Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość

Dlatego ja stosuję axial bo dużo tańszy z pacu i zamiast winnetu mieszam mustanga na raz z axialem i mi zostaje ten winnetu i pasowało by coś z nim zrobić.Na początku myślałem ze dokopie win-netu aby wzmocnić działanie na dwuliścienne ale nie występuje osobno,w sklepie powiedzieli ze dobrze się miesza z mustangiem na raz i dobrze działa i to prawda tak zrobiłem i czysto było.A tym winnetu chyba psiknę teraz,zawsze coś weźmie, i tak będę poprawiał na wiosnę.Bo zrobić mocniejsze sten-zenie na wiosnę chyba nie ma sensu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Sieje ktoś pszenzyto jeszcze? zastaniawiałem sie nad gringiem albo panteonem działka 2ha po QQ tylko czy jest sens?Nie wrózy to plonu konkretnego. Gdzie QQ mimo ze juz 3 rok w monokulturze nie schodzi ponizej 10tki


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
6 minut temu, Patryk3802 napisał:

Sieje ktoś pszenzyto jeszcze? zastaniawiałem sie nad gringiem albo panteonem działka 2ha po QQ tylko czy jest sens?Nie wrózy to plonu konkretnego. Gdzie QQ mimo ze juz 3 rok w monokulturze nie schodzi ponizej 10tki

Kolega agrest siał jeszcze pszenżyto Gringo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Jak masz możliwość to siej a jeszcze jak masz dostęp do przewódki np: dublet lub Sopot lub jakąś inną to będzie idealnie ja mam Sopot ale nie sialem bo wszystko obsiane w tamtym roku sialem na piachach i w miarę było jak na 6 klasę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy to mogą być oznaki niedoboru magnezu ziemia klasa 5/6?

przedsiewnie poli 6,rok temu poszło  3 tony kredy,

ph mierzone płynem helliga wyszło 6 

20191109_100839.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Tak patrze na to i u siebie zeszłego roku też miałem tak w pszenżycie i też się martwiłem , z wiosny jak ruszył to elegancko było a w żniwa też . Tak więc ja tam się nie przejmuje ale jeżeli tak to byłbym za sypaniem Kizeryt wiosną . Do tych odżywek to tak nie jestem przekonany o tej porze roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Słomek film wczoraj zamieścił z dolistnego dokarmiania magnezem, ale o tej porze czy to coś da to wątpię a tym bardziej takie minimalne ilości (poza tym przymrozki). Ja po 100kg na ha kizerytu jadę na wiosnę i jest duża różnica względem lat kiedy nie stosowałem tego nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
9 minut temu, krilan06 napisał:

Słomek film wczoraj zamieścił z dolistnego dokarmiania magnezem, ale o tej porze czy to coś da to wątpię a tym bardziej takie minimalne ilości (poza tym przymrozki). Ja po 100kg na ha kizerytu jadę na wiosnę i jest duża różnica względem lat kiedy nie stosowałem tego nawozu

Co on daje do beczki? Jakie środki?


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
2 minuty temu, damian007 napisał:

Co on daje do beczki? Jakie środki?

 

siarczan magnezu 

YaraVita zboże


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
40 minut temu, Axd529 napisał:

 

siarczan magnezu 

YaraVita zboże

Kwas+ zasada 

Chemia

Jeśli w ciągu doby dwóch roślina pobierze substancje w tej formie potrzebuje większego chłodu by zatrzymać wegetację. 

Opcja druga chce podać pierwiastki celuje w duży plon i jakość. 

Skoro robi przejazd to chyba wie co robi..


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
13 minut temu, Damianbob napisał:

Dzisiaj opryskalem od zielska jak w nocy będzie temperatura na minusie czy oprysk zadziała? 

Przymrozek może obniżyć skuteczność działania środka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Jak dokładnie nazywa się ten szkodnik na pierwszym zdjęciu? Siedział w roślinie w ziemi. A na drugim zdjęciu to grzyb czy niedobory czegoś? Na dniach zaczęło tak żółknąć. 

20191112_150752.jpg

20191112_152335~2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Podjechałem dzisiaj na pole dość daleko oddalone od domu z racji tego nie zaglądam tam często. Posiane miałem trapero kwalifikat, byłem jak powschodziło wszystko było ok. Natomiast dziś aż mi się nogi ugięły jak zobaczyłem. Co to za cholerstwo grzybek czy jakiś robal wpierdzielał korzenie czy może jakieś niedobory? Jest tak na około 40 ar wczesniej ze 4 lata do tyłu był tam sad na pozostałej reszcie 1,5 ha nieużytek. Wykarczowałem, uprawiłem już 3 lata sieje raz był ziemniak na oborniku i taka niespodzianka teraz tylko na tej powierzchni gdzie był sad, reszta jak odciął zupełnie inne takie jak powinno być. Doradzicie co z tym mozna ewentualnie zrobić? Analizy nie robiłem tam wcale w zeszłym roku troche wapna granulowanego teraz przed siewem 300 kg polifoski 6 odchwaszczane nie było. 

DSC_0069.JPG

DSC_0076.JPG

DSC_0070.JPG

DSC_0074.JPG

DSC_0075.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Obojetnie co wysiejesz daj napewno grubo tego ja kupilem jakies CaO 54% i wysialem prawie tone na hektar uratowalo plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Kreda i siarczan magnezu ja opryskałem trzy razy i widać poprawę . U mnie w wynikach ph i magnez klapa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ile tej kredy sypnąć na te powiedzmy 40 ar? Na reszcie jest łądne ,nawet bardzo ładne to po analizie się zwapnuje całość. Co do oprysku siarczanem kilkakrotnie to kurde trochę daleko jezdzić tak z opryskiwaczem. A gdyby rzucić tą kredę i kizeryt teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj