Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Matey    885

daj krede sama i obserwuj jak nic to dopiero sie decyduj na kizeryt. nie sztuka zasilic uprawe cala tablica mendelejwa a po zniwach zarobic z hektara -200 zł


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Kizeryt i tak miałem dawać wiec i tak go sypne, tylko pytanie teraz najlepiej czy wiosna? Wychodzi ze na tą działke najlepiej teraz a na pozostałe z ładnymi zbożami tez teraz czy wiosną? I czy można z kredą stosować teraz na to żółte? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

na lepsze mozesz jechac w lutym. na zolte dalbym najpierw krede i obserwowal co sie wyprawia


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Posyp na próbę kawałek siarczanu magnezu siedmiowodnego szybciej się rozpuścił .Ja po żniwach sypnołem kredę i pogłownie w październiku trzy tony na 1.40ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

To rzucę może ta kredę 500 kg na te 40 ar i moze tego siarczanu siedniowodnego, a wiosną kizeryt już na całość. Ile tego siarczanu magnezu sypałes? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Teraz to chyba lepiej siarczan magnezu w opryskiwacz przynajmniej do rośliny bezpośrednio coś pójdzie. Przez korzeń będzie pobierac 2-3 tyg a zima blisko. Na wiosne dasz kizeryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    363

Też mam problem z żółknięciem pszenżyta na paru kawałkach miejscami, jutro ma być ładna pogoda to opryskam siarczanem. Stężenie 8-10% nie będzie za duże? Czy dać 5%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
10 godzin temu, Karollorak93 napisał:

To rzucę może ta kredę 500 kg na te 40 ar i moze tego siarczanu siedniowodnego, a wiosną kizeryt już na całość. Ile tego siarczanu magnezu sypałes? 

Ja pryskałem 25kg na 1.40ha  trzy razy w odstępach tygodniowych .Ten siedmipwodny powinien szybciej zadziałać 

IMG_20191115_083525.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej, koledzy wprawieni w uprawie roślinnej i chemii. Czy byłby sens opryskać teraz przerośnięte pszenżyto fungicydem, czy lepiej wykonać to dopiero wiosną?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17

Czołem Panowie, pszenżyto 220 kg Polifoski 6 pod korzeń, pH 5,5 , zaczyna żółknąc, mogę dać teraz kizeryt z 100 kg/ha ? Ktoś stosuje to w okresie jesiennym ? Chciałbym teraz dopóki jest w miarę sucho bo działka podmokła i wczesna wiosna mam problem z wjazdem.

9CCA91C4-02EE-4C66-87C0-9AA711CB7C2C.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Szoko dawał kizeryt jesienią. Jak ziemia lepsza to wydaje mi się że można dać jesienią, na piaskach mogłoby wypłukać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17
9 minut temu, krilan06 napisał:

Szoko dawał kizeryt jesienią. Jak ziemia lepsza to wydaje mi się że można dać jesienią, na piaskach mogłoby wypłukać 

Tu mam duża mozaikę, 40% ciężkiej ziemi, 50% średniej i przy rowach żwir. 

Ale dosyć płaska działka i kusi mnie żeby dać . Może pod koniec miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Na pH 5,5 nie powinno żółknąć, bo u mnie było ciemnozielone na 4,6. Te 5,5 o którym mowisz to pewnie usrednione z calego pola a w tych żółtych punktach mozesz mieć nawet poniżej 4. Na innym polu gdzie mialem 3,8 to całe pożółkło i likwidowalem plantacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17
12 minut temu, KlimekPL napisał:

Na pH 5,5 nie powinno żółknąć, bo u mnie było ciemnozielone na 4,6. Te 5,5 o którym mowisz to pewnie usrednione z calego pola a w tych żółtych punktach mozesz mieć nawet poniżej 4. Na innym polu gdzie mialem 3,8 to całe pożółkło i likwidowalem plantacje 

PH 5,5 to z cięższego kawałka i z lekkiego 5,0 pH , może wiec spróbować dać wapno granulowane z 200kg/ha na tych placach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Daj siarczan magnezu posypowo i będzie dobrze. 

Jak są braki to na co czekać,  przecież tylko stan się pogarsza. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17
10 minut temu, Agrest napisał:

Daj siarczan magnezu posypowo i będzie dobrze. 

Jak są braki to na co czekać,  przecież tylko stan się pogarsza. 

 

Tak w tym tygodniu jeszcze dam, niczym nie zaszkodzę, a może się uda coś poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Jak miałem kiedyś takie place to dałem siarczan mg i po 3 tygodniach zmieniło barwę na zielone.  Dawałem początkiem listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17
5 minut temu, Agrest napisał:

Jak miałem kiedyś takie place to dałem siarczan mg i po 3 tygodniach zmieniło barwę na zielone.  Dawałem początkiem listopada.

100 kg/ha kizerytu dam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witam wszystkich i proszę o poradę. Wcześnie posialem oziminy i teraz mam problem bo uroslo konkretne i czy jest sens opryskac jakąś grzybowką żeby zabezpieczyć przed chorobami grzybowymi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
1 godzinę temu, MarcinWoos napisał:

Witam wszystkich i proszę o poradę. Wcześnie posialem oziminy i teraz mam problem bo uroslo konkretne i czy jest sens opryskac jakąś grzybowką żeby zabezpieczyć przed chorobami grzybowymi? 

Wcześnie to znaczy kiedy? Mączniak się pojawił? Jak duża presja to warto opryskać, ale czy znajdziesz teraz odpowiednie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7485

W czesne zasiewy są do d*py pszenice , jeszcze ze 3 tygodnie będą kończyć krzewienie tak porosły jak spadnie śnieg i poleży trocha wyprzeje  od razu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

U mnie gość ma żyta zasiane między 10-15 września,maja z 25 cm na pewno,ja jeszcze takich ozimin nie widziałem

ale jest lepszy nr,u drugiego jest jęczmień jary (sporo się osypało przy koszeniu i pięknie wyrósł) jak patrzyłem to jeszcze z tydzień i moze by go skosił 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

tak wyglada moj meloman zdziesiatkowany przez drutowca&rolnice. Coś tam się krzewi. Moze nie wyglada tak zle ale tak jak piszecie, okoliczne oziminy siane gesto to praktycznie szczoty takie ze miedzyrzedzi nie widac, ten pewnie tez by taki byl bo jak liczyłem to ok polowe obsady robak wsunał

75485928_944470195920661_6695140233849077760_n.jpg

76605050_494689364457321_5452945871194816512_n.jpg

74896283_1012065835800035_1804199973026267136_n.jpg


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj