z drogami jest czasem licho, i ludzie mówią, że poza rolnictwem roboty nie ma, a i płace są niższe niż w okolicy Warszawy. Z innej strony ostatnio byłem w Okolicach Żyrardowa i Tarczyna, to jest tam więcej nieużytków niż u nas. a jest to lewa strona Wisły.  

Okolice Wa-wy to są i takie kwiatki że co 10 pole obrobione.. Gdyby nie sądy do około Grojca i Warki to nie było by tu prawie nic.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damian007 Właśnie sporo sadów widziałem, ale spora ilość takich starych i poprzerastanych, więc obstawiam, że to też w pewnym sensie nieużytki. tylko równomiernie zadrzewione.  

P.S. edytuj o tych sądach, bo wychodzi na to, że sądy nakazały uprawę. :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Sąd sądem sprawiedliwość ma być po naszej stronie.😂


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Masakra, na jednej działce wzdłuż całego pola robak żre mi pszenżyto, się ściemni to muszę jechać opryskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj