Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

PRIMO    8046
53 minuty temu, Matey napisał:

wiem wiem, mam melomana juz 3 rok i wiem jak on wyglada na jesieni i wczesna wiosna, tylko ze w poprzednich latach nie bardzo zanotowałem sobie jaka obsade siałem (ale celowane 400+sztuk) i teraz wydaje mi sie ze jest rzadko. narazie stoperan i bez paniki ale wole sie dowiedziec co zrobic jesli krzewienie bedzie słabe

Ja akurat Melomana siałem pierwszy raz i chyba za dużo poszło bo coś ponad 210kg/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

czyszczonego siałem od 160 do 195 kg nawet, teraz posiałem 200 kg około ale towar nie czyszczony, ciezko stwierdzic jaki % zanieczyszczenia no ale obsada taka jak wspominałem. Gdybym mial raz jeszcze siac to siałbym 220kg/ha 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Daj mu szansę. Jeśli jest wilgoć i jeszcze w miarę ciepło to jeszcze coś z niego będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

musi cos byc, nie mam zamiaru go likwidowac, po prostu mam zle doswiadczenia z dolnymi obsadami i licze sie z tym ze bede zmuszony go dokrzewiac. Saletra na jesieni to nie wiem czy najlepszy pomysł. Tak to wygladało w niedziele. Siew jakos po 25.09

IMG_20191013_134606.jpg

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Witam mam kawałek ok 0,50ha pszenżyta na ziemi w której w tym roku była nowelizacja i melioracja czyli trochę pogrzebany i sporo martwicy wyszło na górę i myślę czym wspomóc żeby dobrze przezimowalo? Myślę nad :

Aminokwasy, mikro makro? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
22 godziny temu, Agrest napisał:

Co najmniej dwa opryski siarczanem magnezu. Kizeryt po całości.  Powinno pomóc. A jak place nieduże to dla testu wiaderko z siarczanem magnezu tym do oprysków i siew ręczny.

Wapno przed siewnikiem czy pod pług? Jak pod pług to nic ta ilość nie da , o czasie jak korzeń tam sięgnie też nie ma co wspominać

Wapno po głównie kreda ale jak stanie wegetacja ładnie się rozpuszcza i wsiąka w ziemię odkwaszając .

Wapno jest wypłukiwane przez deszcze , a jeśli  stosowane pod pług to marne efekty dla zboża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
5 godzin temu, galan99 napisał:

Wapno po głównie kreda ale jak stanie wegetacja ładnie się rozpuszcza i wsiąka w ziemię odkwaszając .

Wapno jest wypłukiwane przez deszcze , a jeśli  stosowane pod pług to marne efekty dla zboża .

Jaka krede polecasz i w jakiej dawce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, damianos95 napisał:

Jaka krede polecasz i w jakiej dawce? 

Wapniak kornicki/koszelowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
11 minut temu, krilan06 napisał:

Co podgryza liście?

Też stawiał bym na sarny. Miał w zeszłym roku identycznie na polu pod lasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

No to jest właśnie przy lesie ale dziwne było dla mnie, że jakoś mało śladów. Jutro jadę tam na chwasty plus coś na mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

O to u mnie to samo w pszenicy , już myślałem że rolnice ale stawiam na sarny i zające bo są umnie , jakoś rzepaku niechcą jeść ;) to do pszenicy się dały . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Raczej dziurki w ziemi i robale żerujące po zmroku, no i roślin z pola ubywa

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

U mnie też  to zauważyłem, jak nie ma śladów sarny to robactwo podgryza , w kilku miejscach mam dziurki w ziemi takie 6mm średnicy, chyba to Łokaś Garbatek tak podgryza w nocy.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

A ja znowu z siewem :)

w tamtym tyg nie posiałem, bo - jakżeby inaczej - padało w środku tygodnia.  Dziś wjechałem to mokro w cholerę, ale przebronowalem i myślę, że w poniedziałek bym poprawił i we  wtorek mógłbym posiać. Tylko, że jak patrzyłem na parę długoterminowych prognoz, to koło 10listopada pokazują już dość zimno i możliwe przymrozki. Teraz nienwiem co z tym fantem robić - siać, czy już nie pajacowac i dać sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Oczywiście że siać.

Nic mu nie będzie, a jak będzie to wytkniesz na forum że tak Ci doradziłem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj